To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Okradali samochody, garaże...    -   05/11/2008
Ujęto włamywaczy
Policjanci Sekcji Kryminalnej Komisariatu Tarnów Zachód ujęli trzech włamywaczy, którzy „działając w różnych konfiguracjach osobowych (...) szczególną słabość przejawiali wobec cudzych samochodów”. (...) Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na ich niekorzyść przemawia fakt, że działali z chęci zysku. Sprawa ma charakter rozwojowy” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Ogloszenie

Jak informuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji: ”O tym, że kradzione nie tuczy nikogo przekonywać nie trzeba. Niektórzy jednak muszą przekonać się o słuszności tej maksymy na własnej skórze. Tak było w przypadku trzech włamywaczy, którzy działając w różnych konfiguracjach osobowych, we wrześniu i październiku tego roku, szczególną słabość przejawiali wobec cudzych samochodów. Na ich trop wpadli właśnie policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Zachód. Zatrzymali oni 21, 24 i 25 latka, młodsi są mieszkańcami Ryglic, najstarszy pochodzi z Bogumiłowic. Jego dziełem nich jest m. in. włamanie do Mercedesa, którego właściciel pozostawił w rejonie stacji PKP w Bogumiłowicach, a sam pociągiem udał się do Krakowa. Kiedy wrócił późnym popołudniem zastał swój samochód w mocno niekompletnym stanie. 25 latek dostał się do jego wnętrza i ukradł CB radio wraz z anteną, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i gaśnicę. Zachęcony udaną akcją trzy tygodnie później uderzył ponownie, tym razem z 21 latkiem. Pod osłoną nocy wycięli otwór w blaszanym garażu na placu budowy prywatnego domu w Wierzchosławicach, skąd wynieśli dwa 40-metrowe, trójfazowe kable, plany budowy, 30 metrowy przedłużacz, 10 kg młot, śruby oraz czajnik elektryczny. Całej trójce przypisuje się jest także włamanie w nocy do zaparkowanego na terenie szkoły podstawowej w Bogumiłowicach Peugeota, niespełna tydzień później. Samochód stał w nie zamkniętym garażu, wybili tylną szybę i ukradli gaśnicę, przełącznik do lusterek, nawigację satelitarną oraz radioodtwarzacz. Sprawcy łącznie skradli mienie warte blisko 4 tysiące złotych. 25 latek przyznał się ponadto do włamania, przy pomocy przerobionego klucza do kantorka firmy budowlanej w Bogumiłowicach, w grudniu 2007 roku, skąd zabrał 2 walizki z elektronarzędziami. Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania sprawców policjanci zabezpieczyli większość przedmiotów pochodzących kradzieży, część z nich ujawniona została u osób, którym złodzieje zdążyli już sprzedać łupy po atrakcyjnych cenach. W toku postępowania zabezpieczona została także u 24 latka broń gazowa z amunicją, na którą nie posiadał on zezwolenia. Natomiast w zabudowaniach 25 latka policjanci ujawnili również 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 27 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na ich niekorzyść przemawia fakt, że działali z chęci zysku. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:53:54
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html