To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja apeluje o ostrożność na drogach – zmiany w ruchu ulicami Tarnowa    -   31/10/2008
Akcja „Znicz”
Tradycyjnie już w okresie dnia Wszystkich Świętych organizowana jest policyjna akcja ZNICZ. W tym roku ruszyła ona 31 października i potrwa do 2 listopada. Corocznie w tym okresie odnotowuje się wyjątkowo duże natężenie ruchu na trasach tranzytowych, w rejonach nekropolii oraz placów targowych, na których odbywa się handel kwiatami i zniczami. Według danych statystycznych ponad 90 procent Polaków wybiera się samochodem by odwiedzić groby swoich bliskich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą sprawnie i szybko dotrzeć na groby, tarnowscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania mające zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i na głównych ciągach komunikacyjnych. Specjalnie na tę okazję przewidziano zmiany w organizacji ruchu, mające na celu zwiększenie przepustowości w tych miejscach oraz zwiększenie ilości miejsc parkingowych.

Ogloszenie
>

Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych. Koncentrować będą także siły w rejonach większych skrzyżowań, kierując ruchem w szczególnie zatłoczonych miejscach. Policja przestrzega przed próbą jazdy „na podwójnym gazie”. Z kolei na osiedlach miejskich pojawi się zwiększona liczba patroli policyjnych, w tym nie umundurowanych.
”Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich w dużej mierze zależy od nas samych. Udając się na cmentarz zaparkujmy samochody na wyznaczonym do tego celu miejscach. Nie zostawiajmy w nich radioodtwarzaczy i innych wartościowych przedmiotów. Wyjeżdżając na kilka dni z domu sprawdźmy czy okna i drzwi zostały zamknięte, usuńmy z wycieraczek i skrzynek pocztowych korespondencję i ulotki reklamowe, poprośmy też zaufaną osobę o opiekę nad naszym mieszkaniem. Prosimy Wszystkich Państwa o rozsądek na drodze, dostosowanie prędkości do warunków panujących podczas jazdy, przestrzeganie przepisów drogowych i poleceń pracujących na drogach policjantów” - apeluje tarnowska Policja.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W REJONACH CMENTARZY

Cmentarz w Krzyżu
Dojazd: - ulicami Nowodąbrowską, Spokojną do Elektrycznej lub do Krzyskiej
Powrót: - Elektryczna-Klikowska lub Krzyska-Al. M.B.Fatimskiej. Na ulicy Spokojnej ruch jednokierunkowy - do parkingu przy MPEC.
W tym samym dniu na ul. Krzyskiej pomiędzy ul. Spokojną, a Al. M.B. Fatimskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu. Dla autobusów komunikacji publicznej dopuszczony będzie ruch dwukierunkowy. Dla taksówek przewożących pasażerów - ruch dwukierunkowy do parkingu na terenie LOK. Z obu stron jezdni ustawione będą znaki zakazu zatrzymania.
Parkowanie pojazdów : - Zgodnie z oznakowaniem - na parkingu przy cmentarzu, równolegle po południowej stronie ul. Spokojnej oraz na udostępnionych placach wewnętrznych.

Cmentarz w Klikowej
Dojazd: - ulicami Klikowską przez Ogrodniczą (ruch dwukierunkowy-bez zmian) ulicami ks. Bajdy i Zagumnie. Na ulicy Zagumnie – ruch jednokierunkowy.
Parkowanie pojazdów: - na parkingu przy cmentarzu i równolegle zgodnie z oznakowaniem.

Cmentarz w Mościcach
Dojazd: - ulicami Kolejowa lub Sienkiewicza, Zbilitowska, Czarna Droga
Powrót: - ulicami Czarna Droga, Norwida, (lub Brzozowa).
Na ul. Czarna Droga od ul. Zbilitowskiej do ul. Norwida - ruch jednokierunkowy. Na ul. Zacisznej – zakaz ruchu oprócz komunikacji Miejskiej i mieszkańców. Ruch ten będzie się odbywał w stronę ul. Czarna Droga, gdyż od strony ul. Czarna Droga wprowadzony zostanie zakaz wjazdu. Po zachodniej stronie ulicy – zakaz zatrzymywania.
Parkowanie pojazdów: - na ul. Czarna Droga - poza miejscami, w których parkowanie wyłączone jest znakami oraz na wyznaczonych miejscach postojowych.

Stary Cmentarz
Ul. Narutowicza ruch dwukierunkowy bez zmian, ul. Tuchowska wyłączona z ruchu ze względu na roboty drogowe.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej
Ruch bez zmian.

Komunikacja publiczna
Cmentarz w Krzyżu trasą: Al. M.B.Fatimskiej – Krzyska - Al.M.B.Fatimskiej (dla autobusów dopuszczona jazda w dwu kierunkach na jednokierunkowym odcinku ul. Krzyskiej).
Cmentarz w Mościcach – ul. Sienkiewicza_- Zawiszna_- Czarna Droga.
Szczegółowe trasy linii specjalnych każdorazowo opracowuje i ogłasza Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:38:50
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html