Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Kolejna wystawa z cyklu "Artyści tarnowscy w bibliotece"    -   10/10/2008
Liryczne pejzaże Teresy Szafrańskiej
Wyjątkową popularnością cieszył się wczorajszy wernisaż malarstwa Teresy Szafrańskiej. W licznym gronie wielbicieli jej talentu pojawili się koledzy malarze, pedagodzy, a także uczniowie znanej i lubianej nauczycielki. Wystawa jest częścią cyklu „Artyści tarnowscy w bibliotece”, zorganizowanego z okazji jubileuszu 100 - lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wcześniej w Galerii Niebieskiej swoje prace prezentowali Jerzy Napieracz, Aleksandra Zuba-Benn, Anna Śliwińska-Kukla i Krystyna Baniowska-Stąsiek. Wszyscy z wymienionych plastyków gościli na wieczornym wernisażu.

Ogloszenie
>

-Teresa jest w swoim malarstwie spokojna, uporządkowana, logiczna i kocha kolor. Jedni mówią, że w malarstwie ważny jest nie tylko kolor, inni znów mówią, że malarstwo to tylko kolor. Ja jestem za tymi drugimi. Malarstwo to przede wszystkim kolor - powiedziała podczas otwarcia wystawy Krystyna Baniowska-Stąsiek. Rzeczywiście. To właśnie kolor jest formą i treścią malarstwa Teresy Szafrańskiej. Jej obrazy ilustrują konsekwentną drogę odbytą przez autorkę w poszukiwaniu jak największej świetlistości barwy, wydobywanej z malarskiej materii i faktury farby. Przy pomocy krótkich pociągnięć pędzlem i grubo nakładanej farby malarka z lubością kreśli sugestywne pejzaże. Pomimo tego, że jest realistką, niczego nie opisuje. W jej obrazach raczej nie ma miejsca na drobiazgowość, są za to wrażenia oraz indywidualne doświadczenie piękna. Na płótnach pojawia się cała paleta szarości, błękitów, żółci, czerwieni, chłodne i ciepłe odcienie zieleni. Jednak Szafrańska z powodzeniem maluje zarówno wielobarwne pejzaże, jak i kompozycje utrzymane w gamach monochromatycznych, z dużym wyczuciem zniuansowane i pełne łagodnego, lirycznego klimatu. Natomiast dzięki nawarstwieniu barwnych powłok udaje jej się uzyskać większą głębię koloru oraz wyrazistość faktury. Reasumując, obrazy zgromadzone w Galerii Niebieskiej to kawał dobrego rzemiosła. Wprawdzie nie są ani modne, ani odkrywcze, ale za to ładne.
AS
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(11-10-2008) jeż jerzy :
artystka chyba maluje twarz tymi samymi farbami, co obrazy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2008) Maro :
Trochę szacunku jeżu jerzy, może byś coś napisał na temet twórczości Pani Teresy zamiast wstawiać chamskie uwagi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2008) jeż jerzy :
masz rację Maro... tylko cham mógł nazwać Panią Teresę artystką:) wstyd mi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2008) Maro :
Jeżu, a jak ciebie nazwać mam? Misiu Pysiu? Puchatek? Żabcia, czy Głodzilla?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2008) Fredzia :
Tereni przecież przykro, jak czyte te wasze pyskówki, chłopcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947