To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Znakomita rola Marcina Dorocińskiego    -   14/11/2008
Boisko bezdomnych
Ksiądz, Kosmonauta, Minister, Wariat, Górnik, Rolnik i facet z wyrokiem... Co może ich łączyć? Na razie miejsce zamieszkania - Dworzec Centralny. Wkrótce dołączy do nich były piłkarz reprezentacji Polski, którego wielką karierę przerwała kontuzja. Dzięki spotkaniu z nim, zostaną przyjaciółmi i stworzą drużynę. Choć trudno w to uwierzyć, wkrótce wyruszą na podbój świata. Po mistrzostwo...

Ogloszenie

Piłka nożna na poprawę kondycję kinematografii polskiej. Kasi Adamik i jej zespołowi należy się co najmniej filmowy odpowiednik trofeum Pucharu UEFA.
Drużyna z "Boiska bezdomnych" trenuje na nie byle jakim boisku. Stadion X-lecia to miejsce adekwatne do początkowego poziomu zawodników. W skład drużyny wchodzą między innymi ksiądz alkoholik, dawny górnik, narkoman. Trenuje ich niespełniona nadzieja piłki polskiej, Jacek Mróz, któremu kontuzja złamała życie.
Do pierwszego spotkania niezwykłych sportowców doszło na terenie odwiecznego przytułku warszawskich bezdomnych, na Dworcu Centralnym. Samogon zbliżył ich do siebie. Znaleziona w gazecie informacja o piłkarskich Mistrzostwach Świata Bezdomnych stała się brzytwą, za którą chwycili życiowi rozbitkowie.
Każdy z bohaterów "Boiska bezdomnych", a jest ich kilkunastu, został wyposażony przez reżyserkę w stosowne atrybuty oraz niepowtarzalną historię życiową. Kostiumy, charakteryzacja, a także umiejętności aktorów sprawiają, że widz odnosi początkowo wrażenie, iż w obsadzie - obok występującego na pierwszym planie Marcina Dorocińskiego (wiarygodna, wyważona kreacja) i rozpoznawalnego Krzysztofa Kiersznowskiego - znaleźli się naturszczycy. Tymczasem to znani artyści ekranu i sceny. Adamik podeszła do swoich bohaterów bez sentymentalizmu, choć w filmie nie brak lirycznych momentów. Smaczku dodają natomiast drobiazgi w postaci epizodu z podróżną potrąconą przez adepta piłki nożnej w głównej hali dworca czy księdza (w tej roli Jacek Poniedziałek) dworującego z kapucynów.
Świetni aktorzy i doskonała dramaturgia. Znakomite, niezwykle dynamiczne w scenach meczów zdjęcia Jacka Petryckiego i współgrający z nimi montaż to temat na kolejną pozytywną recenzję. W piłkarską środę lub w innym dniu, koniecznie trzeba zmierzyć się z tematem podjętym przez Adamik w "Boisku bezdomnych".
Recenzja Dominiki Kaszuby - megafon.pl

Premiera : 2008.10.10
Polska, 2007
obyczajowy, 126 min.
Reżyseria: Katarzyna Adamik
Obsada: Marcin Dorociński, Rafał Fudalej, Piotr Jagielski, Marek Kalita, Jacek Poniedziałek, Bartłomiej Topa, Maria Seweryn

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:05:44
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html