To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podaj rękę swemu bratu...    -   14/11/2008
Akcja charytatywna
Środowiskowy Dom Samopomocy im. św. Kingi, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli w dniu 23 listopada o godz. 11:30 do klubu „Gwiazda” przy ul. Kopernika 7 na zabawę charytatywną organizowaną pod hasłem „Podaj rękę swemu bratu...”. „Bardzo wierzymy, że wspólna zabawa przyczyni się do pozyskania potrzebnych środków, dlatego też zaplanowaliśmy wiele ciekawych atrakcji; min: kiermasz prac wykonanych na terapii zajęciowej przez naszych uczestników, loterię fantową oraz wielką aukcję, na której będą wystawione najciekawsze prace uczestników naszego domu” – piszą organizatorzy. O godz. 12:30 przygotowano niespodziankę szczególną – do licytacji zostanie wystawiony strój sportowy naszej wspaniałej siatkarki Agaty Mróz–Olszewskiej, podarowany przez męża pana Jacka Olszewskiego oraz zegarek z limitowanej serii, podarowany przez Siatkarkę panią Małgorzatę Glinkę. Wylicytować będzie można ponadto obrazy podarowane przez Księdza Biskupa Ordynariusza Wiktora Skorca i Księdza Biskupa Wiesława Lechowicza. Nie zabraknie też wiele innych ciekawych rzeczy podarowanych na ten cel przez „Ludzi Wielkiego Serca i Złotych Rąk”.

Ogloszenie

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Św. Kingi prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu istnieje w Tarnowie od 15 lat. Usytuowany jest w centrum miasta, stąd dogodny i łatwy dojazd. Budynek, w którym mieści się ŚDS im. św. Kingi jest własnością Diecezji Tarnowskiej. Głównym zadaniem tego Ośrodka jest pomoc Osobom niepełnosprawnym fizycznie i intelektualnie, poprzez organizowanie zajęć terapeutycznych, rehabilitację, a także możliwość integracji w lokalnym środowisku. Dla najmłodszych uczestników w Placówce stworzona jest możliwość realizacji obowiązku szkolnego. Obecnie do Środowiskowego Domu Samopomocy uczęszcza 65 osób w różnym wieku. Uczestniczą oni w zajęciach prowadzonych przez zespół opiekuńczo-terapeutyczny oraz medyczno-rehabilitacyjny, który stanowią: psycholog, pedagodzy specjalni, rehabilitanci, instruktorzy terapii zajęciowej, pielęgniarki i opiekunki.
Do ośrodka dowożone są osoby z powiatu tarnowskiego i z miasta Tarnów. Niepełnosprawni mają zapewnioną opiekę od godziny 6:30 do godziny 17:30, aby rodzice i opiekunowie Podopiecznych mogli bez przeszkód wykonywać pracę zawodową i podejmować swoje codzienne obowiązki.

Warto zaznaczyć, że podopieczni „Domu...” chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach organizowanych w Ośrodku. Ten Dom jest dla Nich miejscem zawierania swoich przyjaźni, przywiązują się do siebie, tutaj czują się ważni i potrzebni. Jak piszą Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu, ”nie ma wątpliwości, że w tym Ośrodku udało się stworzyć „drugi dom”. Ich radość jest radością nas wszystkich, którzy z nimi pracujemy. Praca w naszej Placówce nie jest łatwa. W Środowiskowym Domu z osobami niepełnosprawnymi pracuje 25 pracowników, w tym 4 Siostry Nazaretanki. Należy zaakcentować, że pomimo braku odpowiednich wynagrodzeń Pracownicy są bardzo oddani, całym sercem zaangażowani w służbę drugiemu człowiekowi, nie szczędzą swojego czasu, sił i zdolności w tym aby nasi Uczestnicy czuli się akceptowani i mogli realizować swoje marzenia. Dom utrzymuje się z dotacji otrzymywanej z budżetu Wojewody przekazywanej za pośrednictwem Urzędu Miasta oraz z pozyskiwanych ofiar i darowizn, niewielką część kosztów pokrywają Rodziny naszych Uczestników. Na przestrzeni ostatniego roku w ŚDS dzięki dobrej współpracy i życzliwości Władz Urzędu Miasta Tarnowa i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzono wiele ważnych prac remontowych; min. wymieniono windę, wyposażono salę doświadczenia świata, został zakupiony sprzęt rehabilitacyjny. Aktualnie największym naszym problemem jest zgromadzenie funduszy na ocieplenie i odwodnienie budynku. Jest to sprawa bardzo pilna, ponieważ w budynku nie ma izolacji wewnętrznej i zewnętrznej, a grunt jest podmokły. Woda przedostaje się do piwnic budynku i zaczyna pojawiać się grzyb.
Wiemy wszyscy, że Dom jest bezwzględnie potrzebny, sami własnymi siłami nie jesteśmy w stanie pozyskać odpowiedniej ilość środków finansowych, aby przeprowadzić tę inwestycję. Stąd zrodził się pomysł zorganizowania zabawy charytatywnej pod hasłem „Podaj rękę swemu bratu…”, Bardzo wierzymy, że wspólna zabawa przyczyni się do pozyskania potrzebnych środków”.

Balowi charytatywnemu towarzyszyć będzie wspomniana wcześniej aukcja, w której wylicytować będzie można szereg naprawdę wyjątkowych przedmiotów, nie zabraknie też dobrze zaopatrzonego bufeciku, z m.in. pysznym bigosem, smacznymi niespodziankami podarowanymi przez tarnowskich cukierników i piekarzy, właścicieli zajazdu Dunajec. Nie zabraknie domowych wypieków, które podarują rodzice i opiekunowie Podopiecznych „Domu...”. Na bal charytatywny zapraszają serdecznie pracownicy ŚDŚ i Stanisław Bańbor, współorganizator przedsięwzięcia. Środowiskowy Dom Społeczny można także wesprzeć dokonując wpłaty na konto: BSK O/Tarnów 51 1050 1562 1000 0022 8932 1271.

Klub „Gwiazda”, ul. Kopernika 7, 23 listopada godz. 11:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:28:46
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html