Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: w Gromniku już ćwiczą    -   15/10/2008
Nowa hala sportowa
Po dwóch latach budowy uroczyście oddano do użytku halę sportową przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku w powiecie tarnowskim. To profesjonalny obiekt z szatniami dla sportowców, pokojami trenera, magazynem sprzętu sportowego i galerią widokową. Oprócz uczniów szkoły ponadgimnazjlanej będą z niego korzystać również uczniowie gromnickiego Zespołu Szkół.

Ogloszenie

Hala w Gromniku to obiekt o wymiarach 35 na 21 metrów. Na jej powstanie młodzież i nauczyciele czekali od wielu lat. Zajęcia odbywały się w małej sali, która nie mieściła wszystkich uczniów. Lekcje wychowania fizycznego prowadzono nawet na korytarzach, bo w jednym czasie ćwiczyły nawet cztery klasy.
W zespole szkół w Gromniku (obejmującym, podstawówkę, gimnazjum i szkołę ponadgimnazjalną) uczy się obecnie ponad 1.100 uczniów. Działa tam również przedszkole. Wybudowana przy szkole hala to druga pod względem wielkości – po kanalizacji i oczyszczalni ścieków - inwestycja w gminie. -Hala kosztowała 2 mln 800 tys. zł. Sfinansowali ją po połowie samorząd gminny i Starostwo Powiatowe w Tarnowie – mówi Mieczysław Kras, starosta tarnowski.
Z hali mają korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale popołudniami i wieczorami również mieszkańcy gminy. –Spełnia się moje największe marzenie. Uczę tutaj od ponad 20 lat i bardzo zależy mi na tym, aby każde dziecko miało dostęp do kultury fizycznej. Tym bardziej, że tutejsza młodzież osiąga bardzo dobre wyniki sportowe i często reprezentuje powiat tarnowski w rozgrywkach na wyższym szczeblu. Teraz, gdy hala już jest będą – mam nadzieję – jeszcze lepsi – mówi Kazimierz Kuchnik, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Gromniku.
Oddanie do użytku obiektu połączono z powiatowym dniem edukacji narodowej. Nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali od starosty tarnowskiego nagrody finansowe.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl