Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert na jubileusz 10-lecia powiatu tarnowskiego    -   08/10/2008
„Mazowsze” w Tarnowie
Koncert zespołu „Mazowsze” zainauguruje obchody jubileuszu 10-lecia powiatu tarnowskiego. Legendarny zespół ludowy pieśni i tańca zaprezentuje w najbliższą sobotę 11 października koncert zatytułowany „Barwy Polski” składający się z polskich pieśni, piosenek, tańców narodowych i ludowych. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 w hali Jaskółka w Tarnowie-Mościcach. W trakcie koncertu wręczone zostaną pamiątkowe odznaczenia osobom, które tworzyły i wspierały powiat tarnowski w ciągu 10 lat istnienia samorządu.

Ogloszenie

Koncert „Mazowsza” będzie wyjątkowym wydarzeniem. Zespół – podobnie jak powiat tarnowski – świętuje w tym roku okrągły jubileusz. Mija bowiem 60 lat od jego założenia. Artystyczny wizerunek zespołu tworzy charakterystyczne, liryczne, pastelowe brzmienie, oparte na naturalnym brzmieniu głosów oraz niepowtarzalna, barwna forma wizualnego przekazu układów choreograficznych. Repertuar narodowy obejmuje pieśni i tańce z 40 regionów etnograficznych Polski, opartych niemal w całości na kompozycjach i opracowaniach muzycznych Tadeusza Sygietyńskiego, założyciela „Mazowsza”.
Sobotni koncert „Mazowsza” w Tarnowie rozpoczyna cykl spotkań organizowanych z okazji 10 lat działalności powiatu tarnowskiego. Na przyszły rok zaplanowano kolejne – będzie to m.in. konferencja naukowa o roli powiatów w Polsce, Starostwo Powiatowe zamierza zorganizować również uroczyste Dni Powiatu.
Hala „Jaskółka”, 11 października godz. 16:00

Foto: ze strony zespołu
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl