To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozbita zorganizowana grupa przestępcza rozprowadziła narkotyki warte 7 mln zł    -   07/10/2008
Sukces tarnowskiej Policji
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym oraz Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie rozbili działającą na niespotykaną dotąd w naszym regionie skalę, zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się dystrybucją substancji psychotropowych i środków odurzających. Zatrzymania członków gangu poprzedzone były wielomiesięczną, żmudną pracą operacyjną. Grupa, w skład której wchodziło 16 osób, w wieku od 20 do 36 lat, swoją aktywność skoncentrowała na terenie Tarnowa, powiatu tarnowskiego oraz województwa podkarpackiego. Szacuje się, że aresztowani w sumie wprowadzili na rynek około 58 tysięcy tabletek ecstasy, 230 kilogramów marihuany i 42 kilogramy amfetaminy o łącznej wartości rynkowej około 7 milionów złotych.

Ogloszenie
>

Grupa ta tworzyła bardzo dobrze zorganizowaną organizację przestępczą, hermetyczną i ściśle zhierarchizowaną. Na jej czele stało kilku liderów, wśród nich także kobieta. Są oni mieszkańcami Tarnowa, Rzeszowa i Dębicy. Kilku z nich prowadzi prywatną działalność gospodarczą, pozostali to osoby bezrobotne. Członkiem grupy jest także funkcjonariusz służby więziennej, który przekazywał członkom grupy odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Tarnowie informacje z zewnątrz. Jak wykazało śledztwo prowadzone przez KMP w Tarnowie, nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, początki działalności grupy sięgają 2004 roku. Do pierwszych zatrzymań doszło końcem kwietnia 2008 roku. Brali w nich udział tarnowscy antyterroryści. Zabezpieczono wówczas blisko kilogram narkotyków. Rozbita grupa zajmowała się dystrybucją na dużą skalę substancji psychotropowych - amfetaminy i tabletek ecstasy oraz środków odurzających w postaci marihuany. Przestępcy nie byli drobnymi, ulicznymi sprzedawcami, ale hurtownikami, którzy wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków zaopatrując głównie tarnowski rynek narkotykowy. W toku śledztwa ustalono także, że członkowie grupy zajmowali się dystrybucją narkotyków na terenie zakładów karnych w Tarnowie, Rzeszowie i Nowym Wiśniczu. Szacuje się, że zatrzymani w sumie wprowadzili na rynek około 58 tysięcy tabletek ecstasy, 230 kilogramów marihuany i 42 kilogramy amfetaminy o łącznej wartości rynkowej około 7 milionów złotych. Nadmienić również należy, że działalność grupy charakteryzowała się wyjątkową brutalnością. Jej liderzy zlecali pobicia dilerów, którzy nieterminowo rozliczali się z otrzymanych narkotyków.

Przestępcom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na nabywaniu w celu wprowadzania do dalszego obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, ich gromadzenie, przechowywanie, pośredniczenie i udzielanie innym osobom, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Część z podejrzanych przyznała się do przedstawionych zarzutów i złożyła obszerne wyjaśnienia. Większość z nich była już w przeszłości karana za przestępstwa narkotykowe, ale także za przestępstwa kryminalne - rozboje, włamania, oszustwa. Wobec 11 spośród 16 członków grupy Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali objęci zostali policyjnym dozorami, poręczeniami majątkowymi i zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:07:35
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html