To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpłatne badania mammograficzne w Tarnowie    -   15/10/2008
Życie jest bezcennym darem
W najbliższą sobotę w Tarnowie odbędzie się akcja, w ramach której możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych oraz spotkanie ze specjalistami prowadzącymi prelekcje poświęcone diagnozowaniu i leczeniu nowotworów „kobiecych”. Na wszelkie pytania odpowiedzą również pracownicy Małopolskiego Oddziału NFZ, którzy tego dnia będą zachęcać do profilaktyki.

Ogloszenie

Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w najbliższą sobotę w godz. 10:00 – 18:00 panie w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały badań mammograficznych w ramach programu, będą mogły je zrobić bezpłatnie i bez skierowania w mammobusie stacjonującym przy budynku Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności 5-9.
Rejestracja możliwa jest pod numerem telefonu (014) 69 63 161.
Natomiast panie wieku 25- 59 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały cytologii w ramach programu mogą zgłosić się na bezpłatną cytologię do Miejskiego Centrum Ginekologiczno-Cytologicznego przy ul. Mościckiego 14 - informacja (014) 69 63 161. Badania wykonywane będą między godz. 10:00 – 13:00.

Od godz. 11:00 natomiast, również 18 października, organizatorzy zapraszają do Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 na spotkanie ze specjalistami z dziedziny radiologii i ginekologii, którzy nie tylko wyjaśnia dlaczego badania profilaktyczne są tak ważne, ale i odpowiedzą na wszystkie zadane im pytania i rozwieją mity i wątpliwości na temat mammografii i cytologii.
Z kolei od 10:00 w Centrum Handlowym Świt dyżurować będą pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy odpowiadać będą na pytania związane z prawami pacjenta, a wszyscy chętni będą mogli tego dnia oddać krew.

Jak informuje rzecznik prasowy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, w Małopolsce wciąż bada się za mało kobiet. Sytuacja w Tarnowie jest szczególnie trudna. W tym roku z bezpłatnej cytologii skorzystało tylko 10 procent Pań, które powinny zrobić badania, z mammografii skorzystało niecałe 26 procent - to najniższe wyniki w naszym województwie. Tymczasem oba badania to prosty i najlepszy sposób, aby wykryć zmiany. A szybkie wykrycie zmian – to szybka diagnoza i szansa na 100 procentowe wyleczenie. Mammografia i cytologia są bezbolesne nie trwają dłużej niż kwadrans, a mogą spowodować, że utajona choroba stanie się jawna i będzie można podjąć skuteczne leczenie. „Prawo do zdrowego życia dotyczy każdego z nas. Często o chorobie dowiadujemy się zbyt późno. Narodowy Fundusz Zdrowia próbuje to zmienić realizując kampanię na rzecz aktywnej profilaktyki – 4 Pory Roku Dla Zdrowia. Zapraszamy do udziału!” – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje na temat programów profilaktycznych realizowanych przez MOW NFZ znaleźć można na stronie internetowej www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjentow
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:30:37
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html