Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Kolejny weekend piłkarzy z naszego regionu    -   17/10/2008
Podnieść się po kompromitacji
Ten sezon dla tarnowskiej Unii miał być walką o awans na drugoligowe salony. Niestety jest wielkie rozczarowanie i kompromitujące porażki. Zmiana trenera, męska rozmowa w szatni – wszystko to niestety na niewiele się zdało. W sobotę debiut na ławce trenerskiej przed własną publicznością zaliczy Bogusław Kwiek. Młody ambitny trener, na pewno będzie chciał jakoś zmotywować drużynę, która w ostatnią niedzielę skompromitowała się w Kajetanowie. Ciekawie będzie również na boiskach niższych klas. Oto przegląd wydarzeń, jakie czekają nas na boiskach w regionie.

Ogloszenie

II LIGA

Po raz szesnasty w tym sezonie, na boiska drugiej ligi wybiegną piłkarze. Okocimski Brzesko w niedzielę podejmować będzie Przebój Wolbrom. Wtorkowy remis w Nowym Sączu na pewno poprawił nieco humory piłkarzy i pomimo że rywal jest osiem pozycji wyżej, brzeszczanie w tym pojedynku nie są bez szans. Zapowiada się niezwykle ciekawy pojedynek, w którym każdy wynik jest możliwy.
W innych pojedynkach będzie trwał wyścig o fotel lidera trwa. Kolejarz Stróże, który wskoczył w minionym tygodniu na niego, wyjeżdża na mecz do Pińczowa, na mecz z Ponidziem. Nie mogą sobie pozwolić na wpadkę piłkarze z nowosądecczyzny, ponieważ Start Otwock podejmuje ostatnią w tabeli ŁKS Łomżę. Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Pelikan Łowicz czekają ciężkie pojedynki wyjazdowe.
Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa, ponieważ między pierwszym a jedenastym miejscem jest tylko sześć punktów różnicy.
Oto jakie pojedynki odbędą się w ten weekend w drugiej lidze – grupie wschodniej:
OKS 1945 Olsztyn - Hetman Zamość (sobota, godz. 13.00)
Start Otwock - ŁKS Łomża (sobota, godz. 15.00)
Concordia Piotrków Trybunalski - Sokół Aleksandrów Łódzki (sobota, godz. 15.00)
Górnik Wieliczka - Pelikan Łowicz (sobota, godz. 15.00)
Jeziorak Iława - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (niedziela, godz. 14.00)
Ponidzie Nida Pińczów - Kolejarz Stróże (niedziela, godz. 14.00)
Stal Poniatowa - Wigry Suwałki (niedziela, godz. 14.00)
Okocimski KS Brzesko - Przebój Wolbrom (niedziela, godz. 14.00)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Sandecja Nowy Sącz (niedziela, godz. 14.00)

III LIGA

W ten weekend na boiskach trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej rozegrana zostanie już jedenasta kolejka spotkań. Piłkarze lidera z Niecieczy, wyjeżdżają na pojedynek do Suchedniowa, gdzie zmierzą się z tamtejszym Orliczem. Mający słaby początek sezonu niecieczanie, teraz pokonują swoich przeciwników i przez to mają aż cztery punkty przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Na pewno remis lub porażka w Suchedniowie, będzie sporą niespodzianką, ale podopieczni Maricna Jałochy nie jadą na wycieczkę w województwo świętokrzyskie, tylko po trzy punkty.
Tarnowska Unia, po kompromitacji w Kajetanowie, będzie musiała spojrzeć w twarz kibicom tarnowskim oraz zagrać dla nich zwycięski mecz. Rywal na pewno jest bardziej wymagający od piłkarzy Lubrzanki, toteż myśleniczanie poważnie myślą o wywiezieniu trzech punktów z Tarnowa. Ale Dalin nie zachwyca na wyjazdach, ponieważ odniósł dotychczas jedno zwycięstwo i cztery remisy. W ostatniej kolejce Dalin poległ na własnym boisku z Czarnymi Połaniec. Obie drużyny mają wiele do udowodnienia, więc zapowiadają się nie lada emocje na boisku przy ulicy Zbylitowskiej. Mecz w sobotę o godzinie 14.00.
Na pewno na czoło wydarzeń tej kolejki w trzeciej lidze, wysuwa się spotkanie w Krakowie, gdzie Garbarnia podejmować będzie Hutnika. Małe derby krakowskie na pewno przyciągną rzesze kibiców. Obie drużyny dzieli jeden punkt. Garbarnia ostatnio odniosła dwa zwycięstwa, natomiast Hutnicy dwie porażki.
Oto jakie spotkania zobaczymy w jedenastej kolejce, trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej:
Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków (sobota, godz. 11.00)
Orlicz Suchedniów - LKS Nieciecza (sobota, godz. 13.00)
Glinik/Karpatia Gorlice - Pogoń 1945 Staszów (sobota, godz. 13.00)
Unia Tarnów - Dalin Myślenice (sobota, godz. 14.00)
Korona II Kielce - Naprzód Jędrzejów (sobota, godz. 15.00)
Wierna Małogoszcz - Neptun Końskie (sobota, godz. 15.00)
Puszcza Niepołomice - Lubrzanka Kajetanów (niedziela, godz. 14.30)
Czarni Połaniec - Granat Skarżysko-Kamienna (niedziela, godz. 15.00)

IV LIGA

Piłkarze małopolskiej czwartej ligi, w ten weekend rozegrają czternastą kolejkę spotkań ligowych. Na czoło wydarzeń tego weekendu, wysuwają się dwa spotkania, w których nie ma naszych przedstawicieli. W pierwszym - lider z Alwerni wyjeżdża do Olkusza, na mecz z tamtejszym IKS-em. Drugi mecz odbędzie się w Wadowicach, gdzie miejscowa Skawa podejmować będzie LKS Mogilany.
Piłkarze z Tuchowa i Żabna, rozegrają swoje mecze w niedzielę. Tuchovia podejmować będzie na własnym boisku piłkarzy Gościbii Sułkowice. Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli goście, dotychczas tylko raz zremisowali na wyjeździe, więc prawdopodobnie trzy punkty powinny zostać w Tuchowie. Chyba, że znów piłkarzy z Tuchowa nawiedzi jakaś zła aura.
Beniaminek z Żabna podejmować będzie piłkarzy z Maniowów. Rywal nie jest wymagający, w meczach wyjazdowych dotychczas raz wygrał (w Nowym Sączu) oraz dwukrotnie zremisował (w Limanowej i Mogilanach). Piłkarzom z Żabna, po porażce z liderem w Alwerni, na pewno przydałyby się trzy punkty, by nieco odskoczyć od dna tabeli. Ale ostatnio na własnym boisku, piłkarze MLKS-u lubią remisować, czy i tym razem tak będzie?
Oto pełny zestaw czternastej kolejki spotkań czwartej ligi małopolskiej:
Sandecja II Nowy Sącz - Płomień Jerzmanowice (sobota, godz. 15.00)
IKS Olkusz - MZKS Alwernia (sobota, godz. 15.00)
Karpaty Siepraw - MKS Trzebinia/Siersza (sobota, godz. 15.00)
Szreniawa Nowy Wiśnicz - Beskid Andrychów (sobota, godz. 15.00)
Limanovia Limanowa - Orkan Szczyrzyc (sobota, godz. 15.00)
Skawa Wadowice - LKS Mogilany (sobota, godz. 15.00)
Poprad Muszyna - Bocheński KS (niedziela, godz. 14.00)
Tuchovia Tuchów - Gościbia Sułkowice (niedziela, godz. 15.00)
MLKS Żabno - Lubań Maniowy (niedziela, godz. 15.00)

V LIGA

Trzynastą kolejkę spotkań rozegrają w sobotę i niedzielę, piłkarze piątej ligi tarnowsko – nowosądeckiej. Już z sobotę do Nowego Sącza udadzą się piłkarze Dąbrovii, by rozegrać mecz z tamtejszą Heleną. Piłkarze z Nowego Sącza na swoim boisku są niepokonani – trzykrotnie wygrywali i tyle samo remisowali. Piłkarze z Dąbrowy Tarnowskiej na wyjazdach spisują się słabo i prawdę mówiąc remis będzie sporym sukcesem drużyny z Powiśla.
Pozostałe pojedynki nasze drużyny rozegrają w niedzielę. Wisła Szczucin wyjeżdża do ostatniej drużyny w tabeli. Piłkarze miejscowi dotychczas raz tylko wygrali na własnym boisku, a szczucinianie na wyjazdach zanotowali tylko dwa remisy. Jednak możemy spodziewać się, że walczący w dolnych rejonach piłkarze ze Szczucina dopiszą do swojego skromnego konta trzy punkty.
W Zakliczynie zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym miejscowy Dunajec podejmować będzie piłkarzy Orła Dębno. Obie drużyny w ostatniej kolejce nie zachwyciły – Orzeł tylko zremisował na własnym boisku, a Dunajec uległ w Wojniczu. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, ponieważ obie drużyny potrzebują punktów, by nie stracić kontaktu z czołówką.
Do Mordarki, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze z Pisarzowej, zawita lider z Woli Rzędzińskiej. Beniaminek, który po pierwszych meczach był na czele tabeli, niestety obniżył swoje loty. Piłkarze z Woli Rzędzińskiej gromią przeciwnika za przeciwnikiem, choć zdarzają im się wpadki (remis z Dąbrovią lub porażka w Zakliczynie). Pewną ciekawostką jest, że w ostatnich pięciu meczach, piłkarze Olimpii kończyli mecze wynikiem remisowym. Czy i tym razem będzie remis? Może Grzegorz Jasiak, przeżywający swoją drugą młodość, popisze się w tym sezonie trafieniem numer 20?
Ostatni nasz przedstawiciel w piątej lidze, Olimpia Wojnicz, wyjeżdża do Barcic. Pomimo porażki w ostatnim spotkaniu z liderem, miejscowi piłkarze są niepokonani na własnym boisku (pięć wygranych). Piłkarze z Wojnicza, dotychczas na wyjazdach tylko raz wygrali i zremisowali, jednocześnie doznając trzech porażek.
Oto pełen zestaw spotkań, trzynastej kolejki piątej ligi tarnowsko – nowosądeckiej:
Dunajec Nowy Sącz - Gród Podegrodzie (sobota, godz. 14.00)
Helena Nowy Sącz - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (sobota, godz. 14.00)
LKS Uście Gorlickie - Wisła Szczucin (niedziela, godz. 14.00)
Dunajec Zakliczyn - Orzeł Dębno (niedziela, godz. 14.00)
Barciczanka Barcice - Olimpia Wojnicz (niedziela, godz. 14.00)
Olimpia Pisarzowa - Wolania Wola Rzędzińska (niedziela, godz. 14.00)
Skalnik Kamionka Wielka - Watra Białka Tatrzańska (niedziela, godz. 14.00)
Wisła Grobla - Victoria Witowice Dolne (niedziela, godz. 14.00)

KLASA OKRĘGOWA

W tarnowskiej klasie okręgowej w najbliższy weekend, odbędzie się czternasta kolejka spotkań. Po poprzedniej, w której cztery czołowe zespoły doznały zgodnie porażek z niżej notowanymi rywalami, czołówka już nie może pozwolić sobie na takie rozluźnienie.
Lider z Nowej Jastrząbki wyjeżdża na pojedynek do Odporyszowa, natomiast druga Łukovia, będzie walczyć o punkty na boisku w Jadownikach. Nie możemy też zapomnieć, że trzy kolejne zespoły mają jednakową ilość punktów. Iskra będzie podejmować na własnym boisku drużynę Radłovii, rezerwy Niecieczy zmierzą się z drużyną z Rzezawy, natomiast Olimpia Kąty wyjeżdża na pojedynek do Iwkowej.
Kibice Tarnovii liczą, że ich drużyna podtrzyma dobrą passę bez porażki (siedem meczów – w tym pięć zakończonych zwycięstwem) i poradzi sobie z drużyną z Drwinii. W tej kolejce pojedynki między sobą rozegrają drużyny z ostatnich miejsc w tabeli. Taki mecz odbędzie się między innymi w Ciężkowicach, gdzie Ciężkowianka podejmować będzie KS Ryglice.
Oto pełny zestaw spotkań, czternastej kolejki tarnowskiej klasy okręgowej:
Tarnovia Tarnów - Drwinka Drwinia (sobota, godz. 14.00)
LKS Gnojnik - Gosłavia Gosławice (sobota, godz. 14.00)
LKS II Nieciecza - Novi/Rzezawianka Rzezawa (niedziela, godz. 11.00)
Ciężkowianka Ciężkowice - KS Ryglice (niedziela, godz. 13.00)
Jadowniczanka Jadowniki - Łukovia Łukowa (niedziela, godz. 13.00)
Iva Iwkowa - Olimpia Kąty (niedziela, godz. 14.00)
Iskra Tarnów - Radłovia Radłów (niedziela, godz. 14.00)
Rylovia Rylowa - Macierz Lipnica Murowana (niedziela, godz. 14.00)
Ikar Odporyszów - LKS Nowa Jastrząbka (niedziela, godz. 14.00)

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947