To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy    -   29/9/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Przeglądając codziennie policyjne serwisy i widząc opisy niektórych przestępstw, zaczęliśmy się ostatnio w redakcji zastanawiać, czy ich nadsyłanie nie jest czasem taką tajną taktyką policji, która chce wykazać, jakimi to głupstwami musi się zajmować, zamiast ścigać prawdziwych przestępców. Wydaje się nawet, że tym samym policja przyczynia się do upowszechnienia twórczego rozwinięcia znanej maksymy "Dura lex sed lex", która wielu z nas "tłumaczy" jako ..."durne prawo, ale prawo". W każdym razie, spośród ubiegłotygodniowych wydarzeń wybraliśmy tym razem jeden "hit": „Komisariat Tarnów Centrum został powiadomiony przez jedną z mieszkanek miasta, że jej 17 letni syn posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. W wyniku przeszukania w mieszkaniu na ul. Kołłątaja, policjanci ujawnili 0.76 gramów marihuany, szklane lufki i menzurki. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.”

Ogloszenie

Kradzieże
W Wojniczu na ul. Wolickiej, z nie zamkniętej szafki ubraniowej w jednej z firm, nieznany sprawca dokonał kradzieży portfela z prawem jazdy, dowodem osobistym, kartą bankomatową oraz gotówka w kwocie 70 złotych. Pokrzywdzony, 21 letni mieszkaniec Woli Dębińskiej wartość strat wycenił na 100 złotych.
Policjanci z Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali sprawców kradzieży, która miała miejsce w 13 września w Tarnowie. Mieszkająca w mieście obywatelka RPA utraciła wówczas torebkę z dokumentami i telefonem komórkowym. Sprawcy to 19-latek, dwaj 17-latkowie z Tarnowa oraz 20-latek z Rzepiennika Biskupiego. Odzyskano także utracony telefon komórkowy marki Motorola, który zdążył już zmienić właściciela oraz torebkę.
Dwóch mieszkańców Tarnowa wykorzystując chwilę nieuwagi personelu jednego ze stoisk w domu handlowym przy ul. Krakowskiej, dokonało kradzieży odkurzacza wartego 400 złotych. Nie cieszyli się jednak długo łupem, zostali zatrzymani przez ochronę bezpośrednio po opuszczeniu sklepu i przekazani w ręce Policji.
Dużą nieostrożnością wykazali się właściciele jednego z domów jednorodzinnych w Siedlcu, w gminie Radłów, pozostawiając klucz od drzwi wejściowych na parapecie okna. Wykorzystali to nieznani sprawcy, którzy po splądrowaniu domu ukradli z regału segmentu 800 złotych oraz 1200 euro.
O tej sprawie już pisaliśmy: okradanie grobów zmarłych to proceder wyjątkowo bezduszny. Nie bezpodstawnie osoby zajmujące się takimi praktykami nazywa się hienami cmentarnymi. Dwie takie osoby - 48 latek z Tarnowa i 41 letni mężczyzna bez stałego meldunku zatrzymani zostali przez policjantów Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Trzeci zatrzymany, 61-letni tarnowianin, jest właścicielem zakładu kamieniarskiego w jednej z podtarnowskich miejscowości i jak ustalono korzystał z „owoców pracy” swoich pracowników. Dwaj pierwsi poznali się około dwóch lat temu pracując sezonowo właśnie w tej firmie kamieniarskiej. Wykonywali prace z zakresu montażu i renowacji grobów na terenie Tarnowa i powiatu oraz ościennych powiatów (krośnieńskiego, brzeskiego, Buska-Zdrój). Z czasem postanowili rozszerzyć aktywność zawodową i nieco „dorobić” do pensji. Podczas wykonywania zleconych na cmentarzach prac, kradli granitowe płyty nagrobne, kamienne wazony, elementy wyposażenia grobowców – mosiężne, kajnerowe i miedziane antaby, litery oraz nagrobne krzyże. Działali w „biały” dzień, pod przykrywką wykonywania robót, nie wzbudzali więc podejrzeń odwiedzających w tym czasie cmentarz postronnych ludzi. Do przewozu zrabowanego mienia cmentarnego wykorzystywali służbowy samochód. Działali od końca 2006 roku do początków sierpnia 2008r. Metalowe elementy sprzedawali w jednym z tarnowskich punktów skupu złomu, uprzednio deformując je na tyle, by nie można było poznać skąd pochodzą. Część skradzionych płyt nagrobnych kupił zaś właściciel zakładu, płacąc za sztukę około 50 złotych. Następnie szlifował je i sprzedawał swoim klientom. Dwóm młodszym sprawcom zarzucono 25 kradzieży na terenie cmentarzy komunalnych w Tarnowie, Koszycach Małych i Wielkich, Łęgu Tarnowskim, Klikowej, Ciężkowicach, Łękawicy, Skrzyszowie, Pleśnej i Radlnej na kwotę blisko 16 tysięcy złotych. Właścicielowi zakładu zarzucono paserstwo. Niewykluczone, że zarzutów na kontach sprawców przybędzie. Ponadto 41-latkowi policjanci z Sekcji Kryminalnej Komisariatu Tarnów Centrum udowodnili włamania w okresie letnim do czterech altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Łyczków w Tarnowie, skąd ukradł elementy wyposażenia i drobny złom o łącznej wartości 2250 złotych oraz usiłowanie włamanie do jednej z altan. Jest on także sprawca kradzieży świecznika z kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tarnowie końcem sierpnia. Dwaj złodzieje przyznali się do stawianych im zarzutów. Wyrażają wolę dobrowolnego poddania się karze. Swoje zachowanie tłumaczą chęcią zysku.
W miejscowości Meszna Opacka w gminie Tuchów, nieznany sprawca włamał się do jednorodzinnego domu na tzw. „pasówkę”. Posługując się dopasowanym kluczem otworzył kłódkę zamykająca drzwi wejściowe i ukradł telefon komórkowy oraz złotą biżuterię, narażając właścicielkę na straty w wysokości blisko 5500 złotych.
W Dąbrówce Szczepanowskiej z terenu prywatnej posesji nieznany sprawca dokonał kradzieży dwóch wałów napędowych do samochodu Lublin oraz czterech resorów, powodując uszczerbek w mieniu pokrzywdzonego, mieszkańca Tarnowa, w wysokości 500 złotych.
Ochrona jednego ze sklepów przy ul. Romanowicza w Tarnowie zatrzymała 47-letnią mieszkankę Skrzyszowa, która ukradła 14 półkilogramowych opakowań kawy oraz puszkę piwa. Wartość skradzionego mienia wyniosła 340 złotych.

Rozboje
Na rynku w Żabnie doszło do usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Do jadącego chodnikiem na rowerze 13-latka podbiegł o dwa lata starszy mieszkaniec Żabna, który zrzucił chłopaka z jednośladu, a następnie uderzył go w twarz. Napastnik zażądał 100 złotych. Pieniądze te dostarczone miały być następnego dnia do szkoły, w przeciwnym razie zagroził chłopcu pobiciem. Sprawa została jednak zgłoszona Policji, a młody agresor został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego przyszłości zdecyduje teraz sąd dla nieletnich.

Za kółkiem – i za kierownicą
W Mikołajowicach drogą gminną poruszał się rowerem 44-letni mieszkaniec tej miejscowości, mając we krwi blisko 3 promile alkoholu.
Tragiczny wypadek wydarzył się w nocy w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej. Jadący ciągnikiem siodłowym Daf z naczepą, w kierunku centrum miasta, 23-letni mieszkaniec Pińczowa, podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu dostawczego, potracił pieszego idącego lewą stroną jezdni w tym samym kierunku. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Poddano go również badaniu na zawartość w organizmie środków odurzających, którego wynik okazał się negatywny. Policja ustala personalia zmarłego.
Po drodze publicznej w Bogoniowicach jechał na rowerze 57-letni mieszkaniec tej miejscowości, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
W Tarnowie na ul. Starowolskiego, policjanci z „drogówki” zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta, który poruszał się motorowerem mając prawie 2,8 promila alkoholu we krwi.
W Tarnowie na ul. M.B. Fatimskiej 77-letnia piesza, idąca chodnikiem została potrącona przez kierującego rowerem młodego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała złamania ręki.

Narkotyki
W Tarnowie na ul. Tuchowskiej, policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 19-latka bez stałego meldunku, który posiadał przy sobie woreczek z marihuaną o wadze 1,08 grama.
Komisariat Tarnów Centrum został powiadomiony przez jedną z mieszkanek miasta, że jej 17-letni syn posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. W wyniku przeszukania w mieszkaniu na ul. Kołłątaja, policjanci ujawnili 0,76 gramów marihuany, szklane lufki i menzurki. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(30-09-2008) eno :
Zalegalizujcie to w końcu i po problemie, państwo zarobi na podatkach , zaoszczędzi na wydatkach (olbrzymich) na policje, sądy, itd... Jeżeli będzie to legalne to napewno nie będzie już tak "kręciło" innych wiec i pewnie popularnośc tego spadnie. a policja zamiast zajmowac sie takimi glupotami - nie ukrywajmy - to sa glupoty, jaka szkodliwosc czynu ?? Karac to powinno się kogś za sprzedawanie, ale nie za posiadanie. Papierosy - jakos te uzależniają, powodują mase chorób a mimo wszystko sa legalne. Alkochalo ile to wypadków z udziałem nietrzezwych, ile pobić pod wpływem alkocholu, agresji, gwałtów, morderstw, a mimo wsyztsko alkochol jest legalny !! Niech ktoś w koncu pomysli w tym panstwie bo to juz jest naprawde smieszne. Zajmujemy sie bzdetami a na powazne sprawy nie ma juz czasu, kasy ani ochoty do walki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl