To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gitarowa polska Jazz-Woman w Tarnowie    -   31/10/2008
Krzysia Górniak Band
Warto będzie wybrać się do piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury w piątek, 7 listopada o godz. 19:30. Wystąpi wówczas, wraz z zespołem, „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce”. Krzysia Górniak Band prezentuje nowoczesne, dynamiczne brzmienie jazzu fusion. Koncerty grupy to uczta dla ucha, gdzie utwory pełne szybkich wirtuozerskich fragmentów przeplatają się z ciepłymi, nastrojowymi balladami. Najnowsza płyta "EMOTIONS" (premiera październik 2008) jest dojrzałą prezentacja wyrafinowanego kunsztu muzycznego. Wirtuozerskie podejście do instrumentów łączy się z niezwykle lirycznymi tematami i kolorystycznym bogactwem barwy i brzmienia, powstał materiał szlachetny i wartościowy. Płytę można przyrównać do najnowszych produkcji Pat Metheny Group i Anny Marii Jopek. Krzysia Górniak, uczestniczka wielu warsztatów jazzowych prowadzonych przez najlepszych muzyków, koncertująca w całej Europie oraz – z powodzeniem – na międzynarodowych festiwalach – jest postacią wyjątkową; jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą wirtuozerią okazała się unikatem na światowym rynku.

Ogloszenie
>

Nie lada gratkę dla fanów szeroko pojętej muzyki jazzowej na początek listopada przygotowało Tarnowskie Centrum Kultury. Po raz pierwszy w Tarnowie wystąpi polska „Gitarowa Jazz Woman” – Krzysia Górniak wraz z zespołem. Krzysia Górniak, grając na gitarze potrafi wykrzesać, nieokrzesaną męską energię i połączyć z kobiecym wdziękiem budując w ten sposób niezwykłą atmosferę. Zapowiada się niezapomniany wieczór w którym Krzyszi Górniak towarzyszyć będą najlepsi polscy muzycy jazzowi.
Zespół prezentuje nowoczesne, dynamiczne brzmienie jazzu fusion. Ich koncerty to uczta dla ucha, gdzie utwory pełne szybkich wirtuozerskich fragmentów przeplatają się z ciepłymi, nastrojowymi balladami. Wszystkie kompozycje to autorskie utwory Krzysi Górniak z pierwszej płyty „Tales” i drugiej „Ultra”, z której kompozycja "Blue" znalazła się w finale konkursu kompozytorskiego "International Songwriting Competition 2005", gdzie jurorami są m.in. Tom Waits, Joss Stone, Sonny Rollins, Macy Gray, John Scofield czy Steve Vai. W finale znalazło się tylko 1,4% zgłoszonych utworów z całego świata na 15.000 zgłoszeń. Zespół zaprezentuje, także nowe kompozycje, które ukazały się na nowej płycie "Emotions".

Krzysia Górniak - "najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce" grająca na gitarze elektrycznej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Od czasu powrotu do Polski wydała dwie autorskie płyty, których jest kompozytorem, aranżerem i producentem: w 2002 roku "TALES" nagrana z międzynarodowym składem muzyków. Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsallis, Mike Stern, Karl Ratzer, Susanne Weinert, John Abercrombie, Christian Rover, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer, Alan Jones, Sid Jacobs. Grała w wielu klubach jazzowych w Polsce i Europie (m.in. Porgy & Bess w Wiedniu, w Grazu: M59, Miles, House Of Jazz, Stockwerk); uczestniczyła w kilku trasach koncertowych po Grecji. Grała na renomowanych Festiwalach Jazzowych. Najnowsza płyta "EMOTIONS" (premiera październik 2008) jest dojrzałą prezentacja wyrafinowanego kunsztu muzycznego. Wirtuozerskie podejście do instrumentów łączy się z niezwykle lirycznymi tematami i kolorystycznym bogactwem barwy i brzmienia, powstał materiał szlachetny i wartościowy. Płytę można przyrównać do najnowszych produkcji Pat Metheny Group i Anny Marii Jopek. Krzysia Górniak jest wyjątkową postacią, jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą wirtuozerią jest unikatem na światowym rynku.

Arkadiusz Nawrocki - pianista, kompozytor, aranżer, realizator, producent. Współpracuje m.in. z Marią Sadowską, Markiem Trandą

Filip Sojka - gitary basowe - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik i laureat festiwali Jazz Juniors 93, Poznań Jazz Fair 93, 17 Leverkusener Jazztage. Muzyk sesyjny z dorobkiem ponad 40 płyt. Współpracował m.in. z: Kayah, Ewą Bem, Goranem Bregovic-em, Mietkiem Szcześniakiem, Markiem Bałatą, Kubą Badachem, Krzysztofem Herdzinem, Leszkiem Możdżerem, Wojtkiem Olszakiem, Michałem Urbaniakiem. Wydał dwie autorskie płyty: "KGB" (Polnia records 1996) oraz "BASSMEDIA" (Polonia records 2000).Prezentuje oryginalny, mocny styl gry pełen wirtuozerii i ekspresji.

Przemek Knopik (perkusja) - jest absolwentem Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczył się u wybitnego jazzowego perkusisty Kazimierza Jonkisza. Jest jednym z nielicznych perkusistów, który gra koncerty solowe. Na Łódzkich Dniach Jazzowych "Jazzga 2000" otrzymał Grand Prix za swój projekt solowy. Ponadto Knopik daje przykład mistrzowskiej wirtuozerii, prezentując swój własny styl gry, pełen siły i ekspresji. Muzyka jaką przedstawia jest połączeniem różnych stylów muzycznych takich jak: funky, fusion, acid jazz oraz muzyka elektroniczna. Dysponuje pięknym, mocnym brzmieniem. Jego autorski projekt "Knopik Band" w krótkim czasie zdobył licznych fanów. Brał udział w projekcie Michała Grotta "YAMAHA TRIO TOUR", na stałe współpracuje z „Krzysia Górniak Band”.
Cena biletu: 20 zł. Informacje: www.tck.pl, tel. 014 6 888 888

Piwnice TCK, 7 listopada godz. 19:30 UWAGA KONKURS! Mamy jedno podwójne, bezpłatne zaproszenie na koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło: TCK. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią do rąk dwóch osób, które losowane będą w dniu koncertu, po godz. 14:00 z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia.
Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:32:37
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html