InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Dokończenie weekendowych zmagań, drużyn z naszego regionu    -   19/10/2008
Niedzielne remisy
Polubownymi wynikami kończyły się mecze większości naszych zespołów w trakcie niedzielnych zmagań na ligowych boiskach . Wczoraj bezbramkowo zremisowała tarnowska Unia, dziś Okocimski zremisował z Przebojem Wolbrom. W piątej lidze pięć z ośmiu spotkań trzynastej kolejki, zakończyło się remisami. W czwartej lidze ze zmiennym szczęściem grają nasi reprezentanci, to też okupują dół tabeli. W tarnowskiej klasie okręgowej, fotel samodzielnego lidera objęła drużyna LKS Nowa Jastrząbka, która wyjazd do Odporyszowa, zakończyła zwycięstwem. Oto przegląd niedzielnych wydarzeń drużyn z naszego regionu.

Ogloszenie
>

II LIGA

W szesnastej kolejce zmagań drugoligowych, piłkarze Okocimskiego Brzesko zremisowali na własnym boisku z Przebojem Wolbrom 1:1, prowadząc do przerwy po strzale Marcina Kajcy w 31 minucie. Po przerwie niestety nie udało się powiększyć przewagi na boisku, ale skończyło się na utracie bramki.
To też remis można uznać za połowiczny sukces piłkarzy z miasta piwa. Po tym meczu, nadal Okocimski okupuje piętnastą lokatę, mając na swoim koncie piętnaście punktów i stratę do czternastego Jezioraka trzech punktów. Do końca rundy jesiennej pozostało trzy kolejki, a wszystkie pozostałe mecze tej jesieni, Okocimski rozegra na wyjazdach.
Wyniki pozostałych niedzielnych meczów, rozegranych w drugiej lidze:
Jeziorak Iława - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (0:3)
Ponidzie Nida Pińczów - Kolejarz Stróże 1:1
Stal Poniatowa - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

III LIGA

W niedzielę na boiskach trzeciej ligi, rozegrano dwa spotkania. Na pewno wynik z Niepołomic jest sporą niespodzianką. Bezbramkowy remis z ubiegłotygodniowym pogromcą Unii – Lubrzanką Kajetanów, to na pewno duża niespodzianka tej kolejki. W drugim niedzielnym meczu, Czarni Połaniec pokonali Granat Skarżysko – Kamienna 5:0, prowadząc już do przerwy 2:0.
W tabeli na prowadzeniu LKS Nieciecza, która zgromadziła 26 punktów i wyprzedza o sześć punktów rezerwy Korony Kielce oraz Hutnik Kraków. Tarnowska Unia po bezbramkowym remisie, zajmuje miejsce dziesiąte mając w swoim dorobku trzynaście punktów. Do zajmującego dziewiątą lokatę Dalinu, tarnowianie tracą już cztery punkty. A atmosfera wśród tarnowskich piłkarzy nie jest dobra.

IV LIGA

Tylko trzy mecze czwartoligowe odbyły się w niedzielne popołudnie. Tuchovia po dobrym pojedynku, wreszcie wygrała, pokonując na własnym boisku Gościbię Sułkowice. Nieco polepszyły się nastroje w drużynie, po tej wygranej. Obecnie tuchowianie zajmują trzynastą lokatę, mając na swoim koncie siedemnaście punktów. Teraz w perspektywie kolejnych meczów ze słabymi drużynami, piłkarze z Tuchowa mogą odbić się od dolnych rejonów tabeli. Jednak potrzeba, by zagrali tak jak w niedzielnym spotkaniu.

TUCHOVIA TUCHÓW - GOŚCIBIA SUŁKOWICE 1:0 (1:0)
Bramkę dla Tuchovii zdobył: Wantuch w 32 minucie meczu.
Mecz sędziował: R. Gonet z Chrzanowa.
Żółte kartki: Dobrowolski, Gierałt, Rzońca, Ł.Ludwa, Żydowski.

TUCHOVIA: Żydowski - Jamka, Stachoń, Rzońca, Ślusarski - Stec, Dobrowolski, Ustjanowski (od 75 min P.Ludwa), Wantuch (od 60 min Ł.Ludwa) - Okaz (od 88 min Salwa), Gierałt (od 70min Wiśniowski)

Drugi z naszych przedstawicieli w czwartej lidze – MLKS Żabno nie wykorzystał atutu własnego boiska i uległ Lubaniowi Maniowy 1:2 (0:1). Pogorszyło to nieco sytuację w tabeli beniaminkowi, który plasuje się na trzynastej pozycji z trzynastoma punktami. Jest to pozycja spadkowa, a do bezpiecznej strefy piłkarze z Żabna tracą już trzy punkty.
W trzecim niedzielnym meczu Poprad Muszyna zremisował 1:1 z Bocheńskim KS.
W tabeli na prowadzeniu MZKS Alwernia, mająca na swoim koncie 33 punkty.

V LIGA

W ten weekend na boiskach piątej ligi tarnowsko – nowosądeckiej, rozegrana została trzynasta kolejka spotkań. Trzynaste kolejki rządzą się w naszym regionie swoimi prawami i tak było również w tym przypadku. Nie pomogło ustalenie godziny rozpoczęcia meczów na 14... :-) Chociaż być może większość wyników należy uznać jako "odczarowanie" feralnej liczby ... Z ośmiu rozegranych meczów, pięć zakończyło się remisem. Czołowe pięć zespołów w tej kolejce zgodnie dopisało po jednym punkcie. Wczoraj zrobił to Dunajec Nowy Sącz, remisując na własnym stadionie z Grodem Podegrodzie. Dziś karuzela z remisami rozpoczęła się na dobre. Lider - Wolania zremisował na boisku w Mordarce z Olimpią Pisarzowa, Olimpia Wojnicz przywiozła jeden punkt z Barcic, po bezbramkowym remisie. W Zakliczynie, Dunajec zremisował z Orłem Dębno, a Wisła Szczucin tylko zremisowała w Uściu Gorlickim. Żadna z drużyn z naszego regionu nie wygrała w tej kolejce, a największego pecha mieli piłkarze z Dąbrowy Tarnowskiej, którzy ulegli wczoraj Dunajcowi w Nowym Sączu.

KLASA OKRĘGOWA

Czternasta kolejka spotkań w tarnowskiej klasie okręgowej, wyłoniła nam lidera, który samodzielnie będzie na pierwszym miejscu do następnego weekendu. Po zwycięstwie w Odporyszowie, LKS Nowa Jastrząbka objęła przodownictwo w tabeli (29 pkt.), wyprzedzając o trzy punkty rezerwy LKS Niecieczy, które pokonały zespół z Rzezawy na własnym boisku. Trzecie miejsce i trzy punkty straty do lidera ma również Łukovia, która tylko bezbramkowo zremisowała w Jadownikach. Niespodziewanie na własnym boisku przegrała Iskra Tarnów, która nie sprostała zawodnikom Radłovii. Wykorzystali to piłkarze Olimpii Kąty, którzy wskoczyli na czwarte miejsce, mając na swoim koncie 26 punktów.
Na dole tabeli bardzo wyrównana sytuacja. Ostatnie miejsce zajmuje Iva Iwkowa z 12 punktami, a punkt więcej mają trzy drużyny: Gosłavia, Macierz Lipnica Murowana oraz Ikar Odporyszów. Jednak wszystkie rozstrzygnięcia jeszcze przed nami i wystarczy dobrze przepracować przerwę zimową, by wiosną uratować się przed spadkiem. A w tym sezonie, tarnowską klasę okręgową opuszcza aż sześć zespołów.

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32