To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   10/11/2008
Kradzione nie tuczy
Tym razem w naszej kronice palmę pierwszeństwa dzierży informacja, o której już pisaliśmy, pozostawiając ją wszakże bez komentarza. Chodzi o zatrzymanie włamywaczy z Ryglic i Bogumiłowic. O wydarzeniu tym tarnowska policja pisze z iście dziennikarskim, by nie rzec literackim zacięciem, rozpoczynając relację słowami: ”O tym, że kradzione nie tuczy nikogo przekonywać nie trzeba. Niektórzy jednak muszą przekonać się o słuszności tej maksymy na własnej skórze.” Mamy też pełny dramatyzmu opis kradzieży dokonanej przez 25-latka, którego łupem padło radio CD, dowód rejestracyjny samochodu, ubezpieczenie OC i gaśnica. Jak czytamy, młodzieniec ”zachęcony udaną akcją, trzy tygodnie później uderzył ponownie (...)” (!). Barwną informację kończy konkluzja iż na niekorzyść sprawców ”przemawia fakt, że działali z chęci zysku. Sprawa ma charakter rozwojowy”... A już myśleliśmy, że młodzieńcy kradli by odebrać bogatym i oddać biednym... Teraz jednak już wiemy na pewno, że jednak działali z chęci zysku... Poza tym pijany kierowca zderzył się w Tarnowie z... karetką pogotowia ratunkowego, zaś inny, na razie nieznany sprawca „bezinteresownie” podarł czaszę paralotni pewnego tarnowianina. Zazdrość, czy może mu za bardzo nad głową „brzęczała”?

Ogloszenie

Kradzieże
Do jednej z piwnic bloku przy ul. Dąbrowskiego włamali się nieznani sprawcy skąd ukradli 400 zapalniczek, 100 kalkulatorów, wentylator, grzejnik elektryczny, CB radio, 8 polarowych bluz, 3 plecaki oraz kurtkę - wszystko o łącznej wartości blisko 1950 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
W Bogumiłowicach mieszkaniec miejscowości pozostawił nie zamknięty bagażnik samochodu marki Peugeot, który zaparkował na swojej posesji. Nieznany sprawca wykorzystał ten fakt i ukradł pokrzywdzonemu pilarkę spalinową wartą 1000 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy ukradli z remontowanej kamienicy przy ulicy Franciszkańskiej w Tarnowie metalową barierkę wartą 1000 złotych. 28-letni tarnowianin i 34-latek bez stałego meldunku, zostali zatrzymani w momencie kiedy nieśli łup ulicą Narutowicza. Skradzione mienie powróciło do właściciela kamienicy, a sprawcy trafili za kratki.
W nocy nieznani sprawcy wykorzystując brak dozoru ukradli 6 rolek, po 50 metrów każda, metalowej siatki wzmacniającej nawierzchnię drogową, o wartości 12 tysięcy złotych na szkodę jednej z firm budowlanych, wykonującej prace remontowe przy miejskiej obwodnicy.
W Gwoźdźcu nieznany sprawca wyłamując deski jednej ze ścian drewnianej szopy dostał się do wnętrza, skąd ukradł 3 siedzenia od motocykli warte 550 złotych na szkodę mieszkańca Olszyn. W wyniku podjętych przez wojnicką Policję działań zatrzymano sprawcę – 17-letniego mieszkańca Gwoźdźca, który przyznał się do włamania. Odzyskane mienie wróciło do właściciela.
Natomiast w policjanci z Żabna zatrzymali 16-latka z Siedlca, który włamał się do pustostanu w Łęce Siedleckiej i wyniósł 2 metalowe piece, metalowe garnki i inne metalowe przedmioty wyposażenia, warte łącznie 200 złotych, na szkodę mieszkanki miejscowości. I w tym przypadku odzyskano skradzione mienie.
O tym, że kradzione nie tuczy nikogo przekonywać nie trzeba. Niektórzy jednak muszą przekonać się o słuszności tej maksymy na własnej skórze. Tak było w przypadku trzech włamywaczy, którzy działając w różnych konfiguracjach osobowych, we wrześniu i październiku tego roku, szczególną słabość przejawiali wobec cudzych samochodów. Na ich trop wpadli właśnie policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Zachód. Zatrzymali oni 21-, 24- i 25-latka, młodsi są mieszkańcami Ryglic, najstarszy pochodzi z Bogumiłowic. Jego dziełem nich jest m. in. włamanie do Mercedesa, którego właściciel pozostawił w rejonie stacji PKP w Bogumiłowicach, a sam pociągiem udał się do Krakowa. Kiedy wrócił późnym popołudniem zastał swój samochód w mocno niekompletnym stanie. 25-latek dostał się do jego wnętrza i ukradł CB radio wraz z anteną, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i gaśnicę. Zachęcony udaną akcją trzy tygodnie później uderzył ponownie, tym razem z 21-latkiem. Pod osłoną nocy wycięli otwór w blaszanym garażu na placu budowy prywatnego domu w Wierzchosławicach, skąd wynieśli dwa 40-metrowe, trójfazowe kable, plany budowy, 30-metrowy przedłużacz, 10-kilogramowy młot, śruby oraz czajnik elektryczny. Całej trójce przypisuje się jest także włamanie w nocy do zaparkowanego na terenie szkoły podstawowej w Bogumiłowicach Peugeota, niespełna tydzień później. Samochód stał w nie zamkniętym garażu, sprawcy wybili tylną szybę i ukradli gaśnicę, przełącznik do lusterek, nawigację satelitarną oraz radioodtwarzacz. Złodzieje łącznie skradli mienie warte blisko 4 tysiące złotych. 25 latek przyznał się ponadto do włamania, przy pomocy przerobionego klucza, do kantorka firmy budowlanej w Bogumiłowicach, w grudniu 2007 roku, skąd zabrał 2 walizki z elektronarzędziami. Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania sprawców policjanci zabezpieczyli większość przedmiotów pochodzących kradzieży, część z nich ujawniona została u osób, którym złodzieje zdążyli już sprzedać łupy po atrakcyjnych cenach. W toku postępowania zabezpieczona została także u 24-latka broń gazowa z amunicją, na którą nie posiadał on zezwolenia. Natomiast w zabudowaniach 25-latka policjanci ujawnili również 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 27 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na ich niekorzyść przemawia fakt, że działali z chęci zysku. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził paralotnię przechowywaną w pomieszczeniach strychu w Tarnowie przy ul. Nowy Świat, przez poszarpanie i przedarcie powłoki czaszy. Straty jakie poniósł w wyniku przestępstwa właściciel wynoszą 4 000 złotych.
W nocy w Tarnowie przy ul. Bursy nieznany sprawca pomalował sprayem elewację nowobudowanego budynku oraz okien, powodując straty w wysokości 5 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca miasta.

Za kółkiem
4 listopada w godzinach popołudniowych na drodze K4 wydarzył się wypadek drogowy. W niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach doszło do czołowego zderzenia samochodu Lanos kierowanego, przez 33-letniego mieszkańca Przyborowa, z Toyotą Corollą, którą prowadził 23-letni mieszkaniec Pogórskiej Woli. W wyniku zderzenia kierujący Toyotą doznał urazu wielonarządowego i w stanie ciężkim trafił do szpitala na blok operacyjny. Kierowca Lanosa doznał urazu głowy, klatki piersiowej, brzucha i kończyn górnych. Jego pasażerowie – kobieta - ogólnych potłuczeń, natomiast mężczyzna - urazu wielonarządowego.
W Trzemesnej w gminie Tuchów, 27-letni mieszkaniec miejscowości jechał Fiatem 126P mając ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
5 listopada Tarnowie, na skrzyżowaniu ulic Gumniskiej z Mostową potrącona została 60-letnia mieszkanka Brzeźnicy. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy najechał na nią fiat 126 P, który prowadziła 53-letnia mieszkanka Skrzyszowa, jadąca ulicą Gumniską w kierunku Dąbrowskiego. W wyniku potracenia piesza doznała złamania prawego podudzia i przewieziona została do szpitala wojewódzkiego w Tarnowie.
Niechlubnym rekordzistą tego tygodnia jest 38-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, zatrzymany w nocy z 6 na 7 listopada, który prowadził swoje Audi mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Zatrzymany został on na odcinku drogi Tarnów - Jodłówka Wałki, w rejonie miejscowego baru i prosto stamtąd trafił do policyjnego aresztu.
W sobotę w godzinach dopołudniowych w Łoponiu, na drodze K4 doszło do wypadku drogowego. Kierujący Fordem Escortem, 62-letni mieszkaniec Gorzowa jadąc w kolumnie samochodów w kierunku Tarnowa, zjechał nagle na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z Seatem Alhambrą, którym poruszała się 55-letnia mieszkanka Rzeszowa. W wyniku zderzenia kierowca Forda doznał złamania nogi i urazu dłoni i przebywa w szpitalu.
W nocy ulicą Dąbrowskiego w Żabnie 21-letni mieszkaniec Olesna jechał Renaultem Clio mając prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Nie dość tego - doprowadził on do kolizji z Mercedesem Benz - pojazdem pogotowia ratunkowego. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

Różne
Policjanci z Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło późnym wieczorem na plantach Jakubowskiego w Tarnowie. Dwóch braci w wieku 20- i 27-lat, mieszkańców miasta i 19-letnia dziewczyna jednego z mężczyzn, biesiadowali z pokrzywdzonym, przygodnie poznanym mieszkańcem Tarnowa w jednym z barów. Po zakończonej zabawie pokrzywdzony wracał do domu, co najwyraźniej nie spodobało się towarzyszom zabawy, którzy w rejonie plant wciągnęli go za kiosk i chcieli wymusić na nim pieniądze. Cała trójka przewróciła mężczyznę na ziemię, dusząc go i kopiąc. Po obszukaniu kieszeni ukradli kartę bankomatową i ładowarkę do telefonu komórkowego, o wartości 40 złotych. Pokrzywdzony doznał ogólnych potłuczeń. Mężczyźni przyznali się do zarzutów, prokuratura zastosowała wobec nich policyjny dozór.
Tragicznie zakończyła się biesiada dwóch znajomych w nocy z soboty na niedzielę w Tarnowie przy ul. Klikowskiej. 40- i 46-letni tarnowianie spożywali alkohol niewiadomego pochodzenia w domu starszego spośród wymienionych mężczyzn. Gospodarz stracił nagle przytomność i kiedy obudził się rano ujawnił zwłoki kolegi. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 40-latka. Drugi z mężczyzn został zabrany na oddział toksykologii tarnowskiego szpitala. Przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok, wstępnie wykluczono działanie osób trzecich.
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili w mieszkaniu na ul. Dwernickiego w Tarnowie nielegalny obrót napojami spirytusowymi i papierosami. Procederem tym zajmowała się 46-letnia mieszkanka miasta. Na miejscu zabezpieczono 6 litrów trunku niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 60 paczek papierosów. Zatrzymano także 3 mężczyzn dokonujących zakupu alkoholu. Wszyscy są mieszkańcami miasta.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:54:59
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html