Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  5 milionów dla subregionu i premie za ZPORR    -   14/10/2008
Finansowe prezenty dla Tarnowa i okolicy
Z rezerwy celowej rząd przeznaczy dla samorządów każdego z województw 40 milionów złotych do wykorzystania jeszcze w tym roku. 5 milionów z puli małopolskiej trafi do Tarnowa na wybrany, gotowy już projekt o znaczeniu ponadlokalnym - poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej w biurze poselskim przy ulicy Wałowej minister Aleksander Grad i wicemarszałek województwa Roman Ciepiela. Prezydent Ryszard Ścigała rekomenduje do sfinansowania za te środki części planowanego przy ulicy Piłsudskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Pomysł takiego wykorzystania 5 mln z rezerwy rządowej wspiera przewodniczący Rady Miasta, Ryszard Żądło, ale samorządowcy mają jeszcze konsultować ten pomysł z mieszkańcami. To nie koniec dobrych wieści. Małopolska dostanie bowiem 41 milionów złotych premii za blisko 100% wykonanie projektów unijnych ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Regionu. Gros tych pieniędzy trafi do samorządów z subregionu tarnowskiego.

Posłuchaj, co o sposobie wykorzystania funduszy z rezerwy celowej państwa przez subregion tarnowski mówią: wicemarszałek Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, przewodniczący Rady Miasta Tarnowa Ryszard Żądło oraz minister Aleksander Grad :

Ogloszenie

5 milionów z rezerwy budżetowej państwa trafi do kasy miejskiej jeszcze w tym roku. Zwolnią one część środków zarezerwowanych na inne, realizowane już inwestycje w mieście. W zamian za to miasto zobowiązuje się w przyszłym roku do sfinansowania jakiejś inwestycji o zasięgu subregionalnym, przedsięwzięcia służącego nie tylko Tarnowianom, ale też mieszkańcom okolicznych gmin. Prezydent Ścigała chce, aby był to park wodny z elementami oferty w zakresie rekreacji i odnowy biologicznej, powstały na bazie istniejącej już krytej pływalni. Park wodny ma być z kolei pierwszym fragmentem Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego, którego projekt powstał już w magistracie.

Małopolska została też doceniona za nadwykonanie projektów z programu ZPORR w latach 2004-2006. 41 milionów złotych trafi do samorządów gminnych i powiatowych, post factum zwracając im pieniądze za 52 inwestycje już wykonane, które wcześniej, w momencie rozdziału środków, umieszczone zostały na listach rezerwowych. Tak będzie m.in. w przypadku Tarnowa, który otrzyma zwrot kosztów za informatyzację, przeprowadzoną w Przychodni Specjalistycznej na Curie- Skłodowskiej i w przypadku Mędrzechowa, który otrzyma ok. 770.000 zł za oddaną w tym roku do użytku halę gimnastyczną. Oprócz Tarnowa i Mędrzechowa zwroty otrzymają projekty z Wojnicza, gminy Tarnów, Dąbrowy Tarnowskiej, Zakliczyna, Szczurowej, Borzęcina, Bolesławia, Skrzyszowa i Powiatu Dąbrowskiego.
Posłuchaj, co o 41 milionowej premii dla województwa za nadwykonanie projektów ze ZPORR i udziale w tej kwocie tarnowskich samorządów, mówią wicemarszałek Roman Ciepiela i minister Aleksander Grad :

(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(15-10-2008) Elliot :
n/c bawidamki...bawidamki...bawida mki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2008) UNIA ZKS :
Fajnie, ale żałuje że nie ma pieniędzy na remont stadionu, aby przystosowac go do wymogów ekstraklasy... Wisła Kraków grałaby u nas zamiast szuakć miejsca po Sosnowcach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2008) TEATRALNY BIEDAK :
PREZYDENCIE, SPORT TO ZDROWIE, A KULTURA?, WIE PAN CO TO JEST KULTURA, CHODZI PAN CZASEM DO TEATRU? MOŻE PARĘ ZŁOTY NA TEATR? TAK ŻEBY SIE NIE ZAWALIŁ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2008) sed :
chyba się nie zawali skoro trwają tam jakieś prace modernizacyjne? Czy może ta płachta wisząca na elewacji to tylko atrapa i nic pod nią się nie dzieje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl