Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowe propozycje dla turystów   -   23/4/2004
Wypożyczalnia rowerów, spacerki po Tarnowie i wycieczki rowerowe po regionie, wznowienie tematycznych folderów turystyczych czy nowe trasy piesze i rowerowe proponuje na nowy sezon Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki. Nową propozycją na weekendy będą piesze, rowerowe i samochodowe trasy turystyczne. Do wyboru są jedno lub dwudniowe wycieczki, z noclegiem.

Ogloszenie

Na początek przygotowano zwiedzanie na rowerze okolic Ciężkowic, wraz z obejrzeniem atrakcji znajdujących się na trasie: Muzeum Przyrodniczego, "Skamieniałego miasta", czy "Grociarni" w Jastrzębiej.

Informatory zawierać będą dokładny opis trasy, połączenia kolejowe i autobusowe z Tarnowem czy wykaz i cennik miejsc noclegowych w okolicy. Podobna trasa, ale po Pogórzu Wiśnickim, przygotowywana jest dla turystów pieszych, w planach jest także wycieczka samochodowa.

- Przy Informacji Turystycznej na rynku chcemy otworzyć wypożyczalnię rowerów. Są osoby zainteresowane zwiedzaniem miasta i okolicy w ten właśnie sposób, a warunki do turystyki rowerowej są tu bardzo dobre - planuje dyrektor TRCKiOT Marcin Pałach.

Centrum chce także uzupełnić druk informatorów turystycznych o atrakcjach i zabytkach regionu, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłym roku, a nakład większości z nich już się wyczerpał. Wznowiony zostanie także folder dla firm turystycznych. - Niedawno wydane zostały również uaktualnione plany miasta. Inne przedsięwzięcia wydawnicze ograniczają nam możliwości finansowe - dodaje dyrektor.

Pracownicy Informacji Turystycznej zostaną dodatkowo przeszkoleni, tak, by oprócz przewodników PTTK, móc oprowadzać wycieczki po starówce. Tacy "piloci" będą mieć opracowane krótkie, trwające od pół do półtorej godziny, trasy prezentujące najważniejsze zabytki Tarnowa. - Nie mamy problemów z opowiadaniem o mieście w języku angielskim, natomiast brakuje nam osób, które posługują się językim niemieckim, rosyjskim czy francuskim. Takie osoby, które znają Tarnów i chciałyby zająć się oprowadzaniem wycieczek, zapraszam do współpracy - mówi dyrektor TRCKiOT.

Pierwszą imprezą przygotowaną przez TRCKiOT będą 15 maja małopolskie zawody w grillowaniu, połączone z piknikiem, konkursami i występami. Na wakacje dyrektor planuje wznowienie "Spacerów po Tarnowie" i na ich wzór rowerowe "Wycieczki po regionie". (BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-04-2004) KOLBA :
to mi sie podoba, oby takich pomyslów więcej było

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2004) Wolf :
A wycieczki sakralne dalej nierozbudowane - ehh - o Szczepanowie w "Szlak Sacrum - 3 dni" ani slowa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2004) alfa :
Ścieżki rowerowe należy wydłużyć do Lichenia. Babcie z Radia Maryja zaoszczędzą nieco dla idola Rydzyka. Alleluja i do przodu!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2004) anioł :
alfa pie.....sz nie na temat...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl