To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dom komunalny w Nowodworzu    -   31/10/2008
Będą mieli gdzie się spotykać
Zakończony został pierwszy etap prac adaptacyjnych przy budynku komunalnym w Nowodworzu. Potrzeba takiego budynku w Nowodworzu była bardzo duża, gdyż jest to ostatnia miejscowość na terenie Gminy Tarnów, która dotychczas nie posiadała obiektu mogącego służyć mieszkańcom. -Nie mieliśmy miejsca nawet na odbycie zebrania wiejskiego czy spotkania opłatkowego dla seniorów, nie mówiąc już o innych potrzebach – wspomina sołtys Andrzej Głąb. - Inne miejscowości mają budynki komunalne remizy OSP czy choćby szkoły, a my musieliśmy wynajmować salę w prywatnym domu weselnym lub jeździć do Radlnej – dodaje. Stąd pomysł, żeby zaadaptować dla potrzeb sołectwa budynek po dawnym ośrodku zdrowia, spotkał się z kiedy żywą aprobatą mieszkańców.

Ogloszenie
>

-Na rozpoczęcie prac adaptacyjnych był już najwyższy czas – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. Budynek po ośrodku zdrowia, a raczej to, co z tego ośrodka pozostało, było w bardzo złym stanie technicznym. Jedna część została sprzedana i dawno wyburzona, a w tym miejscu pojawiła się nowoczesna i funkcjonalna przychodnia. Pozostała część – budynek, w którym kiedyś mieściła się kotłownia, zaplecze socjalne i puste już od kilku lat mieszkania, popadał w ruinę. Popękane ściany, były łączone klamrami, dach przeciekał. Rzeczoznawcy wskazywali na konieczność rozbiórki górnej kondygnacji. -Co do reszty trzeba było albo szybko rozpocząć generalny remont, albo przeznaczyć budynek do rozbiórki - konkluduje wójt Grzegorz Kozioł.
Wybrano to pierwsze rozwiązanie.Z przeznaczonych w tym roku z budżetu dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych przeprowadzone zostały prace polegające na wyburzeniu piętra, wykonaniu nowego dachu oraz przeprowadzeniu prac budowlanych dostosowujących architekturę budynku do nowych potrzeb. -Wprowadziliśmy nowe elementy architektoniczne, które mają wpływ na estetykę i funkcjonalność budynku – podkreśla Mariusz Tyrka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów.
Zaplanowane na ten rok prace już zostały zakończone. Na dokończenie tej inwestycji potrzeba jednak jeszcze około miliona złotych. -Czynimy starania o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych – podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik. -Jeśli nam się to uda, mieszkańcy Nowodworza na swój nowy dom komunalny nie będą musieli długo czekać. Jeśli natomiast będziemy tę inwestycję realizować wyłącznie ze środków budżetowych, to też ją zrealizujemy, tylko w nieco dłuższym czasie – dodaje.
W budynku znajdą się między innymi świetlica dla dzieci z kawiarenką internetową, sala na zebrania wiejskie, siłownia i pomieszczenie dla sołtysa. Całkowity koszt inwestycji przekracza 1,2 miliona złotych.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:45:18
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html