Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  We wtorek rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami   -   16/10/2008
Finał "kociego" konkursu
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Tarnowie zaprosiło kilkanaście tarnowskich szkół do konkursu plastycznego poświęconego zwierzętom. Jeszcze przed wakacjami został ogłoszony temat, a teraz w październiku - Światowym Miesiącu Zwierząt prace dzieci przysłało 10 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 2 świetlice szkolne, 2 przedszkola, 1 technikum i 1 LO. Przyszło w sumie 345 prac. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we foyer Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, w najbliższy wtorek 21 października 2008.r o godz. 17.00. Prace będzie można oglądać tam przez najbliższe 4 tygodnie.

Ogloszenie

Najwięcej, bo aż 134 rysunków napłynęło ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci malowały zwierzęta na zajęciach plastycznych, są też prace z międzyklasowych kół plastycznych oraz dzieła zbiorowe. Konkurs poświęcony był głównie kotom i rysunków kotów jest najwięcej, ale dzieci utrwalały na papierze inne swoje zwierzęta w najprzerożniejszych sytuacjach z wakacji i w domu. - Chcieliśmy, aby dzieci podzieliły się swoją radością z posiadania czworonożnych przyjaciół, a specjalnie poprzez temat konkursu zachęcić dzieci i ich rodziców do posiadania w domu kota, co mogłoby zwiększyć adopcję bezdomnych zwierząt i uratować niejednego małego tarnowskiego kociaka przed zimą - mówi pomysłodawca konkursu Krzysztof Szmid z tarnowskiego TOZ.
Jury złożone z 3 tarnowskich artystów plastyków i 1 pedagoga plastyka przyznało już 20 nagród i 1 nagrodę główną, 30 wyróżnień i tyle samo dyplomów, oprócz tego będą nagrody specjalne od Towarzystwa za podjęty temat i wrażliwość dzieci. Większość prac będzie przez cały miesiąc wystawiona w holu tarnowskiego teatru, począwszy od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Podsumowaniu konkursu będzie towarzyszył występ teatrzyku dziecięcego i prezentacja wierszy o zwierzętach przez nestorkę tarnowskiego teatru - Lidia Holik – Gubernat, która przy akompaniamencie Kajetana Borowskiego zaprezentuje kilka utworów poetyckich. Wystąpią też dzieci ze świetlicy przy parafii M.B.Fatimskiej z przygotowanym przez Panią Irenę Brzoskwinia materiałem dotyczącym ochrony bezdomnych zwierząt.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl