To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fundacja pomoże w zakupie lekarstw    -   23/10/2008
Podaruj zdrowie
Według danych ZUS ponad połowa z 9 milionów emerytów i rencistów w Polsce osiąga dochód brutto poniżej 1.000 zł. Dla nikogo nie jest tajemnicą, iż wielu z nich, z przyczyn finansowych, regularnie rezygnuje z wykupienia części przepisanych przez lekarzy lekarstw. Naprzeciw temu problemowi próbuje wyjść fundacja „Dbam o zdrowie” – organizacja pożytku publicznego powstała z inicjatywy sieci aptek o tej samej nazwie. 20 października ruszyła kolejna edycja akcji „Dbam o zdrowie” – fundacja dofinansuje zakup lekarstw w Krakowie, Tarnowie, Bochni i Dębicy tym osobom, których dochód miesięczny brutto nie przekracza wspomnianej sumy tysiąca złotych. Na ten cel przeznaczono kwotę 300 tys. zł.

Posłuchaj, co o akcji mówi przedstawiciel fundacji „Dbam o zdrowie” :

Ogloszenie
>

Osoby, które chcą otrzymać dofinansowanie do zakupu lekarstw, powinny zarejstrować się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie przy al. Solidarności 5-9, w dniach 27 – 31 października, w godz. 10:00-15:00. Do wypełnionego wniosku, osoby będące w trudnej sytuacji materialnej (dochód brutto poniżej 1000 zł), powinny dołączyć: zaświadczenie o dochodach (wystarczą kopie) – np. ostatni wycinek emerytury, renty lub inny dokument świadczący o sytuacji materialnej, dokumenty potwierdzające trudną sytuację życiową, choroby, konieczność finansowania terapii – np. orzeczenie lekarskie, karty informacyjne leczenia; należy też okazać dowód osobisty i wskazać aptekę, w której zostaną wykupione leki. Można też złożyć wniosek przez pełnomocnika – wówczas wymagany jest dowód osobisty i pełnomocnika, i składającego wniosek. Dofinansowanie do zakupu lekarstw może wynosić od 50 do 300 zł. Pacjenci otrzymają jednak nie gotówkę, ale specjalne karty. O przyznaniu dofinansowania zainteresowani zostaną poinformowani pisemnie w terminie 14 dni. UWAGA – dofinansowane lekarstwa będzie można jednak wykupić wyłącznie w sieci aptek „Dbam o zdrowie” – w Tarnowie mieszczą się one przy ul. Goldhammera 10, Krakowskiej 1, 15, 34 i 53, Lwowskiej 63, Reymonta 35, Rynek 33, Akacjowej 3, Os. 25-lecia PRL 1 i Os. Zielonym 16 A.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:20:43
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html