To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Wielka majówka w Tarnowie   -   29/4/2004
Pierwszy majowy weekend, tradycyjnie już świąteczny i dłuższy (choć nie tak długi jak w ostatnich latach), zapowiada się w Tarnowie zupełnie wyjątkowo, jeśli chodzi o ilość rekreacyjnych imprez plenerowych, koncertów, pokazów, happeningów a także zawodów sportowych i ich oprawy. Głównym powodem tak atrakcyjnie zapowiadającego się weekendu jest oczywiście moment oficjalnej akcesji naszego kraju do struktur Unii Europejskiej, który przypada w tym czasie.

Ogloszenie

"Wielka majówka" w Tarnowie rozpocznie się jednak już 30 kwietnia. Moment oficjalnego przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - czyli północ z piątku na sobotę - poprzedzą głównie dwie imprezy : pierwszej - organizator : Regionalne Centrum Informacji Europejskiej nadał nazwę "Umarł Król, niech żyje Król", druga z nich to "Ostatni dzień w starym świecie" - czyli kolejna, siódma już, edycja cyklu "Restauracja Sialalalala", organizowana przez Tarnowskie Centrum Kultury.

UMARŁ KRÓL - NIECH ŻYJE KRÓL

Impreza - widowisko organizowane przez RCIE ze środków rezerwy budżetowej państwa (40 tys. zł) a także budżetu Urzędu Miasta (4,5 tys. zł) i sponsorów (POLAN, ALMA) rozpocznie się o godz. 19.00 od przejazdu - ulicami Szeroką, Wałową, Katedralną na Rynek - członków Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów "Wataha".
O godzinie 19.30 zaplanowano niecodzienny przemarsz szczudlarzy powiewających flagami "nowych" krajów unijnych i pochodniami. Rynek zapełni korowód kostiumowy. A wszystko to przy akompaniamencie orkiestry dętej NITRO BAND, Tarnowskiego Chóru GOS.PL i zespołu Rhytm&Blues "GANG OLSENA".
Na program imprezy złoży się też multimedialny pokaz, jakiego Miasto jeszcze nie widziało. Będzie to "Misterium światła i dźwięku" : projekcja Ruchomych Obrazów, zintegrowanych z koncertem muzyki elektronicznej zespołu Roberta Kaanana i pokazem laserowym.
W trakcie imprezy rozdawane będą gadżety proeuropejskie, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Kulminacyjnym momentem imprezy ma być, tuż po północy, pokaz sztucznych ogni, którym uczestnicy imprezy powitają moment wejścia Polski do Unii Europejskiej.

"Kontr-happening" dla imprezy organizowanej przez RCIE pod tytułem "Umarł król - nie żyje król" chce przeprowadzić natomiast tarnowska UPR i KoLiber.
O godzinie 21.00 wprowadzona zostanie na tarnowski rynek spowita narodową flagą trumna, symbolizująca polską suwerenność, którą - zdaniem eurosceptyków - utracimy po przyłączeniu Polski do UE. Będzie to również protest przeciwko "haniebnemu tytułowi imprezy" organizowanej przez RCIE. Po przemarszu organizatorzy udadzą się pod Grób Nieznanego Żołnierza i zaśpiewają hymn Polski.
Wcześniej, o godzinie 19-tej w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber przy ul.Goldhammera 4 odbędzie się spotkanie patriotyczne pt. "Po co nam suwerenność", którego gościem będzie m.in. profesor Zbigniew Banaś, żołnierz Armii Krajowej.

RESTAURACJA SIALALALALA cz. VII – „Ostatni dzień w starym świecie”

Program imprezy w TCK rozpocznie się o godz. 20, a zakończy po północy.
Impreza ta skupia młodych twórców, artystów z Tarnowa oraz zaproszonych gości. Twórcy programu Krzysztof Huber, Mariusz Dziekan, Marcin Sobczyk i Tomasz Kapturkiewicz oraz zespół "Personel", wspierani są pomysłami przez Michała Porębę i grupę teatru plastycznego "Aprapla", Klarę Raiskitel z jej niezwykłym teatrem i niesamowitymi rysunkami satyrycznymi, kabaraet "Tuptusie" z I LO, studencki kabaret DO DNA z MWSZ, Andrzeja Tylko z wystawą "KULT Kazika".
Program zostanie zaprezentowany wieczorem 30 IV. To dla nas symboliczna data - bo to swoisty Fin de siecle naszej ery - ery Symetrycznego Staśka i Mariana - bohaterów piosenek Krzysztofa Hubera - mówi Tomasz Kapturkiewicz. O godz. 20.00 publiczność powita "Personel", tego wieczoru zobaczymy też rewelacyjny kabaret LIMO z Gdańska - zwycięzcę tegorocznej PAKI.
Wśród wykonawców jest Piotr Kopa, który przedstawi własny autorski show, postać z tarnowskiego hip-hopu - DJ CEL, Maciej Giża i Jakub Ziemirski - dwaj uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych, którzy odważyli się pokazać swoje obrazy olejne. Jakub, jako wzięty stylista, fryzjer i designer zaprezentuje nowe trendy w uczesaniu i zetnie włosy kilku paniom, które zgłoszą się na ochotnika. Mololo wystąpi z pokazem mody artystycznej. Całość zakończy "Aprapla"- w plenerowym happeningu "ostatni magiczny środek ziemi". Ta część przewidziana jest już nie w Piwnicy TCK, lecz na rynku przy zabytkowej studni, naprzeciwko TCK i będzie to nietypowa akcja grupy Michała Poręby.

1 maja

"LAUREM OLIMPIJSKIM WITAMY CIĘ, EUROPO - Międzynarodowa Sportowo - Kulturalna Olimpiada Gimnazjalisty"
- otwarcie Olimpiady i turniej piłki ręcznej w Hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8a - od godz. 9.00 do 15.00

PIKNIK EUROPEJSKI
- Centrum Handlowe ECHO-HYPERNOVA : godz. 11.00 - 16.00
W programie m.in. gotowanie potraw europejskich i częstowanie nimi klientów rozmowy z cudzoziemcami o kuchni ich krajów, zawody sportowe dla dzieci, kącik plastyczny - tatuowanie buź dzieci jedną z flag krajów UE, "gwiazdkowym logo" UE, wspólne wyklejanie mapy Europy, liczne konkursy. W trakcie impezy zaplanowano otwarcie wystawy plastycznej uczniów SP nr 15 a także spotkanie z Pawłem Okrasą - gwiazdą serialu "M jak Miłość".

"ANDER PASYDŻ"
- niezwykły, otwarty wernisaż fotografii amatorów i profesjonalistów z Tarnowa i okolic - piwnice Galerii Miejskiej w Pasażu Tertila - godz. 19.00

UROCZYSTY KONCERT z okazji wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej
- kościół XX Filipinów godz. 20.00

W programie biorą udział soliści: Violetta Narywska - sopran, Dorota Sobczak - alt, Przemysław Niezgoda - tenor, Tomasz Jarosz - bas, Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses pod dyr. ks. Andrzeja Zająca, Tarnowska Orkiestra Kameralna pod dyr. Stanisława Krawczyńskiego (w programie: G.F. Haendel - Alleluja z Oratorium "Mesjasz" , L. van Beethoven "Oda do Radości", W.A. Mozart - Exsultae Jubilatae oraz Msza Koronacyjna).

2 maja

"LAUREM OLIMPIJSKIM WITAMY CIĘ, EUROPO - Międzynarodowa Sportowo- Kulturalna Olimpiada Gimnazjalisty"
- zawody pływackie, kryta pływania TOSiR, przy ul. Piłsudskiego 30 - godz. 9.00 - 12.00
- dyskoteka dla uczestniów Olimpiady w "Klubie 220V" - godz. 19.00 - 22.00

PIKNIK EUROPEJSKI
- Centrum Handlowe ECHO-HYPERNOVA : godz. 11.00 - 16.00

"ANDER PASYDŻ"
- drugi wieczór otwartego wernisażu fotografii amatorów i profesjonalistów z Tarnowa i okolic - piwnice Galerii Miejskiej w Pasażu Tertila - godz. 19.00


3 maja

"LAUREM OLIMPIJSKIM WITAMY CIĘ, EUROPO - Międzynarodowa Sportowo- Kulturalna Olimpiada Gimnazjalisty"
- biegi przełajowe (1500 uczestników) - zakończenie Olimpiady w Parku Sanguszków -godz. 10.00 - 12.30

MAJÓWKA UNIJNA z MFK
- godz. 13.00 - 24.00, MFK, tereny wokół MFK. W programie: dmuchana zjeżdżalnia, występy orkiestry podwórkowej "Tarnowskie Franty", zespołu regionalnego "Kumotry" , przejażdzki konne, filmowy "kolorowy poranek" , prelekcja "Kultura w UE a zachowanie dziedzictwa narodowego" (o godz. 19.00), zabawa taneczna.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 maja
- 12.00 - Msza św. w Bazylice Katedralnej, po mszy przemarsz i złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza
- 16.00 - Tarnowski Teatr - Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej, Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy"
- 16.00 rozpoczęcie imprezy plenerowej na Rynku : koncert Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych, prezentacja grup amatorskich, kapel, zespołów, konkursy z nagrodami, plac zabaw dla dzieci
- 18.30 - koncert zespołu SALSA

EUROPIKNIK na UNII towarzyszący meczowi żużlowemu Unia Tarnów - ZKŻ Zielona Góra
- stadion Unii Tarnów przy ul. Zbylitowskiej - 13.00 - 19.30
Organizatorzy: UNIA Tarnów ŻSSA, TTŻ i Rafineria Trzebinia.
W programie imprezy między innymi: od godz. 13.00 - pokazy starych samochodów, przejazdy harleyowców, występy cheerleaderek, pokazowe zawody trialowe; od godz. 15.00 mecz żużlowy UNIA Tarnów - ZKŻ Zielona Góra; od godz. 17.45 koncert zespołu PIERSI. Bilety wstępu w cenie 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, program meczu 4 zł.
Bilety w przedsprzedaży nabyć będzie można w dniu zawodów w kasach stadionu od godz. 9.00 rano. Wstęp na obiekt od godz. 12.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:52:23
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html