Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/RDN
  
   Giełda już nie na Cmentarnej   -   28/4/2004
Jeszcze tylko dwa tygodnie kupcy handlujący owocami i warzywami będą mogli korzystać z obiektów i terenów znajdujących się przy ulicy Cmentarnej. 15 maja Giełda Owocowo - Warzywna przeprowadza się na tereny Małopolskiego Rynku Hurtowego, w rejonie ulic Wyszyńskiego i Mościckiego. Aktualnie prowadzone są tam prace przygotowawcze. Adaptowane są dla handlujących pomieszczenia, poprawiane są również dojazdy na tereny MRH. Całość prac ma być zakończona w czerwcu.

Ogloszenie

Przeniesienie giełdy jest konsekwencją porozumienia podpisanego początkiem kwietnia. Główni akcjonariusze Małopolskiego Rynku Hurtowego podpisali się wówczas pod programem naprawczym MRH, zmierzającym m.in. do uruchomienia działalności spółki w pełnym zakresie, w tym przejęcia Giełdy Owocowo-Warzywnej. Pod porozumieniem podpisał się magistrat, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz inwestor branżowy. Postanowiono wówczas oddłużyć spółkę. A zadłużenie MRH sięga - bagatela - 4 milionów złotych. 600 tysięcy złotych ma pożyczyć teraz spółce ARiMR. Dodatkowo zobowiązania zostaną zamienione na akcje - dodaje prezes MRH Janusz Żrałka (na zdjęciu).

Tereny dotychczasowej giełdy, znajdujące się przecież przy ulicy - nomen omen - Cmentarnej od lat planuje się wykorzystać na cmentarz. Ale prawdopodobnie nie powstanie on tam z powodów geologicznych, na głębokości 1-2 metrów zalegają tu bowiem wody gruntowe, których nie da się w łatwy sposób odprowadzić. Władze Tarnowa myślą więc o zlokalizowaniu cmentarza po drugiej stronie aktualnej giełdy i o poszerzeniu cmentarza w Klikowej. Docelowo w ciągu kilkunastu lat poszukiwany będzie teren do 10 hektarów na budowę nowego cmentarza komunalnego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(29-04-2004) Piast :
Kto jest tym inwestorem branzowym? Pewno jakiś poseł z PSL załatwił sobie interesik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2004) omega1 :
Do organizatorów portalu tarnow okay! Jak widzicie, że 2 dni powyższa informacja nie interesuje, to ją zdejmcie czym prędzej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2004) Magda :
A dlaczego myślisz, ze nie interesuje ? Ja np. nie wiedziałam, że Giełda się przenosi. Czy tylko komentowane informacje są istotne. A może informacja wyczerpuje temat. Ja tam w każdym razie dziękuję OKayom,ze nie piszą tylko o polityce, Unii i nauczycielach, bo mi już to bokiem wychodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) omega1 :
Przekonałaś mnie Magdo - przepraszam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl