To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezydent RP na niepodległościowych uroczystościach w Tarnowie    -   28/10/2008
30 X: Tarnów – Pierwsze Niepodległe
30 października w naszym mieście zagości prezydent RP Lech Kaczyński, zaproszony przez władze miasta do wzięcia udziału w inauguracji ogólnopolskich obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak już wcześniej pisaliśmy, data ta jest nieprzypadkowa – albowiem to właśnie Tarnów był pierwszym miastem, które 90 lat temu odzyskało niepodległość. Wizyta głowy państwa odbywa się w trybie indywidualnym, poza ustalonym wcześniej harmonogramem wizyt na terenie kraju. Równolegle UMT prowadzi szeroko zakrojoną akcję promocyjną – różne reklamy pojawiły się m.in. na portalu onet.pl, kilka dni temu tarnowianie przechodzący przez Zaułek Katedralny mogli natknąć się na ekpię TVP realizującą film o wkładzie historycznym Tarnowa w odzyskanie niepodległości, zaś Kantata Tarnowska, która wykonana zostanie 30 października na naszym Rynku, nagrywana będzie przez ekipę Telewizji Polskiej wyposażoną w 9 kamer.

Zachęcamy do wysłuchania, co o wizycie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie oraz o samych uroczystościach mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała :

Ogloszenie

Program wizyty Prezydenta RP:
godz. 12:30 – wyjazd do Wierzchosławic
godz. 12:40 – złożenie wiązanki kwiatów na grobie W. Witosa
godz. 13:00 – spotkanie z reprezentacją rolników, Gminne Centrum Kultury

godz. 15:55 – przyjazd do Tarnowa - Sala Lustrzana

godz. 16:00 – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego (otwarcie uroczystej sesji, wystąpienia przewodniczących rad – miasta i powiatu, wręczenie nagrody im. Tadeusza Tertila (studenci), wręczenie nagród i odznaczeń (przekazanie rodzinie pośmiertnego odznaczenia burmistrza Tarnowa Tadeusza Tertila), wystąpienie Prezydenta RP, utwór muzyczny)
godz. 16:40 – zakończenie uroczystej sesji

godz. 16:55 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej umieszczonej na ścianie budynku - przejście przed Grób Nieznanego Żołnierza

godz. 17:00 – rozpoczęcie uroczystości (sygnał Wojska Polskiego, hymn państwowy, wystąpienie Prezydenta Miasta Tarnowa, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie „Świateł Pamięci” przed GNŻ, odprowadzenie pocztów sztandarowych, podziękowanie przez Prezydenta Miasta Tarnowa i zaproszenie na koncert).
godz. 17:40 – zakończenie uroczystości

godz. 17.50 – 18.10 – konferencja prasowa (Sala Lustrzana)

godz. 18:20 – koncert „Pierwsze Niepodległe” (tarnowski Rynek) - powitanie przez prezydenta Tarnowa, wystąpienie Prezydenta RP.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:53:51
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html