Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stowarzyszenie Zamek Tarnowski apeluje    -   20/10/2008
Kwesta na wykup zamku
Od 22 do 24 października, w godz. 12:00 – 16:00 na ulicach Tarnowa odbędzie się kwesta na rzecz wykupu zamku na górze Św. Marcina. Stowarzyszenie „Zamek Tarnowski” oprócz pomocy „ruchomych” wolontariuszy środki gromadzić będzie na specjalnym stoisku z ulotkami i plakatami na Placu Sobieskiego. W akcji pomagać będzie grono nauczycielskie i młodzież z XVI LO. Na przeprowadzenie kwesty stowarzyszenie posiada zezwolenie prezydenta i TZDM.

Ogloszenie
>
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(20-10-2008) Irek :
protokołu wrześniowej sesji Rady Miejskiej: "W dalszej kolejności głos zabrała Pani Agnieszka Borzęcka Rzecznik Prasowy Prezydenta MT odpowiadając Radnemu Jackowi Łabno w sprawie „relacji” z Księciem Pawłem Sanguszko. Sprawa jest na pewno znana, ponieważ odpowiedź na list Księcia Sanguszki została opublikowana w większości lokalnych mediów. Generalnie kwestia dotyczy faktu wpisania do ksiąg wieczystych Księżnej Klaudii i Księcia Pawła Sanguszków, jako właścicieli działek, które 70-lat temu zostały podarowane miastu przez ich przodka Romana Sanguszkę. Na to są dowody w postaci, i historycznie potwierdzonych aktów darowizny i dekretu o reformie rolnej, czyli jakby miasto dwukrotnie stało się właścicielem tych terenów. Tak jak mówię, właściwie można powiedzieć w tajemnicy przed miastem i jego mieszkańcami Książe Paweł i Księżna Klaudia zostali wpisani do ksiąg wieczystych i właściwie wtedy zaczęły się spory prawne, dlatego że o wpis do ksiąg wieczystych występowało także miasto, występowało w związku planowanymi na Górze Św. Marcina inwestycjami, chodziło o to, żeby mieć pewność, że stan prawny tych nieruchomości jest uregulowany. Później, kolejnym etapem, który budzi przynajmniej zastanowienie była sprzedaż tych nieruchomości powołanej naprędce spółce Castle Development. Sprzedaż nastąpiła dzień po powołaniu spółki za kwotę, która też powoduje przynajmniej zastanowienie. W tej chwili taka jest decyzja prawników miejskich, by na drodze procesu cywilnego udowodnić, że to miasto jest właścicielem terenu i w tej chwili miasto usiłuje udowodnić to przed Sądem. Trwa proces, oprócz tego Prezydent zabiega o bezpośrednią rozmowę z Księciem Pawłem Sanguszką po to, by bez pośredników, bez osób pośredniczących wyjaśnić tę kwestię".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2008) Wizjer :
A dlaczego trzeba go kupować? Zamek jest w prywatnych rękach. A prywatne to lepiej zarządzane. Nie dotyczy to tylko szpitali. Zamków też...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947