To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Błyskawiczny konkurs Okay i Millennium   -   22/4/2004
KILL BILL Quentina Tarantino ze świetną Umą Thurman w roli głównej zagości na ekranie mościckiego kina w najbliższym tygodniu. Przed premierą drugiej części filmu będzie sobie można przypomnieć jeszcze raz początek tej historii. Jak co tydzień inTARnauci mają możliwość wygrania dwóch podwójnych zaproszeń na premierowe seanse filmu.

Ogloszenie

KILL BILL VOL. II
USA, 2004,
czas 111’, dozw. od 15 lat,
reżyseria: Quentin Tarantino ,scenariusz: Quentin Tarantino
obsada: Uma Thurman, David Carradine, Michael Madsen, Daryl Hannah

Panna Młoda, płatna zabójczyni, postanawia wycofać się z branży. W czasie własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy z zimną krwią chcieli zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, Billa pozostawiając sobie „na deser”. Wszystko się skomplikuje, gdy wkrótce się dowie, że jej dziecko żyje...

Wpływ kina azjatyckiego na "Kill Bill" znacznie przekracza fabułę i styl wizualny. Tarantino stworzył role dla trzech legendarnych aktorów filmów sztuki walki.
Dla słynnego japońskiego mistrza walki mieczem Sonny’ego Chiby, reżyser wskrzesił postać ninji Hattori Hanzo z serialu "Shadow Worriors".
Ponadto umieścił w "Kill Bill" chińskiego aktora - artystę sztuki walki Gordona Liu Chia-hui w roli Pei Mei, popularnego niegdyś "białobrewego mnicha" z filmów Shaw Brothers. W tym przypadku obsadził aktora wbrew tradycji, bowiem zawsze grywał on u Shaw Brothers lojalnych bohaterów, podczas gdy Pei Mei (grany niegdyś przez Lo Lieh) był jednym z najczarniejszych charakterów wytwórni (na przykład w filmie "Executioners from Shaolin").

Tarantino: "Gdybym podczas pisania scenariusza pomyślał, że Harvey Weinstein (szef Miramaxu) zgodzi się na film w dwóch częściach, to od razu bym mu to zaproponował. Szczerze mówiąc byłem przekonany, że to niemożliwe. Potem, kiedy sam powiedział, że nie chce nic wycinać z filmu i bierze pod uwagę zrobienie dwóch części, odpowiedziałem: Cóż za fantastyczny pomysł! W ciągu godziny wiedziałem, jak to zrobić".

Każda z 2 części "Kill Bill" ma własną atmosferę i narrację. Jeśli chodzi o wpływy azjatyckie, to część I zdominowana jest przez Japonię, której uosobieniem jest Sonny Chiba ("The Streetfighter"), który gra rolę Hattori Hanzo, samuraja wytwarzającego tradycyjne miecze.
Część II natomiast, zdominowana jest przez Chiny, których uosobieniem jest Gordon Liu Chia-hui, legenda filmów sztuki walki, który gra rolę szkolącego Pannę Młodą instruktora kung fu, "białobrewego" mnicha Shaolin - Pei Mei.
Liczne odniesienia do spaghetti westernów, szczególnie w doborze muzyki w części I, znajdują swoje rozwinięcie w części II, kiedy Panna Młoda spotyka się z Buddem (Michael Madsen) w El Paso w Teksasie i tropi Billa w Meksyku.
Bill (David Carradine), którego praktycznie nie widać w części I, choć czujemy jego obecność i słyszymy jego charakterystyczny "szemrzący" głos, staje się głównym bohaterem części II, która koncentruje się na konfrontacji między nim a Panną Młodą.

Podzielenie filmu na dwie części miało dla Tarantino aspekt filozoficzny: "To ma być moja wersja filmu klasy C (grindhouse movie), a trzygodzinny film klasy C jest zaprzeczeniem samego siebie. Byłby pretensjonalny, podczas gdy 90- minutowy jest w sam raz".

Po raz kolejny ogłaszamy cotygodniowy filmowy konkurs dla użytkowników portalu, w którym nagrodą są podwójne zaproszenia do kina. Tym razem dwa podwójne zaproszenia na wybrany seans w "Millennium" trafią do rąk szczęśliwców, których wylosujemy spośród wszystkich zgłoszeniodawców. Należy je nadsyłać e-mailem do godz. 14.00 w piątek 23 IV. E-list prosimy zatytułować "KINO" i przesłać na adres: tarnow@okay.pl a także wpisać tam swoje nazwisko i nr tel. Bardzo ważne jest, aby podać datę i godzinę wybranego (w trakcie weekendu) seansu.
Pełny repertuar kina "Millennium" znajdziecie na stronie: www.okay.pl/millennium.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:16:14
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html