Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Delegacja samorządu Gminy Tarnów gościła na Węgrzech    -   03/10/2008
Z wizytą u „bratanków”
W dniach 27-28 września delegacja samorządu Gminy Tarnów gościła w węgierskim Jaszalsoszentgyorgy. Odnowienie kontaktów pomiędzy Gminą Tarnów a Jaszalsoszentgyorgy nastąpiło po ponad rocznej przerwie, która w zaprzyjaźnionym samorządzie węgierskim wypełniona była licznymi zmianami związanymi z rozwiązaniem Rady Gminy i ponownymi wyborami burmistrza i radnych. Wybrany ponownie burmistrzem Imre Szarvak zaprosił samorządowców z Gminy Tarnów do wzięcia udziału w obchodzonym w Jaszalsoszentgyorgy Dniu Rodzinnym; spotkanie jednak przede wszystkim ma na celu omówienie kontynuacji współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi samorządami.

Ogloszenie

W skład delegacji, która odwiedziła Jaszalsoszentgyorgy weszli: zastępca wójta Sławomir Wojtasik, wiceprzewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Wojtarowicz, sekretarz gminy Alicja Kusior oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu Anna Chmura. -Na miejscu oczekiwał nas burmistrz Imre Szarvak wraz z sekretarzem gminy i dyrektorem miejscowej szkoły oraz Istvanem Szerencsesem – burmistrzem sąsiadującej z Jaszalsoszentgyorgy miejscowości Jaszdozsa, który – dobrze znając język polski – pełnił rolę tłumacza – relacjonuje sekretarz Alicja Kusior. -W sobotę, 27 września wzięliśmy udział w festynie, w którym mieliśmy okazję obejrzeć występy miejscowych zespołów amatorskich, pokazy sokolnictwa oraz uczestniczyć w niezwykłym meczu samorządowcy kontra oldboje. Mecz ten – niestety przegrany przez samorządowców – rozpoczęli symbolicznym kopnięciem Sławomir Wojtasik i Eugeniusz Wojtarowicz.
Podczas oficjalnych rozmów, które miały miejsce w sobotę wieczorem oraz w niedzielę ustalono, że współpraca pomiędzy obydwoma samorządami będzie kontynuowana, szczególnie w zakresie wymiany dzieci i młodzieży. Zastępca Wójta Gminy Tarnów zaproponował również, żeby doszło do spotkania samorządowców z obydwóch gmin. - Mimo, że Rada Gminy Jaszalsoszentgyorgy liczy tylko dwunastu radnych, a sama gmina jest znacznie mniejsza od naszej, mamy wiele podobnych problemów i taka wymiana doświadczeń byłaby dla nas bardzo cenna – konkluduje Eugeniusz Wojtarowicz. -Myślę, że wzajemnie możemy się dużo nauczyć. Sądzę, że zorganizowanie takiego spotkania mogłoby mieć miejsce już zimą. (PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl