To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wernisaż, projekcja filmu i spotkanie z wybitnym reżyserem, malarzem, aktorem...    -   28/10/2008
Wieczór z Jerzym Skolimowskim w MCK
Przypominamy: już jutro, 29 października w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Jerzym Skolimowskim - reżyserem, scenarzystą, aktorem, producentem, malarzem, poetą, scenografem – twórcą wszechstronnym poszukującym zawsze własnego sposobu ekspresji. Wydarzenie to rozpocznie wernisaż wystawy malarstwa, obejmujący wielkoformatowe obrazy oraz najnowsze prace artysty (godz. 18:00). Pół godziny później zaprezentowany zostanie najnowszy film J. Skolimowskiego – „Cztery noce z Anną”; następnie zaplanowano spotkanie z reżyserem, które poprowadzi filmoznawca Łukasz Maciejewski.

Ogloszenie
>

Biogram
Jerzy Jerzy Skolimowski urodził się w roku 1938 w Łodzi. W roku 1959 ukończył etnografię na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikował kilka opowiadań, dwa tomiki poezji i sztuki teatralne. Był również muzykiem jazzowym. Jego debiut w filmie datuje się na rok 1960, gdy z Jerzym Andrzejewskim napisał scenariusz do filmu Andrzeja Wajdy NIEWINNI CZARODZIEJE. Studiował w łódzkiej szkole filmowej na wydziale reżyserii, który ukończył w roku 1963. W roku 1961 razem z kolegą z roku - Romanem Polańskim i Jakubem Goldbergiem współtworzył scenariusz do filmu NÓŻ W WODZIE. Jego szkolna etiuda BOKS zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Budapeszcie (1962).
Debiut fabularny Skolimowskiego przypada na rok 1964 kiedy powstał film RYSOPIS, pierwsza część dyptyku, którego kontynuacja powstała w rok później pod tytułem WALKOWER. W 1967 roku filmem LE DEPART-START zdobywa sobie międzynarodowy rozgłos otrzymując Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Od tego momentu większość filmów reżysera powstaje na Zachodzie, głównie we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Jerzy Skolimowski zajmuje się również malarstwem. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Salonikach. Swoje prace wystawia w galeriach w Kanadzie, USA i Polsce. W roku 2001 jego obrazy były pokazywane na Biennale Sztuki w Wenecji. Od listopada zeszłego roku Galeria Miejska w Tarnowie jest głównym organizatorem wystaw malarstwa Jerzego Skolimowskiego w Polsce. W grudniu 2003 r. wraz wystawą malarstwa Davida Lyncha była ważnym zdarzeniem festiwalu Camerimage 2003 w Łodzi. W styczniu 2004 roku Galeria Miejska wraz z Fundacją "Akademia Wilanowska" zorganizowała wystawę w Pałacu w Wilanowie. Na wernisażu pojawiło się wielu wspaniałych gości min. Andrzej Wajda, Andrzej Kostenko, Wojciech Pszoniak, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Magda i Andrzej Dudzińscy, Małgorzata Braunek, Halina Golanko i Andrzej Kotkowski, Małgorzata Potocka. Wystawę otwierał Minister Waldemar Dąbrowski w towarzystwie dyrektora Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa.
Tarnowska wystawa organizowana jest przez Mościckie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych Galerię Miejską w Tarnowie.

”Cztery noce z Anną”
„Zrobiłem film, jaki chciałem. Jestem odpowiedzialny za każdą sekundę, za każdy element, który się w nim pojawił. To dobre, ożywcze uczucie. Tak chciałem” – w ten sposób o swoim najnowszym obrazie mówi Jerzy Skolimowski, który powraca po 17 latach milczenia. Artysta, uznany za jedną z największych osobowości światowego kina, powrócił opowiadając intymną historię miłosną. Cztery noce z Anną to film niezwykły. Miłość, o której mówi Skolimowski – mistrz niuansu i intymistyki – w swym najnowszym filmie, jest, a może raczej sprawia wrażenie, obsesyjnej i mrocznej. Paradoksalnie zaś okazuje się delikatna, czysta i drogocenna. Dzięki temu, że reżyser nie bał się zadać sobie i widzom trudnych pytań o naturę miłości, o współczesny świat, w którym emocjonalnie ludzie są od siebie coraz bardziej oddaleni, o to, gdzie leżą granice „normalnych” uczuć - film jest śmiały, odważny i na długo zapada w pamięci...
„Jeden z najpiękniejszych filmów festiwalu w Cannes...cronenbergowski klimat – połączenie szaleństwa z zegarmistrzowską precyzją. (…) Skolimowski gra z widzem w kotka i myszkę. Buduje nastrój czarnego kryminału, żeby przeprowadzić dowód niewinności. Opowiada historię miłości najczystszej, ale niemożliwej do spełnienia” – pisał w „Gazecie Wyborczej” Tadeusz Sobolewski. Film otwierał prestiżowy przegląd „Piętnastu reżyserów” na tegorocznym festiwalu w Cannes. Obecni na pokazie Jerzy Skolimowski oraz Artur Steranko zostali nagrodzeni kilkuminutową owacją na stojąco. Na zakończonym niedawno 33 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film zdobył nagrodę za scenografię, dźwięk oraz specjalne wyróżnienie dla Jerzego Skolimowskiego.
Opis: Atmosfera jak z dusznego snu. W szpitalu w prowincjonalnym miasteczku pracuje pielęgniarka Anna (Kinga Preis) i zakochany w niej Leon (Artur Steranko). Kobieta ledwie zauważa introwertycznego adoratora. On tymczasem podejmuje próby zbliżenia się do niej. Leon odurza Annę środkami nasennymi, a w nocy wkrada się do jej pokoju. Obserwuje śpiącą kobietę. Czerpie radość z jej widoku, bliskości. Chce być blisko niej. Każdej kolejnej nocy pozwala sobie na więcej...
Bilety w cenie 13 zł można nabywać w kasie Kina Millennium, tel. 014 6334 604.

MCK, ul. Traugutta 1, 29 października godz. 18:00

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na wernisaż, spotkanie z Jerzym Skolimowskim i projekcję filmu „Cztery noce z Anną”. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasła MCK. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią do rąk dwóch osób, które losowane będą 29 października o godz. 14:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:13:13
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html