Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fundacja Banku Zachodniego WBK wsparła ubogie rodziny z Dzierżanin   -   10/10/2008
Odzież zimowa dla 38 dzieci
Mimo, że kalendarzowa jesień dopiero się zaczęła, za oknem można odczuć niemal zimową pogodę. A klimatolodzy ostrzegają, że pierwszy śnieg może spaść już w październiku. Trudne chwile przeżywają szczególnie uboższe i wielodzietne rodziny. Rodzice niedawno musieli się uporać z wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego, a już czekają ich kolejne ... Dlatego tak ważne są zbiórki odzieży prowadzone przez organizacje pożytku publicznego. Tym bardziej, że najpopularniejsza z nich, organizowana przez Polski Czerwony Krzyż, została zawieszona do nowego roku.

Ogloszenie
>

Wprawdzie Ministerstwo Edukacji Narodowej dofinansowuje podręczniki szkolne, jednak tylko dla najmłodszych uczniów.
Dzieci w najtrudniejszej sytuacji mogą dostać maksymalnie 170 zł. Poza tym szkolna wyprawka to nie tylko podręczniki. Do kosztów należy doliczyć także rozmaite przybory szkolne, jak chociażby zeszyty, a w młodszych klasach – niezbędne bloki. W zaopatrywaniu w nie dzieci pomagają organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Banku Zachodniego WBK, która w tym roku w całej Polsce rozdała 21 tys. zeszytów i 8 tys. bloków rysunkowych, najbardziej potrzebującym dzieciom. – Rozumiemy, że maluchom ciężko jest się cieszyć, kiedy brakuje im tak podstawowych artykułów jak przybory szkolne czy odzież– mówi Izabella Krzywosądzka-Pajdak koordynująca akcję Fundacji. – Dlatego staramy się pomagać najmłodszym w jak najszerszym zakresie i docierać z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – dodaje.

Tymczasem poniżej progu ubóstwa żyje w Polsce aż 19 proc. dorosłych i 26 proc. dzieci. Stać ich najwyżej na zaspokajanie najbardziej elementarnych potrzeb. Dlatego konieczność zakupu ubranek zimowych już we wrześniu może się okazać wydatkiem ponad miarę ich, bardzo ograniczonych, budżetów. Z tego powodu zakup odzieży dla najbardziej potrzebujących dzieci zorganizowała w tym roku Szkoła Podstawowa w Dzierżaninach w gminie Zakliczyn. – Nasza szkoła znajduje się na bardzo biednym obszarze, dlatego wiele dzieci potrzebuje pomocy. Fundacja Banku Zachodniego WBK wsparła zakup odzieży zimowej dla 38 dzieci z naszej placówki. Niestety nie mogliśmy pomóc wszystkim, dlatego kryterium wyboru był dochód na jedną osobę w rodzinie – mówi Grażyna Biernat, Dyrektor SP w Dzierżaninach, w województwie małopolskim.
Dzięki takim inicjatywom w tym roku rodzice, przynajmniej w niektórych domach, nie będą się musieli zastanawiać co jest dla ich dzieci towarem pierwszej potrzeby. A same dzieci będą mogły spokojnie korzystać z uroków zimy, która jest dla wielu z nich ulubioną porą roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl