To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Kto z tarnowskich parlamentarzystów głosował ZA odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy ?   -   21/10/2008
6 stycznia do pracy
Spośród posłów okręgu tarnowskiego, głosu poparcia dla wniosku o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy o przywróceniu Święta Trzech Króli udzielili tylko posłanka Urszula Augustyn i minister Aleksander Grad (oboje PO). Podczas piątkowego głosowania z dyscypliny klubowej w tej sprawie wyłamał się, wraz 9 innymi posłami, Jan Musiał (PO). Poseł Wiesław Woda (PSL) i posłowie PIS (E.Czesak, J.Rojek, J.Pilch, M.Wojtkiewicz) także zagłosowali przeciw odrzuceniu projektu. W głosowaniu nie uczestniczyła posłanka Barbara Marianowska (PiS).

Ogloszenie

Przypomnijmy, pod projektem ustawy podpisało się 700 tysięcy obywateli, co czyniło tę inicjatywę bezprecedensową. Dużą część tych podpisów zebrano w diecezji tarnowskiej. W 446 parafiach zebrano tu w kwietniu br. aż 200 tysięcy podpisów, które następnie przekazano Jerzemu Kropiwnickiemu - prezydentowi Łodzi, który był inicjatorem akcji.
Biskup Tarnowski Wiktor Skworc, który wcześniej zaapelował do wiernych o wsparcie inicjatywy ustawodawczej dot. przywrócenia święta Trzech Króli do kalendarza świąt państwowych, początkiem września zaapelował też do posłów z Małopolski i Podkarpacia, aby głosując w sprawie dnia wolnego w Uroczystość Objawienia Pańskiego wzięli pod uwagę nie tylko ilość zebranych podpisów, ale też wyraźnie zaznaczone oczekiwania diecezjan tarnowskich a także uwzględnili racje historyczne, teologiczne i ekumeniczne.

Stanowisko ministra Grada, jako przedstawiciela rządu, który zaproponował odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy, poznaliśmy już wcześniej. Trudno było się spodziewać, że minister zagłosuje przeciw rządowemu wnioskowi, a więc też swojemu.
O wiele bardziej interesujące wydaje nam się indywidualne uzasadnienie dla głosu oddanego przez panią poseł Urszulę Augustyn.
Niestety, nie udało nam się poznać argumentów, które przekonały poseł Urszulkę Augustyn do odrzucenia projektu już w pierwszym czytaniu. Gdy rozmawialiśmy telefonicznie na ten temat we wrześniu, nie wiedziała jeszcze jak zagłosuje. Co ją przekonało do poparcia wniosku lansowanego przez władze swej partii ? W poniedziałek kilkukrotnie usiłowaliśmy się skontaktować telefonicznie z posłanką, skądinąd przebywającą w tym dniu w Tarnowie. W biurze pani Poseł uprzedziliśmy o co chcemy zapytać, informując, że rozmowa na ten temat, w tym głównie spodziewana odpowiedź Pani Poseł na konkretne pytanie, nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Mimo tego nie doczekaliśmy się na zwrotny kontakt przez całą dobę.
Przypomnijmy, Urszula Augustyn jest byłą dziennikarką diecezjalnego radia i działaczką katolickich organizacji.

Od redakcji
Do naszej informacji podanej wcześniej (zredagowanej we wtorek rano) wkradł się ewidentny błąd.
Za odrzuceniem projektu ustawy było dwóch posłów z tarnowskiego okręgu wyborczego - nie tylko poseł Urszula Augustyn, jak wcześniej podaliśmy, ale też minister Aleksander Grad (PO). Błąd spowodowany był złudzeniem optycznym, którego staliśmy się ofiarami. Zapoznając się na sejmowej stronie z wynikami głosowania, pomyliliśmy się o jedną linijkę. To pan poseł Gowin (a nie Aleksander Grad) był nieobecny podczas głosowania. Minister Grad był obecny i głosował ZA (odrzuceniem projektu w I czytaniu). Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi przez użytkownika portalu, co pozwoliło raz jeszcze sprawdzić wyniki głosowania i się poprawić. Przepraszamy za swój niezamierzony błąd.
Na obiecany kontakt zwrotny z biura Poseł Urszuli Augustyn wciąż się nie doczekaliśmy.


Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:48:31
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html