To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sprzedawał kolekcjonerom „wirtualne” monety    -   22/10/2008
Wpadł oszust internetowy
Policjanci Sekcji ds Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie wpadli na trop oszusta, który oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych, wydawane okazjonalnie w limitowanych seriach przez NBP monety kolekcjonerskie. Zatrzymany mężczyzna ma 20 lat i jest mieszkańcem podtarnowskich Bogumiłowic. Część z oferowanych monet faktycznie posiadał, większość jednak sprzedawał „wirtualnie”. Oszust działał od lutego do maja tego roku, a jego ofiarami padło kilkanaście osób z terenu całego kraju, które oszukał na blisko 44 tysiące złotych.

Ogloszenie
>

Sposób działania oszusta był typowy jak przy tego rodzaju przestępstwach. Po wygranej licytacji nabywcy przelewali na konto bankowe 20-latka pieniądze, zaś nieuczciwy oferent mimo to nie wysyłał im zamówionego towaru. 20-latek wykorzystał zaufanie bywalców portalu, które pozyskał wywiązując się początkowo z zawieranych transakcji. Wykazał się jednak wielką niefrasobliwością, podając kontrahentom prawdziwe dane osobowe i wykorzystując domowy komputer. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kilka monet z jego kolekcji, a także komputer, na którym jak się okazało zainstalowane było nielegalne oprogramowanie. Oszust stanął więc nie tylko pod zarzutem 31 oszustw, ale także kradzieży cudzych programów komputerowych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do zarzutów, nie chciał jednak podać motywów swojego zachowania. Na poczet zabezpieczenia wykonania kary, policja zajęła mężczyźnie samochód oraz blisko 5 tysięcy złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:57:14
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html