Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ludziom wszystko się przyda...    -   03/11/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu mieliśmy, jak zwykle, m.in. zdarzenia „za kółkiem”, w tym jazdę „na podwójnym gazie”, akty wandalizmu i rozboje. Po raz kolejny przychodzi nam zauważyć, iż jeżeli chodzi o kradzieże – to ludziom przyda się wszystko: elektronarzędzia, drzewka iglaste, betonowe studzienki kanalizacyjne z żeliwnymi kratkami, czy paliwo upuszczone z ciężarówki (czyżby kolejne podwyżki cen?). Grasowali też kieszonkowcy. Z kolei w dużym sklepie w Tuchowie pewna kobieta próbowała ukraść 21 opakowań kawy rozpuszczalnej (gdzie ona to zmieściła?), zaś w Parku Strzeleckim nieznani sprawcy włamali się do „Harcówki”, skąd wymontowali około 20 żeliwnych grzejników. Natomiast pewien mężczyzna przekonał się o prawdziwości porzekadła „dobry zwyczaj nie pożyczaj”, tracąc w ten sposób piłę spalinową o wartości 2.800 zł...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Z terenu jednego z dużych sklepów spożywczo-przemysłowych w Tuchowie, 47-letnia mieszkanka Skrzyszowa ukradła 21 opakowań kawy rozpuszczalnej o wartości 520 złotych. Kobieta została zatrzymana, a skradzione mienie w całości powróciło do sklepu.
W miejscowości Ładna nieznani sprawcy, z nie zamkniętego garażu ukradli elektronarzędzia w postaci spawarki, 2 szlifierek kątowych, 2 wiertarko-wkrętarek, piły spalinowej, prostownika, o łącznej wartości 3900 złotych na szkodę mieszkańca Ładnej.
Na terenie Parku Strzeleckiego w Tarnowie nieznani sprawcy wybili szybę w oknie, a następnie po otwarciu drzwi wejściowych od wewnątrz weszli do środka Harcówki”, skąd wymontowali około 20 grzejników żeliwnych o wartości 2 tysięcy złotych na szkodę właściciela budynku. Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzy osoby podejrzewane o dokonanie czynu – 26-latka i 42-lata z Tarnowa oraz 30-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej.
W nocy, z terenu nie ogrodzonej posesji jednej z prywatnych firm w Tarnowie przy ulicy Głowackiego, nieznany sprawca wyrwał i ukradł 5 ozdobnych iglaków o wartości 500 złotych na szkodę właściciela.
W Zaborowicach w gminie Ciężkowice, nieznany sprawca wyłamał zamek korka wlewu paliwa ciężarowego Mana, stanowiącego własność zakładu betoniarskiego i ukradł 100 litrów oleju napędowego o wartości 400 złotych, na szkodę właściciela zakładu, mieszkańca Ciężkowic.
Policja przestrzega przed kieszonkowcami, szczególnie aktywnymi podczas świąt (nie tylko w „Dzień Zaduszny”), zwłaszcza w okresie przedświątecznych zakupów. Do takiej kradzieży doszło w minionym tygodniu w Tarnowie w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Podróżująca nim mieszkanka miasta straciła czujność, z czego skorzystał nieznany sprawca kradnąc kobiecie z torebki portfel z 240 złotymi, kartą bankomatową i legitymacją rencisty. Na tym jednak nie koniec, po kradzieży złodziej w jednym z bankomatów przy użyciu skradzionej karty, pobrał z jej konta 2500 złotych...
Pożyczone rzeczy należy oddawać na czas. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec Dzierżanin, któremu zarzucono przywłaszczenie powierzonej mu przez znajomego w lutym tego roku piły spalinowej, wartej blisko 2800 złotych, której dotąd nie zwrócił. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, a za czym jakiego się dopuścił grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W nocy w Rzepienniku Strzyżewskim, z niezabezpieczonego terenu budowy stacji paliw nieznani sprawcy ukradli dwie betonowe studzienki kanalizacyjne z żeliwnymi kratkami. Starty na szkodę właściciela skradzionego mienia wyliczone zostały na 500 złotych.

Rozboje
Do rozboju doszło w sobotę wieczorem w Tarnowie na ulicy Wojska Polskiego. 23-letni mieszkaniec Łękawicy został napadnięty przez grupę młodych ludzi, którzy bili go po całym ciele, a następnie po przeszukaniu kieszeni zabrali mu telefon komórkowy i 280 złotych. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Centrum sprawcy zostali zatrzymani; jednego z nich w pościgu ujęli strażnicy miejscy. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami miasta i mają po 16 lat. O ich przyszłości zdecyduje Sąd dla nieletnich.
W Tuchowie w rejonie stacji PKP 31-letni mieszkaniec Buchcic napadł na mieszkańca Piotrkowic. Napastnik uderzając w brzuch, zaciągnął ofiarę pod pobliski sklep i grożąc pobiciem żądał wydania pieniędzy. Następnie obszukał pokrzywdzonemu kieszenie i ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 56 złotych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Tuchowa sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za kółkiem
29-go października po południu policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali w Gosławicach motorowerzystę, 50-letniego mieszkańca Ostrowa, który prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu we krwi.
W piątek wczesnym popołudniem doszło do wypadku w Tarnowie na ul. Norwida. Kierujący samochodem Polonez Caro, 48-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc w kierunku Czarnej Drogi, będąc na wysokości IV Liceum Ogólnokształcącego zauważył stojący po lewej stronie drogi pojazd, zza którego wybiegło dwoje dzieci. Jedno zdążyło przebiec na drugą stronę jezdni, natomiast drugie zostało uderzone przodem pojazdu. Potracona dziewczynka doznała złamania kości udowej i pozostała w szpitalu na dalszym leczeniu. Kierujący był trzeźwy.
Niechlubnym rekordzistą minionego, świątecznego weekendu jest 41-letni mieszkaniec Burzyna, który jechał w miejscu zamieszkania rowerem mając 2,8 promila alkoholu we krwi.

Różne
W Tarnowie na ul. Wypoczynkowej policyjny patrol z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał 18-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawniono 1,96 grama marihuany. Chłopak trafił do aresztu.
W jednym z pawilonów handlowych na ulicy Łaziennej w Tarnowie 46-letnia mieszkanka Tarnowa wprowadzała do obrotu nielegalny alkohol bez znaków skarbowych akcyzy. Na miejscu ujawniono 19 litrów trunku w plastikowych i szklanych butelkach. Kobieta została zatrzymana.
W godzinach nocnych w Zabawie nieznany sprawca podczas nieobecności właściciela posesji, wybił kamieniami szyby w oknie balkonowym budynku mieszkalnego, powodując straty w wysokości 520 złotych na szkodę właściciela.
W minionym tygodniu Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadziła śledztwo w sprawie napadu rabunkowego, który miał miejsce 27 września 2008 roku, w godzinach wieczornych, w jednym z domów w Woli Rzędzińskiej, na mieszkance miejscowości. W napadzie brało udział dwóch mężczyzn. Sprawcy ubrani byli na czarno, w strojach przypominających pracowników ochrony lub Policji; weszli do domu podając się za policjantów. W wyniku zdarzenia skradziono pieniądze, biżuterię oraz broń gazową. W oparciu o rysopis jednego ze sprawców sporządzony został jego portret pamięciowy. Jest to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, wzrostu 180 cm, twarz owalna, cera lekko śniada, włosy krótkie – ciemny brunet z widocznymi zakolami, oczy średniej wielkości, szeroko rozwarte ciemne i głęboko osadzone ciemne, brwi - średniej długości ciemne, nos długi i wąski, usta cienkie, lekko faliste, średniej długości, uszy przylegające, sylwetka - średnia. Z posiadanych informacji wynika, że drugi ze sprawców jest wyglądem zbliżony do opisanego wyżej przestępcy. Informację o tym wraz z portretem pamięciowym zamieściliśmy w osobnej wiadomości. Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o napadzie w Woli Rzędzińskiej proszeni są o kontakt z Sekcją Dochodzeniowo-Śledczą KMP Tarnów, w godz. 7:30-15:30 pod numerem (014) 628 1408, (014) 628 1215 i całodobowo z numerem dyżurnym 997.
Miniony weekend upłynął przede wszystkim pod znakiem akcji „Znicz” – o policyjnych kontrolach i reorganizacji ruchu w Tarnowie pisaliśmy w osobnej informacji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl