To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Błyskawiczny konkurs Okay i Millennium   -   24/10/2003
W kinie "Millennium" wciąż można zobaczyć najnowszy film Quentino Tarantino z Umą Thurmann w roli głównej. Jest to KILL BILL vol. 1. Jak co tydzień mamy dwa podwójne zaproszenia dla inTARnautów na seanse w Mościcach.

Ogloszenie

KILL BILL VOL.1,
(USA, 2003),
Akcja, czas 110 min.,
od 15 lat

Reżyseria: Quentin Tarantino,
bilety: 12 zł.
www.kill-bill.filmweb.pl

OBSADA: Uma Thurman The Bridge, David Carradine Bill, Daryl Hannah Elle Driver, Michael Madsen Budd, Lucy Liu O-Ren Ishi

Film to wielki powrót Tarantino w starym dobrym stylu. Twórca napisał scenariusz specjalnie dla swej dobrej przyjaciółki Umy Thurman, czerpiąc inspirację z filmów gatunku ‘Exploitation’. Tym, którzy ich nie znają, podpowiadamy, że były to niskobudżetowe produkcje, zawierające w sobie (niemal wyłącznie) spory ładunek emocji i przemocy. Od lat 30-tych do 80-tych stanowiły ulubiony repertuar spelunowatych kin specjalizujących się w porno i przemocy, oraz podrzędnych kin typu drive-in. Fani Tarantino wiedzą, że oprócz szeroko znanych wzorców filmowych ( Howard Hawkes, Brian DePalma, Martin Scorsese), na ich idola wpływ mają także mniej znani reżyserzy kultowych filmów klasy B, jak Lucio Fulvi, Mario Bava, William Whitney czy Chang Che. Jeśli „Pulp Fiction” było ukłonem w stronę francuskiego kina nowej fali, ‘Blaxploitation’ i spaghetti westernów, „Kill Bill” jest ukłonem w stronę kung fu, samurajów i włoskich filmów grozy.
Film, który wytwórnia Miramax, zdecydowała się podzielić na dwie części jest historią bezlitosnej płatnej zabójczyni, która w czasie swojego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – swojego szefa. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na swoich napastnikach. Zaczyna eliminować członków swojego byłego gangu, Billa pozostawiając sobie na "deser".
Ciekawostką jest oddanie ścieżki muzycznej filmu do skomponowania Robertowi RZA Diggsowi z hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan, który jest już autorem muzyki do słynnego filmu Jarmuscha „Ghost Dog: Droga Samuraja”. Drugim z wynajętych kompozytorów jest lider heavymetalowej megagrupy Metallica - Lars Ulrich, dla którego współpraca z Tarantino jest debiutem w roli kompozytora muzyki filmowej.

Spośród osób, które nadeślą nam dzisiaj, tj. w piątek do godziny 14.00 e-maila z tematem "Uma", wylosujemy dwie. Otrzymają one podwójne zaproszenia na wybrany przez siebie seans filmu w dniach 24-26 X. Prosimy nadesłać e-list na adres tarnow@okay.pl, wraz z nazwiskiem, tel. kontaktowym oraz terminem wybranego seansu w kinie (patrz: repertuar kina Millennium na www.okay.pl/millennium).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:46:04
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html