To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Zbiórka na stypendia, spotkania modlitewne i koncerty    -   09/10/2008
Dzień Papieski
W niedzielę 12 października w Dzień Papieski, przed kościołami diecezji tarnowskiej, podobnie jak w całej Polsce, zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. W diecezji tarnowskiej programem stypendialnym objęte są 34 osoby. - To młodzi, zdolni ludzie z terenów wiejskich. Miesięcznie otrzymują pieniądze na pomoc w nauce i cele socjalne. W czasie wakacji wyjeżdżają na obozy formacyjne. Stypendyści fundacji pochodzą m.in. z Rzepiennika Strzyżewskiego, Sufczyna, Mędrzechowa, Brunar i Łososiny Górnej. Kształcą się w Krakowie i Tarnowie - mówi ks. Jan Banach koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Jan Banacha, koordynatora Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia :

Ogloszenie

Z okazji Dnia Papieskiego i zbliżającej się 30. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża w diecezji tarnowskiej odbędą się liczne spotkania modlitewne i koncerty.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie przy współpracy z parafią pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przygotował koncert zatytułowany "Nie lękajcie się waszej młodości. Największemu Wychowawcy - Janowi Pawłowi II z wdzięcznością". Wystąpi ponad sto osób: dzieci i młodzieży ze szkół Tarnowa i okolic. Koncert odbędzie się 10 października o godzinie 19.30 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. W programie są m.in piosenki, które w sposób szczególny ukochał Jan Paweł II. Koncert przeplatany będzie homiliami i wypowiedziami papieskimi, adresowanymi do młodego pokolenia.

11 października w tarnowskiej katedrze wystąpi Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses. Koncert dedykowany będzie Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II. Początek o godzinie 19.00, wiersze recytować będą alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

W niedzielę, 12 października w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert ulubionych piosenek Jana Pawła II. Wystąpi Zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Z okazji 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, 14 października o 18.00, w kościele św. Rodziny w Tarnowie zostanie wykonane dzieło austriackiego kompozytora Geralda Spitznera. "Wielka Msza Jan Paweł II", która była wystawiana w wielu państwach Europy i około 40 razy w Polsce.

Celem koncertu jest oddanie hołdu Janowi Pawłowi II oraz pomoc, poprzez dobrowolne ofiary, chorym i cierpiącym z powodu choroby nowotworowej. Takim osobom, w ostatnich chwilach ich życia towarzyszą im wolontariusze Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

16 października w Tarnowie odbędzie się V Festiwal Chrześcijańskiej Muzyki Młodzieżowej Barka. Piosenki religijne wykona kilkanaście zespołów oraz soliści. Gościem festiwalu będzie zespół Anastasis, który łączy muzykę metalową z przesłaniem religijnym i antynarkotykowym. Festiwal rozpocznie się o 9.00 w kinie Marzenie. Dedykowany jest Janowi Pawłowi II.

W 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października br., przy kościele bł. Karoliny Kózki odsłonięty zostanie pomnik Jana Pawła II. Ojciec święty był tutaj w 1987 roku i beatyfikował Karoline - dziewicę i męczennicę. Uroczystość odsłonięcia pomnika rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza tarnowskiego biskupa Wiktora Skworca o godzinie 19.00.

Z okazji 30. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, wierni diecezji tarnowskiej zgromadzą się na apelach i modlitwie w intencji beatyfikacji Ojca świętego. W Starym Sączu, gdzie papież był dziewięć lat temu, o godz. 16.00 z tamtejszej fary wyruszy procesja różańcowa do ołtarza papieskiego, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

Przygotowała: Ewa Biedroń – (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:35:54
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html