To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Michał Żebrowski w rosyjskiej superprodukcji    -   02/10/2008
Rok 1612
„Rok 1612” – rekordowa frekwencja rosyjskiego filmu w Polsce.
Ostatnia produkcja Nikity Michałkowa z Michałem Żebrowskim w roli głównej zgromadziła w kinach rekordową ilość widzów. Po 17 dniach wyświetlania film „Rok 1612” zobaczyło 60.126 widzów. Podobnych wyników nie notowano w kinach na rosyjskich filmach po roku 1989 roku. Film o wielomilionowym budżecie, wyprodukowany przez nagrodzonego Oscarem® Nikitę Michałkowa (Spaleni słońcem). Wspaniałe zdjęcia, sceny batalistyczne oraz efekty specjalne porównywane są w USA do takich filmów jak Braveheart – Waleczne serce, czy Troja.

Ogloszenie

Rok 1612 był wyjątkowy w historii polskich stosunków z Rosją. Czasy anarchii i wewnętrznych walk o tron cara Rosji pchnęły sąsiedzkie kraje do starań o objęcie władzy na Kremlu. Udało się to Polakom. Najbardziej bezwzględny z polskich hetmanów (Michał Żebrowski) z oddziałami husarii dotarł do Moskwy. Wymordował prawowitych następców tronu i pojmał księżniczkę Ksenię Godunow (Wioletta Dawydowskaja). Ślub z nią miał zapewnić mu tytuł cara i władzę nad rozległymi terenami Rosji. Oprawca zakochał się jednak w swojej ofierze. Hetman stanął przed trudnym wyborem: uszanować jej wolność, czy nadal z krwią na rękach dążyć do władzy. Polska dwuletnia okupacja Kremla skończyła się w 1612 roku. Władzę w Rosji objęła na nadchodzące 300 lat dynastia Romanowów. Triumf prawowitych pretendentów do carskiego tronu oznaczał koniec planów Polaków o władaniu Rosją.

Premiera : 2008.09.12
Rosja, 2007
Historyczny/Przygodowy, 135 min.
Reżyseria: Władimir Chotinienko
Obsada: Michał Żebrowski, Piotr Kisłow, Artur Smoljaninow, Wioletta Dawydowskaja, Aleksandr Bałujew

Więcej informacji: kliknij tutaj
Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 06:11:32
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html