To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Złodziej, który „nie chciał podać motywów swojego zachowania”    -   27/10/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Znów obrodzili pijani kierowcy i kradzieże. Ludziom przydaje się nawet drewno do kominka a w miejscowości Turza zatrzymany przez policję złodziej wywiózł taczki ze 100 kilogramami nawozów sztucznych., Szczególną oryginalnością wykazał się młodzieniec, który włamał się do stołówki zakładowej na Placu Dworcowym, usiłując ukraść elementy wyposażenia wykonane z aluminium. Podpalił także tekturowe pudło, z czego można wysnuć przypuszczenie, iż chciał lokal „puścić z dymem” zacierając w ten sposób ślady. Drogo będzie kosztować zabawa 18-letniego mieszkańca Borzęcina, który pod wpływem alkoholu w Zabawie rozbił szybę w zaparkowanym samochodzie ciężarowym i zdewastował wnętrze kabiny, powodując straty w wysokości 12 tysięcy zł. W tym tygodniu palmę pierwszeństwa przyznaję jednak informacji, o której już pisaliśmy. Otóż policja zatrzymała 20-letniego oszusta, który „wirtualnie” sprzedawał przez Internet monety kolekcjonerskie, których rzecz jasna kupcom nie wysyłał, gromadząc w ten sposób 44 tys. zł i oszukując kilkanaście złotych. W informacji tej nie wiem co jest śmieszniejsze – fakt, że mężczyzna był na tyle niefrasobliwy, by podczas „transakcji” podawać swoje prawdziwe dane osobowe, czy może stwierdzenie „podejrzany nie chciał podać motywów swojego zachowania”. Podpowiadamy: zapewne wyłudzone pieniądze chciał rozdawać biednym...

Ogloszenie
>

Kradzieże
W miejscowości Turza z terenu składu materiałów budowlanych nieznany sprawca ukradł taczki z 100 kilogramami nawozów sztucznych o wartości 330 złotych, na szkodę właściciela mieszkańca Turzy. W wyniku podjętych przez ciężkowickich policjantów działań sprawca kradzieży został zatrzymany – jest nim 29 letni mieszkaniec tej samej miejscowości.
Policjanci z komisariatu w Tuchowie ustalili i zatrzymali czterech mieszkańców Brzostka w wieku 15, 17, 17, i 23 lat, którzy działając od początku miesiąca października, w różnych konfiguracjach osobowych dokonali szeregu kradzieży na terenie Lubczy, Bielowy w gminie Pilzno, Zalasowej oraz Woli Lubeckiej. Złodzieje ukradli z terenu prywatnych posesji silniki elektryczne, kable elektryczne wielożyłowe, pompę wodną, szlifierkę do ostrzenia pił. Są oni sprawcami kradzieży w tartaku w Lubczy, w nocy z 14 na 15 października. Łączna wartość skradzionego przez nich mienia wynosi blisko 6300 złotych. Policjanci odzyskali także część łupów o wartości 2300 złotych. Sprawcom postawiono zarzuty 6 kradzieży, do których się przyznali. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 15-latek odpowie zaś za swoje czyny, przed sądem dla nieletnich.
Nieznany sprawca włamał się do jednej z piwnic kamienicy przy ulicy Goldhammera w Tarnowie. Po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wejście, ukradł z wnętrza kubik drzewa kominkowego o wartości 100 złotych, na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W autobusie komunikacji miejskiej, w Tarnowie, na trasie z ul. Wojska Polskiego na ul. Mickiewicza doszło do kradzieży. Łupem złodzieja padł portfel z dowodem osobistym, kwotą 200 Euro i 150 USD. Kieszonkowiec wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej, mieszkanki Tarnowa i niepostrzeżenie, z torebki wyciągnął kobiecie portfel z zawartością.
Mieszkaniec Tarnowa został okradziony na terenie jednego z marketów przy ulicy Błonie. Nieznany sprawca, w czasie gdy pokrzywdzony zaabsorbowany był robieniem zakupów, ukradł z kieszeni jego kurtki portfel ze 100 złotymi, dowodem osobistym, prawem jazdy, karta płatniczą i dowodem rejestracyjnym.
W godzinach nocnych nieznany sprawca rozbił szybę w oknie stołówki zakładowej na Placu Dworcowym w Tarnowie, po czym wszedł do jej wnętrza i usiłował ukraść elementy wyposażenia wykonane z aluminium. Został jednak zatrzymany przez patrol policyjny oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. 17-latek z Tarnowa będąc wewnątrz stołówki podpalił ponadto tekturowe pudło, w wyniku czego okopcone zostały pomieszczenia lokalu. Właściciel oszacował straty na 150 złotych.

Za kółkiem
Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych w Melsztynie, gmina Zakliczyn. 35-letni mieszkaniec Charzewic kierując samochodem Ford Escort potrącił pieszą, 70-letnią mieszkankę Melsztyna. Kobieta poruszała się w sposób nieprawidłowy – szła prawą strona jezdni i prowadziła rower, na którym znajdował się worek ze zbożem. Nieprzytomna piesza z podejrzeniem złamania obu kończyn i wewnętrznym urazem brzucha przewieziona została do tarnowskiego szpitala. Niestety kobieta zmarła.
Na ulicy Kolejowej w Radłowie policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, 30-letniego mieszkańca tej miejscowości. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że jechał jednośladem mając 3,7 promila alkoholu we krwi.
23 października w godzinach wieczornych w Szynwałdzie, do kontroli drogowej został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Lubczy, poruszający się Fordem Fokusem. Kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, w związku z czym został ukarany mandatem karnym. Kierujący w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył policjantowi 100 złotych. Mężczyzna został osadzony w policyjny areszcie, a za próbę przekupstwa funkcjonariusza publicznego grozi mu do 8 lat pozbawianie wolności.
W Tuchowie na Rynku został zatrzymany kierujący Oplem Vectra 25-letni mieszkaniec Lichwina, który prowadził samochód mając blisko 1,4 promila alkoholu we krwi.
Kierujący samochodem Opel Astra 50-letni mieszkaniec Szczawna, jadąc ulica Spokojną w kierunku ulicy Nowodąbrowskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Krzyską wykonał manewr skrętu w prawo, przy zielonym świetle, przejeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo stojącym przed sygnalizatorem, samochodem Suzuki Vitara, który prowadził 56-letni tarnowianin. W samochodzie tym znajdowała się też pasażerka, mieszkanka Tarnowa. W wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia pojazdów, na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń ciała. Kierujący Suzuki był trzeźwy, natomiast sprawca jak wykazało badanie miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Z miejsca zdarzenia trafił więc prosto do policyjnego aresztu.

Narkotyki
20 października wieczorem, policjanci z Sekcji Kryminalnej KMP Tarnów zatrzymali w rejonie boiska sportowego w Ostrowie 21-letniego mieszkańca tej miejscowości, u którego podczas kontroli w tylnej kieszeni spodni ujawnili woreczek z 1,95 grama marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu.
W Tarnowie na stadionie przy ulicy Piłsudskiego, policjanci z KMP w Tarnowie zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, który posiadał środki odurzające w postaci marihuany o wadze 1.19 grama.

Różne
W Tarnowie w jednym z mieszkań przy ulicy Franciszkańskiej z nieustalonych przyczyn nastąpił zgon 52-letniej mieszkanki Tarnowa. Pracująca na miejscu grupa śledczych wykluczyła przyczynienie się do śmierci kobiety osób trzecich. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Tarnowie zwłoki zmarłej zabezpieczono w prosektorium tarnowskiego szpitala.
W ręce policjantów z Żabna trafił 18-letni mieszkaniec Borzęcina, który będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila), w miejscowości Zabawa rozbił przednią szybę w zaparkowanym pod domem kierowcy, samochodzie ciężarowym marki Man, a także zdewastował wnętrze kabiny, powodując straty w wysokości 12 tysięcy złotych na szkodę właściciela, mieszkańca Delastowic.
Jak już informowaliśmy, policjanci Sekcji ds Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie wpadli na trop oszusta, który oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych, wydawane okazjonalnie w limitowanych seriach przez NBP monety kolekcjonerskie. Zatrzymany mężczyzna ma 20 lat i jest mieszkańcem podtarnowskich Bogumiłowic. Część z oferowanych monet faktycznie posiadał, większość jednak sprzedawał „wirtualnie”. Oszust działał od lutego do maja tego roku, a jego ofiarami padło kilkanaście osób z terenu całego kraju, które oszukał na blisko 44 tysiące złotych. Sposób działania był typowy jak przy tego rodzaju przestępstwach. Po wygranej licytacji nabywcy przelewali na konto bankowe 20-latka pieniądze, zaś nieuczciwy oferent nie wysyłał im zamówionego towaru pomimo, że na jego osobiste konto wpływały ustalona kwota. 20-latek wykorzystał zaufanie bywalców portalu, które pozyskał wywiązując się początkowo z zawieranych transakcji. Wykazał się jednak wielką niefrasobliwością, podając kontrahentom prawdziwe dane osobowe i wykorzystując domowy komputer. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kilka monet z jego kolekcji, a także komputer, na którym znajdowało się nielegalne oprogramowanie. Młodzian stanął więc nie tylko pod zarzutem 31 oszustw, ale także kradzieży cudzych programów komputerowych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do zarzutów, nie chciał jednak podać motywów swojego zachowania. Na poczet zabezpieczenia wykonania kary, policja zajęła mężczyźnie samochód oraz blisko 5 tysięcy złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:50:46
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html