To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Czy wolno karać śmiercią ?   -   23/10/2003
Od kilkunastu lat nie jest w Polsce wykonywana, od klku lat - nie przewiduje jej w ogóle kodeks karny. Kara śmierci, bo o niej mowa, nie przestaje być jednak jednym z najżywiej dyskutowanych tematów. Trwają dyskusje na temat jej skuteczności a polemiki dotyczące jej przywrócenia towarzyszą każdej politycznej kampanii. Tarnowski oddział KoLibra raz jeszcze chce się przyjrzeć problemowi podczas wykładu i debaty, która odbędzie się w piątek 24 X o godz. 19.00.

Ogloszenie

Organizatorzy proponują spojrzeć na to zagadnienie w świetle etyki.

W zaproszeniu czytamy:
" Wybór tematu spowodowany jest powiększającą się przestępczością, w tym morderstwami często okrutnymi z użyciem broni palnej i dokonanymi ze szczególnym okrucieństwem. Łagodny wymiar sprawiedliwości w wielu przypadkach swoimi werdyktami wręcz zachęca przestępców /niekiedy młodych ludzi/ do takich bestialskich czynów. Niskie kary, często w zawieszeniu, pozostawiają bandytów praktycznie bezkarnymi.
(...)
Niektórzy uważają, że kara ta jest sprzeczna z etyką kościoła. Nie zabijaj – to piąte przykazanie które stawia pod znakiem zapytania projekt jej przywrócenia. Ale czy przestępca ma prawo do swojego czynu? Czy mordercy, którzy odbierają życie innym, często z premedytacją, mają prawo życia na koszt podatnika. Czy mogą się oni zresocjalizować? "
Na te pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy spotkania, na które zaprasza wszystkich chętnych Stowarzyszenie Koliber do siedziby swojego oddziału w Tarnowie przy ul. Goldhammera 4 w piątek o 19.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:18:03
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html