Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Setny numer „Nowego Tygodnika"    -   17/10/2008
„Nowy..." już nie taki nowy
W kioskach można nabyć właśnie setny numer „Nowego Tygodnika". W numerze znajdujemy m.in. przypomnienie historii odnalezienia na śmietniku nieznanych zdjęć Józefa Piłsudskiego, wspomnienia skazanego z więzienia półotwartego, fotoreportaż „Tarnów – 90-lat po...", czy tekst „Niezwykłe kulisy sprawy Kluza – Sanguszko" pokazujący, iż obecny spór o ziemię między miastem a księciem nie jest pierwszym. Na łamach „setki", Zygmunt Szych proponuje też braci dziennikarskiej w mieście powrót do nieco zakurzonej idei tarnowskiego „stolika prasowego", który niegdyś z powodzeniem działał w jednej z tarnowskich restauracji.

Ogloszenie
>

„Nowy Tygodnik" wychodzi od dwóch lat, ale w swej niedługiej historii zaliczył już sporo zakrętów i perypetii. Poszukując formuły, wciąż nie zaspokajając większości oczekiwań na drugi, poważny tygodnik w Tarnowie (miejsce na rynku jest na pewno), jednak trwa, co samo w sobie należy już uznać za pewien sukces.
Konsekwencja wydawcy - firmy SATIS, zarządzanej przez dr Kaweckiego, jednych wprawia w osłupienie, u innych budzi szacunek. Obecnie „tygodnik" w wersji drukowanej ukazuje się raz w miesiącu, pozostałe numery (w wersji pdf) ukazują się wyłącznie w internecie.

Sąsiedniej, skromnej liczebnie redakcji "NT" nie musimy zatem składać życzeń dalszej konsekwencji i uporu, bo tymi cechami mogą się akurat dzielić z innymi. Życzymy jednak odnalezienia dla pisma odpowiedniej formuły, która pozwoliłaby skorzystać z dużej szansy, jaką daje potencjalnie kilkusettysięczny rynek czytelniczy w regionie.
Bez poważnej konkurencji, czyli takiej, która mogłaby udźwignąć porównania, wciąż nie można w Tarnowie mówić jednak o rynku tygodników, co oczywiście nie jest nieszczęściem dla ukazującego się nieprzerwanie, co 7 dni i w masowych nakładach TEMI, ale na pewno nawet jemu nie pozwala się rozwijać prawidłowo, bo po prostu nie mobilizuje.
Tarnów i szeroka okolica zasługuje i czeka na drugi wysokonakładowy tygodnik. Wydawcy i redakcji "Nowego Tygodnika" życzymy, aby to oni kiedyś te nadzieje spełnili.
PD, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 19)Dodaj komentarz
(17-10-2008) PiłsuDZki :
za samo to powinni wylądowac na zawsze na śmietniku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2008) czytelnik :
Intarnetowi też składam życzenia odnalezienia formuły. Rynek portalowy wszędzie się rozwija tymczasem w Tarnowie nie ma ani jednego dobrego portalu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2008) ider :
Portale są, a gazet nie opłaca się kupować! Już lepiej kupić ogólnopolską z dodatkiem tarnowskim, czasy się zmieniają, ja gazet kupuje coraz mniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2008) fetorek :
intarnet ma przynajmniej konkurencję i na jej tle cały czas wypada znakomicie a dziennikarsko może sie porównywać z dużymi redakcjami prasowymi. jest trochę sztywny w formie i treści ale chyba juz wybrał taki konserwatywny target. bardzo sie ciesze ze nie gonia za kazda kretynską wiadomościa bo ilosc bzdetów umieszczanych na innych publikatorach internetowych powoduje tylko szum informacyjny. szkoda tylko ze nie znajduje tu informacji podrecznych , ktore na szanujacym sie portalu regionalnym musza być !!! aha nowego tygodnika w ogóle nie czytałem ani razu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2008) Oj Piłsudzki :
Józef Piłsudski - Wikipedia, wolna encyklopedia - tam se zajrzyj , Piłsucki , hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-10-2008) do Oj :
nie wiesz o czym piszesz, a piszesz. Kup sobie Nowy Tygodnik to zobaczysz o co chodzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) KArol :
A ja czytam "Nowy Tygodnik" i widzę, jak Redakcja miota się w poszukiwaniu formuły właśnie. Determinacja jest, i owszem, nawet w porównaniu z TEMI należy uznać pracę redaktorów tej gazety, gdy - jako jedyni - reagują na zaproszenia i zostają do końca imprezy, zamiast - zwyczajem innych "prasowaczy" - przychodzą, zrobią zdjęcie (albo i nie), a potem piszą, co im wysychający atrament pozwoli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) medioczytelnik :
Drogi Czytelniku ubolewasz nad brakiem na tarnowskim rynku internetowym pisma z prawdziwego zdarzenia, profesjonalnego i wolnego od politycznej bieżączki, a tymczasem wystarczy zajrzeć na internetowe łamy Tarnowskiego Kuriera Kulturalnego - najlepiej przez Gogle - aby zmienić zdanie. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) do medioczytelnika :
to miał być weekendowy żart z tym kurierem ? takie badziewia to sobie blogiem można co najwyżej nazwać tam to dopiero formuła odstrasza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) lex :
z umiejętności formułowania myśli "do medioczytelnika" wysnuć wniosek można iż odpowiada mu język badziewia, hambug bezguścia i rozwrzeszczana hucpa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) czytelnik :
Mam wrażenie, że na tarnowskich portalach lądują wszystkie produkcje lokalnych rzeczników na zasadzie kopiuj wklej. Zbyt mało jest tu informacji własnych. Zbyt mało jets tu informacji w ogóle. Otwieram stronę Intarnetu i na czołówce felieton o "Nowym Tygodniku". Fascynujący temat! Niżej informacja kulturalna, jeszcze niżej sportowa. To jest brak pomysłu, brak formuły. A szkoda, wielka szkoda...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2008) tar :
z tarnowskich informacyjnych portali internetowych dwa mogą spełnić kryteria informacyjne z komentarzami włącznie. Niektóre to tylko zbiór lużno i wybiórczo zamieszczanych wiadomości na zasadzie kopiuj i wklej, niektóre też informacje wklejają raz na tydzień albo i rzadziej. Nie widzę by próbowły pozyskać czytelnika,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2008) kintar :kawecki.piotr@gmail.com 
Wiele sie mówi o tym co jest, za przeproszeniem, do dupy, i czego nie powinno się spotykać. Wiele jest również uwag z wielu stron, jakże to powinno się profesjonalnie wykonywać pewne rzeczy, co śmieszne najczęściej tego typu uwagi nie są nawet podpisane... zastanawiające. Jednak, od ponad dwóch lat na naszej stronie internetowej www.nowytygodnik.com , jak również na łamach pisma nawołujemy do dyskusji na ten temat i czynnego udziału. Zapewne nasi koledzy z tego serwisu zmagają się z podobną sytuacją. Zastanawia mnie gdzie są ci wszyscy, poruszający tematy, o których wspominałem wyżej...pojawiają się wtedy gdy znów trzeba coś skomentować lub zjechać ... przykre ... ale taka nasza już rzeczywistość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2008) irudi :
Z całego serca życze powodzenia, Nowy Tygodnik miewał różne zakręty i powiedzmy "koncepcje". sam byłem traktowany przez niego niezbyt sprawiedliwe. Ale to wszystko przeszłość. Mimo wszystko - powodzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2008) zielonooka :
Polecam Nowy Tygodnik i fantastyczne teksty jednego z najlepszych tarnowskich dziennikarzy Zygmunta Szycha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2008) valdi :
zielonooka, ty chyba za dużo wypaliłaś ziółka:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2008) zielonooka :
Valdi masz może problem z ziółkiem? bo ja nie! Czytałeś kiedyś teksty Szycha? Jeśli nie to nadrób to szybko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2008) princessa :
100 numer doskonaly, mimo iz z wpadka. tak dalej trzymac.doskonale artykuly Szycha i oby w dalszym ciagu bylo wiecej tresci obyczajowej i regionalnej a nie polityki ogolnokrajowej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2008) ecie pecie :
Szych już powoli opanowuje rynek niszowych pism - w ostatnim Informatorze Tarnowskim zapełnił 3/4 stron tego pisemka swoimi perełkami...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947