To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Setny numer „Nowego Tygodnika"    -   17/10/2008
„Nowy..." już nie taki nowy
W kioskach można nabyć właśnie setny numer „Nowego Tygodnika". W numerze znajdujemy m.in. przypomnienie historii odnalezienia na śmietniku nieznanych zdjęć Józefa Piłsudskiego, wspomnienia skazanego z więzienia półotwartego, fotoreportaż „Tarnów – 90-lat po...", czy tekst „Niezwykłe kulisy sprawy Kluza – Sanguszko" pokazujący, iż obecny spór o ziemię między miastem a księciem nie jest pierwszym. Na łamach „setki", Zygmunt Szych proponuje też braci dziennikarskiej w mieście powrót do nieco zakurzonej idei tarnowskiego „stolika prasowego", który niegdyś z powodzeniem działał w jednej z tarnowskich restauracji.

Ogloszenie
>

„Nowy Tygodnik" wychodzi od dwóch lat, ale w swej niedługiej historii zaliczył już sporo zakrętów i perypetii. Poszukując formuły, wciąż nie zaspokajając większości oczekiwań na drugi, poważny tygodnik w Tarnowie (miejsce na rynku jest na pewno), jednak trwa, co samo w sobie należy już uznać za pewien sukces.
Konsekwencja wydawcy - firmy SATIS, zarządzanej przez dr Kaweckiego, jednych wprawia w osłupienie, u innych budzi szacunek. Obecnie „tygodnik" w wersji drukowanej ukazuje się raz w miesiącu, pozostałe numery (w wersji pdf) ukazują się wyłącznie w internecie.

Sąsiedniej, skromnej liczebnie redakcji "NT" nie musimy zatem składać życzeń dalszej konsekwencji i uporu, bo tymi cechami mogą się akurat dzielić z innymi. Życzymy jednak odnalezienia dla pisma odpowiedniej formuły, która pozwoliłaby skorzystać z dużej szansy, jaką daje potencjalnie kilkusettysięczny rynek czytelniczy w regionie.
Bez poważnej konkurencji, czyli takiej, która mogłaby udźwignąć porównania, wciąż nie można w Tarnowie mówić jednak o rynku tygodników, co oczywiście nie jest nieszczęściem dla ukazującego się nieprzerwanie, co 7 dni i w masowych nakładach TEMI, ale na pewno nawet jemu nie pozwala się rozwijać prawidłowo, bo po prostu nie mobilizuje.
Tarnów i szeroka okolica zasługuje i czeka na drugi wysokonakładowy tygodnik. Wydawcy i redakcji "Nowego Tygodnika" życzymy, aby to oni kiedyś te nadzieje spełnili.
PD, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:19:47
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html