To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha    -   28/10/2008
To już 15 lat!
W przeddzień „Wszystkich Świętych”, Tarnowskie Centrum Kultury organizuje jubileuszową, 15 edycję koncertu „Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha”, który odbędzie się w Piwnicach TCK. Impreza ta, co roku spotyka się z wielką sympatią i popularnością, do tego stopnia, że bilety na dwa tygodnie przed nią, zostały już wyprzedane. Jubileuszowe „Zaduszki Dżemowe” w znacznej części będą poświęcone twórczości jednego z największych postaci polskiej muzyki Marka Grechuty; jego najpiękniejsze kompozycje prezentować będzie Wojtek Klich wraz z zaproszonymi gośćmi.

Ogloszenie

Pomysł na „Zaduszki Dżemowe” narodził się w 1994 r., w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem. W hołdzie temu charyzmatycznemu artyście zorganizowano w TCK pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało.
Na przestrzeni czternastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych” swoją obecnością zaznaczyli się m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia).

Jubileuszowe „Zaduszki Dżemowe” w znacznej części będą poświęcone twórczości jednego z największych postaci polskiej muzyki Marka Grechuty, jego najpiękniejsze kompozycje prezentować będzie Wojtek Klich wraz z zaproszonymi gośćmi. Zaduszkowy wieczór to również spotkanie z nieżyjącymi artystami z całego świata, takimi jak: Jimi Hendrix, The Beatles (John Lennon, George Harisson), Robert Palmer, Bob Marley, Elvis Presley, Roy Orbison, Ray Charles, Edith Piaf, Joe Dassin, Dżem, Krzysztof Klenczon, Tadeusz Nalepa, Kabaret Starszych Panów.
Wojtek Klich (wokal, gitara) wystąpi z zespołem w składzie: Stanisław Migała- gitary, Jerzy Drobot- bas, Bartłomiej Rojek- perkusja.

Piwnice TCK, Rynek 5, 31 października godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:36:32
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html