Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Refleksje pierwszego starosty, dziś posła Michała Wojtkiewicza    -   13/11/2008
10 lat od pierwszej powiatowej kampanii
Mija pierwsza dekada funkcjonowania powiatów, przywróconych jako szczebel pośredni samorządu między gminą a województwem na mocy reformy wdrożonej przez rząd premiera Jerzego Buzka. Do naszej redakcji dotarł tekst posła Michała Wojtkiewicza, obecnie posła na Sejm RP, który wspomina kampanię wyborczą i początek swoich rządów na stanowisku pierwszego Starosty Tarnowskiego. Wspomnienie prezentujemy w całości, zachowując oryginalną pisownię i nietuzinkowe cytaty ...

Ogloszenie
Powiat tarnowski ma już 10 lat. Ponieważ miałem zaszczyt być pierwszym starostą, z okazji jubileuszu, chciałbym przytoczyć wspomnienia z tamtych lat. Muszę przyznać, że dla mnie samego – wspominającego tamten czas bez spektakularnych przemyśleń, a więc na gorąco, a tym samym na pewno subiektywnie – jest ciekawe, co mi zostało, jak ja sam odbieram to wszystko po 10 latach. Proszę zatem nie doszukiwać się w tym tekście ścisłego dokument historycznego, pełnej listy nazwisk (choć będę się starał wspomnieć o wszystkich), dat, szczegółowych wypowiedzi i protokołów.

Nasze działania rozpoczęliśmy od przygotowania do wyborów. Była to ciężka praca; jako prawica chcieliśmy te wybory koniecznie wygrać, a konkurencja była bardzo silna, oczywiście mam na myśli PSL. Naprawdę trzeba było bardzo się starać i wszystko dobrze zaplanować. Szczególnie dobrze byliśmy zorganizowani w Tuchowie, tworzyliśmy zgrany zespół ludzi uczciwych i działających oddanie na rzecz samorządu. Atmosfera w grupie była cały czas bardzo radosna i nacechowana działaniami spontanicznymi, szczególnie przy wymyślaniu haseł wyborczych. Celem naszego komitetu wyborczego była również wygrana w Tuchowie. PSL w powiecie był bardzo silny i od wielu lat wiódł prym. Nadszedł dzień wyborów i wygraliśmy! To było wielkie zwycięstwo i wielka radość. Dla PSL przegrana stała się utratą panowania i rządzenia w powiecie po dzień dzisiejszy. O tym profesjonalizmie mógłbym napisać chyba podręcznik, ale ta wiedza warta jest dużych pieniędzy. Przeciwnicy nie mogli tego przeżyć, nazwali nas złośliwie „bandą z Tuchowa”. Rozumiem, że aniołkami to może nie jesteśmy, ale żeby tak od razu tak z grubej rury.

Po wygranej zebrała się Rada Powiatu i wybrano Józefa Gądka, wójta gminy Skrzyszów, na przewodniczącego rady powiatu. Z perspektywy czasu mógłbym powiedzieć, że to był żelazny przewodniczący – czytaj twardy. Wybrano również mnie na starostę. Przeciw mojej osobie głosowali radni PSL i chyba z SLD. Tak rozpocząłem nową drogę życia jako starosta powiatu tarnowskiego. Było to dla mnie bardzo duże wyzwanie, którego chętnie się podjąłem. W głowie miałem bowiem nie tylko wizję powiatu, ale również osoby, z którymi będę ją realizował. Wydawało mi się, że bez problemu przekonam do tego nasz klub i do roboty! Jak niepoprawnym optymistą byłem przekonałem się bardzo szybko, ale o tym kiedy indziej.
Michał Wojtkiewicz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(13-11-2008) Przyjaciel Misia :
Pan Poseł pisząc ten tekst, albo był po paru "głębszych", albo ze względu na wiek coś mu się pomieszało. Pisze iż "przegrana stała się utratą panowania i rządzenia w powiecie po dzień dzisiejszy". "Misiu"! Były to dopiero pierwsze wybory do rady powiatu, to jak ktoś mógł stracić "panowanie" w powiecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2008) keris :
tak tak a świstak siedzi i zawija...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2008) bog :
Nie mówi się po dzień dzisiejszy - tylko po dzisiaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2008) xxx :
Misiu powiedz wszystkim dlaczego musiałeś uciekać z Wrocławia bo tam wcześniej pracowałeś tylko nie mów o styropianie zdobądz się na prawdę która jest .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2008) wik :
on chyb zawsze jest po paru głębszych bo ciągle tak samo pi......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2008) wiktoria :
to jest koniec PSL-u i to was boli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl