To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szkolenia dla pracowników bibliotek    -   07/10/2008
W drodze do informacji
W Zespole Zamiejscowym w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie 30 września 2008 roku odbyło się seminarium „W drodze do informacji”. Uczestnikami seminarium byli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, Gminnych Bibliotek Publicznych powiatu tarnowskiego oraz pracownicy Centrum Informacji i Poradnictwa Zawodowego w Tarnowie.

Ogloszenie

„W drodze do informacji” to kolejne seminarium zorganizowane wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Zespół zamiejscowy w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, którego celem jest dalsze rozwijanie i wzmacnianie współpracy pomiędzy obiema instytucjami. Przypomnijmy, że w czerwcu 2008 roku rozpoczęto cykl seminariów pod wspólną nazwą „Informacja to drogowskaz”. Tematem poprzedniego spotkania była problematyka związana z profesjonalnym zarządzaniem informacją zawodową. Pomysł na tytuł wydał się dobrym rozwinięciem myśli Petera Druckera „Celem informacji nie jest uzyskanie wiedzy na dany temat, lecz umożliwienie dzięki niej podjęcia właściwych działań”.
Wiodącym tematem spotkania „W drodze do informacji” były możliwości jakie oferuje Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektów służących rozwojowi zasobów ludzkich. Szczególnie interesujące dla uczestników seminarium okazały się informacje na temat możliwości aplikowania przez biblioteki o środki z POKL w ramach projektów wdrażanych na szczeblu regionalnym. Ważnym tematem, który doskonale wprowadził uczestników do drugiej części seminarium okazała się informacja o Małopolskim partnerstwie instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń. W ramach wzajemnego poznawania partnerów współpracy zaproszeni goście mieli okazję poznać warsztat pracy doradców zawodowych CIiPKZ w tym szczególnie funkcjonowanie Sali informacji Zawodowej, zasobów informacyjnych udostępnianych klientom itp.

Jak czytamy w komunikacie, w trakcie seminarium wymieniono informacje i zaprezentowano działania związane z gromadzeniem, opracowywaniem i upowszechnianiem zasobów informacyjnych klientom. W wyniku prac w grupach warsztatowych określone zostały obszary współpracy naszych Instytucji, ułatwiające dostęp klientom do zbiorów informacyjnych i usług potrzebnych w podejmowaniu decyzji i realizacji ścieżki rozwoju zawodowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:36:59
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html