To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Złodzieje ukradli... kamerę monitoringu    -   06/10/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu szczególnie obrodziły podbicia i rozboje. Wyjątkowo drastyczny przebieg miała napaść dokonana na 49-letniego tarnowianina, pobitego przez krewnego, który następnie zadzwonił po kolegę, z którym swoją ofiarę związał, wywiózł do miejscowości Komorów i wrzucił do stawu. Jednak, przepraszam za wyrażenie – „hitem” tygodnia jest dla mnie kradzież... płyt chodników oraz, przede wszystkim, kradzież kamery monitoringu przemysłowego z zewnętrznej ściany budynku szkoły podstawowej w Radłowie. Na wszelki wypadek wszystkim posiadaczom monitoringu, proponujemy zainstalowanie dodatkowych kamer, które monitorowałyby kamery monitorujące.

Ogloszenie

Kradzieże
W miejscowości Radłów nieznany sprawca zerwał, a następnie ukradł z zewnętrznej ściany budynku szkoły podstawowej kamerę monitoringu przemysłowego, wartą 1200 złotych.
W nocy w miejscowości Czermna, nieznany sprawca rozbił okienną szybę w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych, po czym usiłował przeciąć metalową kratę w oknie. Złodziejowi nie udało się pokonać zabezpieczeń, jednak poczynił szkody, których wartość wyceniona została przez pokrzywdzoną, mieszkankę Błażkowej na 400 złotych.
W godzinach nocnych z terenu prywatnej posesji w Wojniczu, nieznany sprawca ukradł stojące przy budynku mieszkalnym 2 rowery górskie, o wartości 750 złotych na szkodę mieszkańca Wojnicza.
W Tarnowie na ul. Elektrycznej, nieznany sprawca rozbił szybę w tylnych drzwiach samochodu marki Volkswagen Golf, zaparkowanego na ulicy i ukradł z wnętrza radioodtwarzacz oraz CB radio, powodując straty w wysokości 650 złotych na szkodę mieszkańca miejscowości Isep.
W Tarnowie na odcinku remontowanej obwodnicy, w rejonie ulicy Tuchowskiej, nieznany sprawca ukradł pozostawione bez zabezpieczenia płyty chodnikowe. Wartość strat na szkodę mieszkańca Zdonii oszacowano na 400 złotych.
Do 74-letniej mieszkanki Kowalowej zapukało trzech mężczyzn oferując do sprzedaży węgiel. Podczas rozładunku i wnoszenia go do piwnicy, wykorzystując chwilową nieuwagę właścicielki, ukradli szlifierkę, prostownik oraz siekierę, o łącznej wartości 2 tysięcy złotych.

Zniszczenie mienia
W godzinach nocnych w Tarnowie nieznany sprawca uszkodził przedni i tylni zderzak oraz dokonał wgniecenia dachu, zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu przy ul. B. Żeleńskiego samochodu BMW. Straty jakie poniosła właścicielka - mieszkanka Tarnowa, oszacowano na 600 złotych.

Pobicia, rozboje
30-go września w godzinach wieczornych w Dębinie Łętowskiej policjanci z Wojnicza zatrzymali 18-latka z Dębiny Zakrzowskiej, który pobił o dwa lata młodszego mieszkańca tej samej miejscowości. Napastnik uderzył pokrzywdzonego kilkakrotnie w twarz i kopał po ciele. Pobity chłopak przewieziony został do szpitala, na szczęście poza siniakami nie odniósł innych obrażeń. Wkrótce potem Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek Komisariatu w Wojniczu w trybie przyśpieszonym uznał napastnika za winnego. Sąd wymierzył chłopakowi karę 3 miesięcy ograniczenia wolności połączonej z wykonywaniem nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz nawiązkę w wysokości 200 złotych na rzecz pokrzywdzonego.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, który miał miejsce w Tarnowie przy Placu Petofiego. 36- i 39-letni mężczyźni, bez stałego meldunku, z którymi przebywała 35-letnia mieszkanka Tarnowa, napadło na tarnowianina; sprawcy bili go i kopali po ciele, a następnie ukradli portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzony doznał ogólnych potłuczeń i siniaków, utracił także 700 złotych. Na trop sprawców wpadli policjanci z Sekcji Kryminalnej – typowali, jak się okazało się trafnie; pomocny okazał się także obraz z kamery monitoringu. Wobec mężczyzn zastosowano 3-miesięczny, tymczasowy areszt, kobietę zaś objęto policyjnym dozorem.
W Tarnowie na ulicy Kasprowicza 34-letni tarnowianin, pobił 49-letniego mieszkańca miasta, z którym jest spowinowacony, uderzając go rękami i kopiąc po ciele, w wyniku czego spowodował u niego stłuczenia twarzy, klatki piersiowej, zasinień tych okolic oraz urazu wargi. Nie dość tego, zadzwonił po kolegę, z którym wspólnie skrępowali nogi i ręce pokrzywdzonemu, zakneblowali mu usta i w takim stanie wywieźli do miejscowości Komorów, gdzie pozostawili go wrzucając do pobliskiego stawu. Sprawcy zostali zatrzymani. Jak ustalono przyczyną zdarzenia były nieporozumienia i konflikty rodzinne. Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie obrażeń ciała i pozbawienie człowieka wolności. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kółkiem
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Rzepienniku Biskupim. 71-letni mieszkaniec miejscowości wykonując Ursusem prace polowe doprowadził do jego przewrócenia kołami do góry. Mężczyzna został przygnieciony przez traktor. Z urazem kręgosłupa i miednicy przewieziony został do tarnowskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.
W Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Szujskiego z Wilsona doszło do wypadku drogowego. Kierująca pojazdem Fiat 126p, 51-letnia mieszkanka Siekierczyny, jadąc ul. Szujskiego od Mościc, lewym pasem z zamiarem skrętu w lewo, na skrzyżowaniu z ulicą Wilsona, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Toyotą, w stronę Mościc, 81-letniemu mieszkańcowi Tarnowa, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Następnie kierująca Fiatem uderzyła w tył zaparkowanego przy ul. Szujskiego Forda Fiestę. Do szpitala zostali przewiezieni pasażerowie Fiata – 70 letnia mieszkanka Tarnowa ze złamaniem kości miednicy i ogólnymi potłuczeniami oraz 78-letni tarnowianin, który doznał wstrząśnienia mózgu, złamania uda i urazu głowy.
Wieczorem, 5 października na ulicy Kołłątaja w Tarnowie doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem Renault Clio, 69-letni mieszkaniec Jodłówki Wałki, jadąc w kierunku ulicy Dąbrowskiego, na przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego tamtędy 37-letniego mieszkańca Tarnowa. Pieszy doznał złamania kości strzałkowej oraz ogólnych potłuczeń. Przewieziony został do szpitala. Jak wykazało badanie ponad 2 promile alkoholu we krwi. Kierujący był trzeźwy.

Różne
Na ulicy Długiej w Tarnowie patrol z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał 27-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawniono 0.3 grama amfetaminy. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.
W Niedomicach w rowie melioracyjnym położonym kilkaset metrów od drogi asfaltowej i zabudowań przy ul. Niedomickiej ujawniono zwłoki mężczyzny o daleko posuniętym procesie rozkładu. Na miejscu pracowała grupa śledczych, której przewodniczył Prokurator Rejonowy z Dąbrowy Tarnowskiej. Na razie nie są znane personalia denata ani okoliczności śmierci. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium tarnowskiego szpitala.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 65-letnią obywatelkę Ukrainy, która posiadała 31 litrów spirytusu i ponad 320 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kobieta ujęta została na placu targowym przy ulicy Akacjowej w Tarnowie. Trafiła do policyjnego aresztu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:25:34
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html