To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Tarnowie 15 października pojawią się stoiska pracodawców małopolskich, krajowych i zagranicznych    -   08/10/2008
Europejski Dzień Pracy
15 października (środa) jednocześnie w Krakowie, Tarnowie oraz w Nowym Sączu, w ramach Europejskiego Dnia Pracy mieszkańcom Małopolski zaprezentowana zostanie oferta w zakresie rynku pracy i edukacji. W Tarnowie, w siedzibie Zespołu Zamiejscowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (al. Solidarności 5-9), w godzinach 10:00 – 18:00 na zwiedzających będą czekały m.in. stoiska wystawiennicze z udziałem pracodawców małopolskich, krajowych i międzynarodowych z branż takich jak: budownictwo, finanse i ubezpieczenia, administracja publiczna, obrona narodowa, turystyka i rekreacja, handel i inne. Nie zabraknie także stoiska instytucji rynku pracy, szkoleń, edukacji, Powiatowych Urzędów Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Narodowego Funduszu Zdrowia; ponadto informacji będą udzielali doradcy EURES (Europejskich Służb Zatrudnienia), z takich krajów jak Dania, Holandia, Czechy, Austria, Bułgaria oraz Polska. Przedsięwzięciu towarzyszyć mają warsztaty dotyczące poruszania się po europejskim rynku pracy.

Ogloszenie

Podczas Europejskiego Dnia Pracy, oprócz czynnych od 10:00 do 18:00 stoisk, od 10:30 do 13:30 obejrzeć będzie można prezentacje multimedialne pracodawców, publicznych służb zatrudnienia, instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, które dostarczą informacji o możliwościach zatrudnienia i proponowanych przez pracodawców ścieżkach rozwoju pracowników, usługach i ofercie dla klientów oraz doświadczeniach i dobrych praktykach organizacji w zakresie mobilności i multikulturowości; w tym samym czasie trwać będzie seminarium zatytułowane „Praca, nauka, staż zawodowy w Europie - o czym warto wiedzieć przed wyjazdem i po powrocie do Polski” skierowane do mieszkańców Małopolski zainteresowanych tematyką pracy, nauki na terenie Europy. Podczas seminarium poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące przygotowania się do podjęcia pracy, staży zawodowych, nauki w krajach UE - EOG oraz kwestie istotne dla powracających emigrantów do Polski po zakończeniu pracy, edukacji za granicą. W seminarium planowany jest udział ekspertów m.in. z Krajowego Centrum Europass, Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
Z kolei od 10:30 do 18:00 odbywać się będą warsztaty tematyczne dotyczące informacji jak kształtować swoje umiejętności planowania kariery zawodowej, pokazujące jak badać i wykorzystywać swoje kluczowe kompetencje oraz pomagające przygotować się do spotkania z pracodawcą. Kompetencje i zainteresowania zawodowe można określić w trakcje indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
Imprezie towarzyszyć będą konkursy, projekcja filmów na temat planowania kariery zawodowej i rozwoju osobistego, oraz filmy zawodoznawcze prezentujące specyfikę, predyspozycje do wykonywania zawodu, oraz możliwe ścieżki kształcenia, a także filmy prezentujące warunki życia i pracy w krajach Unii Europejskiej. Organizatorzy przygotowali również możliwość skorzystania z specjalistycznej czytelni, w której udostępnione zostaną książki dotyczące kariery zawodowej, biznesu, przedsiębiorczości.

Organizatorem EDP 2008 w Małopolsce jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Zespoły Zamiejscowe w Tarnowie i Nowym Sączu, we współpracy z siecią EURES publicznych służb zatrudnienia, Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie, Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie oraz Sądecką Biblioteką Publiczną. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Udział w Europejskich Dniach Pracy jest bezpłatny, warto jednak wcześniej się zapisać, kontaktując się z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie - Al. Solidarności 5-9, tel. 014 62 69 940, ciz.tarnow.@wup-krakow.pl. Więcej informacji na stronach: www.wup-krakow.pl i www.edp2008.wup-krakow.pl. ”Wspólnie z doradcą zawodowym przygotuj dokumenty aplikacyjne lub zapisz się na warsztaty i weź udział w symulacjach rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Zdobyte umiejętności wykorzystasz nie tylko 15 października podczas Europejskiego dnia Pracy 2008 w Małopolsce, ale także na swojej dalszej ścieżce kariery zawodowej” - zachęcają do wcześniejszego zarejestrowania się organizatorzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:16:05
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html