Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Sukces bibliotecznej abolicji   -   27/4/2004
Jeszcze przez kilka dni można oddawać w tarnowskich bibliotekach przetrzymywane książki bezkarnie. Pomysł dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie dotyczący abolicji dla czytelników, którzy w terminie nie zwrócili książek, spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Wczoraj Janina Kania, dyrektor MPB, na ten temat wypowiadała się w I programie PR.

Ogloszenie

Za kilka dni w tarnowskiej bibliotece dla "zapominalskich" czytelników kończy się okres ochronny. Jeśli nie oddadzą pożyczonych kiedyś książek, będą narażeni na konsekwencje wynikające z regulaminu biblioteki (za każdy kolejny miesiąc upływający po terminie trzeba płacić 1 zł od jednego woluminu; najbardziej oporni mogą mieć sprawę w sądzie). Janina Kania jest zadowolona z kwietniowej akcji "abolicyjnej". Wielu czytelników - wiedząc, że jeśli do końca kwietnia zwrócą książki, to zostaną im darowane wszelkie kary - pospieszyło do biblioteki. Do wczoraj dzięki tej akcji placówka odzyskała 60 proc. dawno pożyczonych woluminów. Skala zjawiska polegającego na pożyczaniu i nieoddawaniu książek nie jest, zdaniem dyrekcji MBP, zatrważająca. Ostatnio w tej sprawie wysłano 1,5 tys. upomnień; w tarnowskiej bibliotece zarejestrowanych jest ponad 35 tys. czytelników.

- To nie jest nasz pierwszy tego typu pomysł. W przeszłości abolicja trwała jeden dzień, kiedy indziej tydzień. Za jakiś czas planujemy powtórzyć akcję - mówi Janina Kania.
W tym miesiącu do biblioteki powróciła głównie literatura popularnonaukowa i beletrystyka. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(28-04-2004) SHE :
TO JEST BARDZO DOBRY POMYSŁ!!!!!!!!! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2004) uff :
zdazylem, oddalem ;-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2004) omega1 :
Biedna biblioteka, bardzo miła i kulturalna obsługa. Żeby tak w Urzędzie Miasta, gdzie nie slszeli o praiwe Parkinsona choć to prawo ich właśnie dotyczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl