To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Mościckiego niedługo, potem rondo przy Lwowskiej ...   -   26/4/2004
Prowadzona już od ponad pół roku przebudowa fragmentu ul. Mościckiego ma się sfinalizować na początku maja, całkowitym zamknięciem dla ruchu kołowego kilometra trasy w celu położenia warstwy ścieralnej asfaltu. Jak się okazuje, inną ważną inwestycją drogową może okazać się jeszcze w tym roku budowa drugiego ronda w mieście, tym razem w ciągu ul. Lwowskiej.

Ogloszenie

Na początku maja zamknięta zostanie na kilka dni dla ruchu kołowego ul. Mościckiego na remontowanym odcinku między ul. Hodowlaną a Czystą. Jeszcze przed końcem maja planowane jest zakończenie wszelkich prac związanych z remontem tej ulicy. W pierwszych dniach maja pozostanie drogowcom już tylko położenie warstwy ścieralnej asfaltu.
- Planujemy, że ul. Mościckiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego szóstego maja na czas położenia nowego dywanika asfaltowego - zapowiada Stanisław Pyzdek, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich (na zdjęciu). - Mościckiego zostałaby wtedy zamknięta całkowicie na dwa do czterech dni, po to aby położyć nawierzchnię ścieralną ulicy. Będziemy chcieli położyć ją na całej szerokości jezdni, aby nie było szwów środkowych.

Remont ul. Mościckiego prowadzony jest na tym odcinku od końca ub. roku. Dotąd nie było jednak potrzeby, aby ulicę zamykać w całości, cały czas była przejezdna. Zostanie zamknięta na początku maja na dwa do czterech dni, gdyż właśnie tyle czasu potrzeba na położenie około kilometra warstwy ścieralnej asfaltu.
Obecnie drogowcy wykonali już przy Mościckiego część ścieżek rowerowych tu zaplanowanych. Jest to dość newralgiczny punkt całej inwestycji, gdyż właśnie tą ulicą codziennie dojeżdża do pracy spora część rowerzystów, na co dzień pracowników Zakładów Azotowych.
Modernizacja ul. Mościckiego na tym odcinku kosztuje około 3,9 mln zł. Roboty będą tu trwały w sumie około pół roku.
- Całkowity remont ul. Mościckiego rozpoczęty w październiku, chcemy zakończyć najpóźniej w trzecim kwartale tego roku - zapewnia dyrektor Stanisław Pyzdek.

Jak dowiedzieliśmy się, w tym roku jest też szansa na wybudowanie nowego tarnowskiego ronda. Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym zostałoby wybudowane w miejscu, gdzie ul. Lwowska zbiega się przy wyjeździe z miasta z ulicami Heleny Marusarz i Okrężną. Rondo w tym miejscu planowane jest zresztą już od kilku lat. Skrzyżowanie jest niebezpieczne, a w godzinach samochodowego szczytu bardzo trudno włączyć się tu do ruchu.
- Liczymy, że na wybudowanie nowego tarnowskiego ronda i przebudowę tego skrzyżowania otrzymamy środku pozabudżetowe - mówi dyrektor Pyzdek. - Jeśli otrzymamy te pieniądze, to jeszcze w tym roku budowa ronda rozpoczęłaby się w ciągu ul. Lwowskiej. Na razie jesteśmy na etapie składania dokumentacji i wymaganych dokumentów. To, czy rozpoczniemy inwerstycję, zależało będzie, czy otrzymamy na ten cel pieniądze od marszałka czy też od Unii Europejskiej.

Według dyrektora Pyzdka, tempo, w jakim nowe tarnowskie rodno zostanie wybudowane, będzie zależało od dwóch rzeczy. Po pierwsze od tego, w jakim czasie Urząd Miasta otrzyma dotację na ten cel, a po drugie od warunków atmosferycznych pod koniec roku, bo jeśli pogoda nie dopisze, to nie ma mowy o szybkim zakończeniu prac. Jego zdaniem, jest jednak nadzieja na to, że nowe tarnowskie rondo zostanie oddane do użytku jeszcze przed końcem tego roku.

- Jeżeli pieniądze otrzymamy późno i rozpoczęcie prac nastąpi pod koniec trzeciego kwartału lub na początku czwartego, to budowa rodna przeciągnie się najprawdopodobniej na przyszły rok - przypuszcza dyrektor Pyzdek. - Jeżeli dotację otrzymamy jeszcze w trzecim kwartale, to wybudowanie ronda zajmie nam od dwóch do trzech miesięcy i jeszcze przed końcem roku skrzyżowanie byłoby przebudowane.
Rondo w ciągu ul. Lwowskiej będzie oczywiście rondem większym niż to znajdujące się przy Klikowskiej i Słowackiego. Będzie posiadało dwa pasy ruchu, będzie z tzw. pasami włączeniowymi i wyłączeniowymi.
- Ul. Lwowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 73 i nie ma możliwości ograniczenia tam tonażu - mówi dyrektor Pyzdek. - Wiadomo, gabaryty samochodów jeżdżących tą trasą są o wiele większe, więc nie ma możliwości wybudowania tam małego ronda, jakie znajduje się przy Klikowskiej. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:04:25
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html