Pierwszy październikowy weekend piłkarzy z regionu    -   06/10/2008
Porażki liderów
Październik przyniósł nam zmiany liderów. Niestety Okocimski po raz kolejny doznał porażki i coraz bardziej oddala się od bezpiecznej strefy. Na trzecioligowym froncie liderem została LKS Nieciecza, ponieważ dotychczasowy przodownik doznał porażki, a druga Puszcza, nie rozegrała swojego meczu. Unia zremisowała na wyjeździe. W piątej lidze pierwszej porażki doznał lider z Woli Rzędzińskiej, a klasę niżej Łukovia też uległa na boisku rewelacyjnego beniaminka. Oto przegląd wydarzeń pierwszego październikowego weekendu piłkarskich drużyn z naszego regionu.

>

II LIGA

Trzynasta kolejka spotkań w drugiej lidze wschodniej, okazała się bardzo pechowa dla dotychczasowego lidera – Górnika Wieliczka. Sobotnia porażka w Aleksandrowie Łódzkim zepchnęła tę drużynę na czwartą lokatę. Nieciekawa sytuacja panuje w Brzesku, gdzie Okocimski przegrywa wszystko co się da. Niestety w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny piłkarze z miasta piwa zeszli pokonani. Nie ma na razie lekarstwa na te porażki – zmiana trenera, nowa jakość, dała efekt tylko w dwóch meczach, w których brzeszczanie odnieśli dwa remisy. Ale znów wszystko wróciło do normy i Okocimski zanotował kolejną porażkę.
Obecnie Okocimski zajmuje szesnastą lokatę, mając na swoim koncie dziesięć punktów. Sytuacja piłkarzy z Brzeska nie jest do pozazdroszczenia, ponieważ kolejne porażki spychają w otchłań drużyn, przeznaczonych do spadku. Przypomnijmy, iż z drugiej ligi spada cztery zespoły, a kolejne cztery – które zajmą w końcowej tabeli miejsca od 11 do 14, będą grać w barażach z drużynami wicemistrzów trzeciej ligi. Miejmy nadzieję, że runda rewanżowa, okaże się lepsza w wykonaniu piłkarzy z Brzeska.
Oto komplet wyników trzynastej kolejki spotkań drugiej ligi, grupy wschodniej:
Concordia Piotrków Trybunalski - Okocimski KS Brzesko 3:0 (1:0)
Ruch Wysokie Mazowieckie - OKS 1945 Olsztyn 5:1 (2:0)
Sokół Aleksandrów Łódzki - Górnik Wieliczka 2:0 (2:0)
Sandecja Nowy Sącz - Stal Poniatowa 1:1 (0:0)
Przebój Wolbrom - Ponidzie Nida Pińczów 5:2 (2:1)
Pelikan Łowicz - Start Otwock 0:1 (0:0)
Wigry Suwałki - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)
Kolejarz Stróże - Hetman Zamość 3:1 (0:0)
ŁKS Łomża - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:0)

III LIGA

Dziewiąta kolejka spotkań trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej, przyniosła zmianę lidera. Hutnik Kraków, po porażce w Gorlicach stracił fotel lidera na rzecz LKS Niecieczy, która zrobiła sobie strzelecki poligon, pokonując Lubrzankę Kajetanów 7:1. Jednak pierwsza bramka padła dopiero w 30 minucie meczu, a ostre strzelanie urządzili sobie niecieczanie dopiero po przerwie, gdyż wtedy zaliczyli pięć trafień. Niecieczanie w tym sezonie, w dziewięciu spotkaniach strzelili 24 bramki, a najlepszy strzelec – Mateusz Wolański z sześcioma trafieniami, współlideruje w tabeli strzelców.

LKS NIECIECZA - LUBRZANKA KAJETANÓW 7:1(2:0)

Bramki dla LKS Nieciecza zdobyli: Wójcik w 30 min, Dzierżanowski w 40 i 59 min, Skiba w 46 min, Fijał w 72 min, Kędzior w 78 min oraz Saratowicz w 87 min.
Mecz sędziował: Lucjan Stolarz.
Widzów: około 300.

LKS NIECIECZA: Baran – Kot, Prus-Niewiadomski, Kleinschmidt, Budzyński – Kędzior, Skiba(od 54 min Suker), Krauze, Wójcik(od 60 min G.Biedroński) - Dzierżanowski(od 82 min Saratowicz), Fijał.

Drugi z naszych reprezentantów w tej klasie rozgrywkowej – Unia Tarnów, po zmianie trenera rozgrywała mecz wyjazdowy w Połańcu z tamtejszymi Czarnymi. Zadawać sobie można pytanie, czy remis przywieziony z Połańca, można uznać za sukces czy porażkę?
Nieźle rozpoczął się mecz dla tarnowian, którzy już od 5 minuty objęli prowadzenie po strzale Hajduka. Jednak jeszcze przed przerwą, gospodarze wyrównali dzięki trafieniu Wolana. Po przerwie tarnowianie znów objęli prowadzenie, dzięki parze tarnowskich napastników Hajduk – Ocłoń. Popularny „Hajdi” wygrał pojedynek z obrońcą Czarnych i podał do lepiej ustawionego Ocłonia. Ten umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Unii, w 72 minucie, sędzia spotkania dopatrzył się zagrania ręką przez Daniela Bartkowskiego w polu karnym. Na nic zdały się tłumaczenia i ten kontrowersyjny rzut karny na gol zamienił Meszek. Do końca spotkania nie udało się nikomu zmienić rezultatu tego pojedynku. Trenerski debiut Bogusława Kwieka wypadł na remis, ale czy ten remis można uznać za sukces tarnowskich piłkarzy? W składzie tarnowian zabrakło kontuzjowanych Mirosława Maja, Łukasza Bartkowskiego, Pawła Kafla oraz słabo grającego Damiana Wolańskiego. Na środku obrony zadebiutował Daniel Mikołajczak, który przeszedł z zespołu juniorów. Ten remis pozostawił tarnowian na dziewiątym miejscu w tabeli, z dwunastoma zdobytymi punktami. Kolejne spotkanie, tarnowianie znów zagrają na wyjeździe. Tym razem rywalem będzie Lubrzanka Kajetanów.

CZARNI POŁANIEC - UNIA TARNÓW 2:2 (1:1)
Bramki dla Unii zdobyli: Hajduk w 5 min oraz Ocłoń w 59 min. Mecz sędziował: Bąk (Kielce).
Żółte kartki: D. Bartkowski, Kazik, Maciosek.
Widzów: około 100.

UNIA TARNÓW: Lisak - Maciosek, Mikołajczyk (od 85 min Szczytyński), D. Bartkowski, Węgrzyn - Radliński, Rodak (od 62 min Drozdowicz), Kazik, Witek (od 77 min Fryś) - Ocłoń, Hajduk.

Oto pozostałe rezultaty dziewiątej kolejki spotkań trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej:
Orlicz Suchedniów - Naprzód Jędrzejów 2:2 (1:1)
Glinik/Karpatia Gorlice - Hutnik Kraków 3:1 (2:1)
Korona II Kielce - Neptun Końskie 4:0 (2:0)
Garbarnia Kraków - Granat Skarżysko-Kamienna 5:1 (0:0)
Wierna Małogoszcz - Dalin Myślenice 0:0
Puszcza Niepołomice - Pogoń 1945 Staszów - nie odbył się z powodu awarii autokaru gości.

IV LIGA

Z dziewięciu spotkań dwunastej kolejki czwartej ligi małopolskiej, nie odbyły się dwa. Pojedynki w Muszynie oraz w Nowym Wiśniczu zostały przełożone ze względu na fatalny stan boiska, po ostatnich opadach deszczu. Nowych terminów jeszcze nie ustalono. Pozostałe mecze się odbyły i można powiedzieć, że oba nasze zespoły nie doznały porażek. MLKS Żabno tylko zremisował na własnym boisku z MKS – em Trzebinią / Sierszą. Po dwóch porażkach, wreszcie udało się zdobyć punkt, lecz jak zwykle potrzebne są zwycięstwa, by spokojnie przepracować zimę.
Drugi z naszych reprezentantów w tej lidze – Tuchovia pokonała Lubań Maniowy "tradycyjnym" wynikiem 4:1. To czwarte spotkanie Tuchovii w tym sezonie zakończone takimi rozmiarami, lecz dopiero drugie zakończone takim rezultatem na korzyść piłkarzy z Tuchowa. W niedzielne popołudnie dwukrotnie do bramki zespołu z Maniowów trafiali Okaz (dwa rzuty karne) oraz Stec. Goście nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu, ponieważ Tuchovia po trzech porażkach bardzo mocno skoncentrowana wyszła na boisko. Już od drugiej minuty po faulu w polu karnym gości na Gierałcie, gospodarze po rzucie karnym egzekwowanym przez Okaza, objęli prowadzenie. Nawet chwilowa przewaga piłkarzy Lubania i gol w 18 minucie nie zmieniła planów, jakie mieli do osiągnięcia miejscowi. Jeszcze przed przerwą, Stec został nieprawidłowo zatrzymany w polu karnym i tym razem Okaz był bezbłędny. Po przerwie od razu gospodarze wzięli się do ostrego ataku. Na efekt nie trzeba było czekać długo. Stec po rzucie wolnym z 30 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Lubania. Czwarty gol również był autorstwa Steca, który otrzymał idealne podanie od Okaza.

W tabeli pomimo nierozegranego meczu prowadzi Alwernia z 29 punktami na koncie. Tuchovia po zwycięstwie wskoczyła na trzynastą lokatę, mając na swoim koncie czternaście punktów. Punkt mniej i oczko niżej znajdują się piłkarze z Żabna. W kolejnej serii spotkań, piłkarze z naszego regionu znów będą rozgrywać mecze wyjazdowe. Czy i tym razem będą przełykać gorycz porażki?
Limanovia Limanowa - Skawa Wadowice 1:1
Spotkania Poprad Muszyna - MZKS Alwernia i Szreniawa Nowy Wiśnicz - LKS Mogilany nie odbyły się z powodu złego stanu boiska.
Mecz Sandecja II Nowy Sącz - Gościbia Sułkowice odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 15:30.

V LIGA

W jedenastej kolejce spotkań, piłkarze lidera – Wolanii doznali porażki na boisku beniaminka z Zakliczyna. Ambitni piłkarze Dunajca bez respektu pokazali, iż nie straszny im lider rozgrywek. Zatem można stwierdzić, że nowicjusze z tarnowskiej klasy okręgowej (Dąbrovia i Dunajec Zakliczyn), napsuli nieco krwi piłkarzom z Woli Rzędzińskiej. Drugi z beniaminków – Dąbrovia, w derbach Powiśla Dąbrowskiego pokonała Wisłę ze Szczucina 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa, dąbrowianie uzyskali już w 11 minucie po strzale Czyża. Jako ciekawostkę można dadać, iż jest to pierwsza porażka Wisły, w derbach od 9 lat. Wcześniej w siedmiu meczach trzykrotnie wygrywali szczucinianie, a czterokrotnie padł wynik remisowy.
Nie przywieźli punktów z Nowego Sącza piłkarze Olimpii Wojnicz. Porażka nieco oddaliła ich od czołowych drużyn w tabeli. Wyjazdowe zwycięstwo zanotowali piłkarze Orła Dębno, którzy pokonali ostatnią drużynę w tabeli.
W tabeli mimo porażki prowadzi Wolania, mając na swoim koncie 25 punktów i dwa oczka przewagi nad drugą Barciczanką. Czwarte miejsce zajmuje Orzeł Dębno, który ma na swoim koncie 20 punktów i zaległy mecz z Wisłą Szczucin (prawdopodobnie mecz ten zostanie rozegrany na wiosnę). Zwycięstwo z liderem usadowiło piłkarzy z Zakliczyna na piątym miejscu z dorobkiem 19 punktów. Jedno miejsce niżej, z 17 punktami zajmuje Olimpia Wojnicz, a kolejny z beniaminków Dąbrovia z 14 punktami, plasuje się na dziewiątym miejscu. Wisła Szczucin mimo porażki w derbach Powiśla, zajmuje jedenastą lokatę z dziesięcioma punktami.
Oto komplet wyników dwunastej kolejki spotkań piątej ligi nowosądecko – tarnowskiej:

KLASA OKRĘGOWA

Dwunasta kolejka w tarnowskiej klasie okręgowej przyniosła zmianę lidera. Po zwycięstwie w meczu na szczycie, na fotel lidera po ośmiu kolejkach powrócił rewelacyjny beniaminek z Nowej Jastrząbki. Pierwszą porażkę na boisku w Nowej Jastrząbce, zanotował dotychczasowy lider – Łukovia, co pozbawiło go przewodzenia w tarnowskiej klasie okręgowej. Nieco obniżyli loty piłkarze rezerw Niecieczy, którzy tylko zremisowali w Rylowej. Na trzecie miejsce awansowała Iskra Tarnów, która rozgromiła Macierz Lipnica Murowana 6:0. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze Tarnovii, którzy tym razem w padającym deszczu pokonali piłkarzy z Rzezawy 5:1. Na ostatnie miejsce spadli piłkarze KS Ryglice, którzy przegrali mecz z ostatnim dotychczas Ikarem w Odporyszowie. Nie odbyły się ze względu na stan boiska mecze w Gnojniku oraz Ciężkowicach.
Rylovia Rylowa - LKS II Nieciecza 1:1
Mecze Ciężkowianka Ciężkowice - Gosłavia Gosławice oraz LKS Gnojnik - Radłovia Radłów nie odbyły się z powodu złego stanu boiska.