To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sprzedaż cegiełek na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Tarnowie    -   26/9/2008
Młodzi rajcy na rzecz ogniska
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie, rozpoczęli sprzedaż cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD przy ul. Piłsudskiego 24. Cegiełki sprzedawane będą uczniom wybranych tarnowskich szkół gimnazjalnych i średnich w cenie 1zł. Akcja młodych radnych potrwa do 3 października.

Ogloszenie

- Ważnym elementem działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie jest działalność charytatywna. Sprzedaż cegiełek na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego to już trzecia z kolei akcja charytatywna skierowana do uczniów tarnowskich szkół, poprzednio udało nam się zebrać ponad 1000 zł, mamy nadzieje że tym razem znacznie przewyższymy tę kwotę - komentuje Dawid Solak, rzecznik prasowy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD przy ul. Piłsudskiego 24 w Tarnowie jest czynne cztery godziny dziennie od poniedziałku do piątku w godz.14:00 18:00. Dzieci odrabiają tam lekcje, dostają posiłki oraz uczęszczają na różne zajęcia: muzyczne, plastyczne, kulinarne, sportowe, komputerowe, basen, itp.
Do ogniska uczęszczają dzieci w wieku 6 - 16 lat. Większość z nich pochodzi ze środowisk patologicznych lub zagrożonych patologią. Są to głównie dzieci z rodzin biednych, borykające się z różnymi problemami społecznymi oraz uczniowie, którzy mają problemy w nauce. Placówka działa dzięki dotacji z miasta i pomocy dobrych ludzi. Ze względu na trudną sytuację finansową potrzebna jest pomoc i wsparcie. Liczy się każdy grosz. Placówka potrzebuje też zabawek, gier, książek oraz pomocy wolontariuszy.(DS)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(27-09-2008) rozczarowany :
Bez sensu. Wystarczy ograniczyć imprezy które robi miasto i kasa będzie bez problemu. Np. Dni Tarnowa kosztowały 500 000,00 zł. Ciekawym ile przebalujemy na Święto Niepodległości. Zbiórki problemu nie rozwiążą, natomiast radni udają że coś robią tak jak za komuny. Mniej radnych i też będzie niezła kasa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2008) do poprzednika :
ci radni nie kosztują ani grosza i nikogo nie udają, to młodziutcy społecznicy z nieformalnej Młodzieżowej Rady Miasta !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) tar :
rozczarowany miał na myśli 25 radnych opłacanych przez podatników. Ale również młodzieżowa rada kosztuje, chociażby jej obsługa przez Kancelarię itp. Radni powinny mieć tylko zwrot kosztów przejazdu, chociaż i tak korzystają z bezpłatnych. Juniorzy powinni skierować propozycję wykupu cegiełek przez starszych swych kolegów pobierających comiesięczną gażę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) do tar :
I myślisz, że którykolwiek z nich by coś dał? Moim zdaniem najwyżej kilku....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) Mateusz Czosnyka :
Widze, ze Szanowni internauci kompletnie nie maja pojecia na jakich zasadach funkcjonuje Nasza Mlodziezowa Rada... Ja mam to szczescie, ze jestem jednym z 25 Radnych i zapewniam, ze Rada opiera sie tylko i wylacznie na dzialalnosci spolecznej (patrz Statut MRM) - czyli powyzsza akcja jest w pelni uzasadniona - a obecnosc w tejze organizacji jest calkowicie na zasadzie non- profit. Malo tego...z budzetu miasta dostajemy raptem kilka set zlotych, ktore sa przeznaczane przez Opiekuna na cele administracyjne. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) Mateusz Czosnyka :
rzecz jasna zachecam wszystkich serdecznie do aktyuwnego wlaczenia sie i pomocy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) rozczarowany :
Dotyczy etatowych radnych którzy są w koalicji z Prezydentem i wszystkie głosowania przechodzą jednomyślnie. Żadnych strategicznych propozycji dla miasta, żadnego oporu wobec niewiele robienia przez UM. Dla mnie diety radnych to wyrzucony grosz. Nawet p. dr Ciesielczyk gdiześ zniknął. Młodzi radni-nie rozumiem po co to istnieje. Każdy pełnoletni mógł startować w wyborach (20-latek i 60-latek) i wygrać. Czy obecni radni są radnymi tylko emerytów? Trąci mi to bolszewią czyli ZMS, kobiety na traktory itd. Młodzi jak chcą mieć sukcesy to niech się uczą i pracują a nie bawią w psełdo radnych. Pewnie jest to któreś z kolei ciało (15 albo 20-te) ktore wymyślł nasz prezydent.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2008) AMI :
Zgadzam sie z wypowiedzią Mateusza Czosnyka, jeśli zaś ktoś ma zamiar komentować działania podejmowane przez Młodzieżową Radę Miejską to niech lepiej niech trzyma się tematu, a nie udaje specjalisty. Osobiście gorąco zachęcam wszystkich uczniów szkół w których rozprowadzane bedą cegiełki do włączenia się w akcję przez zakup CEGIEŁKI (za symboliczną złotówkę). Dodam jeszcze że środki które MRM dostaje z budżetu są zdecydowanie niewystarczające, aby Młodzi Radni mogli organizować jakiekolwiek akcje wymagające stosunkowo większego nakładu pieniędzy, a niestety tylko takie są w ogóle zauważane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2008) Mateusz Czosnyka :
Podczas kadencji Prezydenta Ścigały Młodzieżowa Rada została powołana tylko raz i jesteśmy to wlasnie MY. Trzeba zaznaczyć, że głownym inicjatorem powołania tejże Rady był obecny przew. Rady Miejskiej Ryszard Żądło. Natomiast w przeszłości..owszem były podejmowane próby tworzenia Rad i nawet sie ukonstytuowały, chodż każda niestety nie dotrwała końca swojej kadencji. My narazie dotrwaliśmy połowe "naszych rządów" i wierze, że jesczze czymś zaskoczymy naszych młodych tarnowskich wyborców. A swoją drogą "rozczarowany" uważasz, ze młodzi ludzie nie powinni się w żaden sposób organizować, tylko powinni siedzieć z założonymi rękoma?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2008) Młody :
Widzę że nasz pan rozczarowany to konserwatysta żyjący wspomnieniami poprzedniego systemu i na myśl o jakiejkolwiek władzy robi się mu nie dobrze i wg niego dopuszczanie młodych kreatywnych ludzi do czegokolwiek to zbrodnia i marnowanie pieniędzy których i tak miasto daje co łaska a działalność charytatywna powinna być zabroniona bo wszystko powinno państwo zapewnić tylko żeby tak było podatek dla wszystkich wyniósłby 60-70%...............

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl