To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na podwójnym gazie i bez prawa jazdy    -   17/11/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Co się z tymi ludźmi dzieje? W Tarnowie na ul. Szujskiego 6-miesięcznym dzieckiem opiekowała się pijana matka i „babcia”. W minionym tygodniu nie brakowało także pijanych kierowców. 35-letni tarnowianin, mając we krwi 2,4 promila alkoholu, w dodatku nie posiadając prawa jazdy, usiadł za kółkiem. Efektem jego wojażu było uszkodzenie dwóch zaparkowanych na ulicy samochodów. Na „haju” zapewne był także złodziej, który ukradł Forda Mondeo zaparkowanego przy jednym z tarnowskich bloków. Zdołał przejechać nim całe dwa metry – uderzył w zaparkowane obok Renault, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Ogloszenie

Kradzieże
W Koszycach Małych nieznany sprawca z nie zamkniętego budynku gospodarczego na ul. Krótkiej ukradł dwie szlifierki kątowe z tarczami do betonu, piłę spalinową i sportową wiatrówkę z lunetą, wszystko o wartości ponad 3 tysiące złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Zachód działań zatrzymano sprawcę – 51-letniego mieszkańca Koszyc, u którego odnaleziono część skradzionych przedmiotów.
Do jednego z mieszkań w Tarnowie przy ul. Traugutta włamali się nieznani sprawcy. Otworzyli drzwi wejściowe dopasowanym kluczem i po splądrowaniu wnętrza ukradli właścicielce telewizor, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 1000 złotych. Łączna suma strat poniesionych przez kobietę oszacowano na blisko 1900 złotych.
Policjanci z Wojnicza zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Gwoźdźca, którzy włamali się do ośrodka zdrowia w miejscu zamieszkania. 14- i 16-latek wybili szybę w jednym z okien budynku i spenetrowali wnętrze placówki. Nie ukradli niczego uznając, że nie ma wewnątrz nic godnego uwagi. Młodzi włamywacze przyznali się do próby kradzieży, po czym przekazano ich rodzicom. O ich przyszłości zadecyduje sąd dla nieletnich.
W Tarnowie na ul. Reca nieznany sprawca usiłował ukraść samochód marki Ford Modeno, zaparkowany wieczorem przy jednym z bloków. Złodziej otworzył pojazd i uruchomił samochód, którym przejechał 2 metry, a następnie uderzył w zaparkowany obok Renault, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.
W godzinach nocnych w Zbilitowskiej Górze w rejonie stadionu, nieznany sprawca zerwał kłódkę zabezpieczającą wejście do pakamery i ukradł z baku znajdujących się tam maszyn budowlanych 100 litrów oleju napędowego, o wartości 400 złotych na szkodę mieszkańca miejscowości.
W Tarnowie na ul. Wita Stwosza w okolicy rampy kolejowej doszło do kradzieży rozbójniczej. 13-latek z Tarnowa skradł innemu nieletniemu telefon komórkowy oraz odtwarzacz MP3. Wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 300 zł. Ponadto sprawca kradzieży aby utrzymać się posiadaniu skradzionych przedmiotów uderzył pokrzywdzonego łokciem w twarz, a następnie uciekł. W wyniku czynności podjętych przez policjantów nieletni został zatrzymany . Odzyskano skradzione przedmioty.

Za kółkiem
W Gromniku na ul. Monte Cassino 19-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc samochodem BMW, na łuku drogi zjechał nagle w lewo po czym uderzył w ogrodzenie posesji. On sam i pasażer – 33-letni mężczyzna zabrani zostali do szpitala, gdzie stwierdzono u kierującego złamanie podudzia, ranę ciętą głowy oraz krwawienie śródczaszkowe, a u pasażera – złamanie żeber i ranę cięta wargi. Obaj pozostali w szpitalu. Jak ustalono kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdem – uczestniczy dopiero w kursie, a prowadząc samochód miał 2,5 promila alkoholu we krwi.
W Skrzyszowie kierująca samochodem marki Peugeot 31-letnia mieszkanka Zalasowej, jadąc w kierunku Szynwałdu potrąciła 8-letnią dziewczynkę, która przebiegała przez jezdnię z lewej na prawą stronę. Dziecko z podejrzeniem złamania podudzia i urazem głowy przewiezione zostało do szpitala w Tarnowie. Kierująca kobieta była trzeźwa.
W Tarnowie ulicą Zgody jechał Volkswagenem Transporterem 35-letni tarnowianin, który wykonując manewr omijania zaparkowanych na ulicy samochodów Cinquecento oraz Mercedesa, dokonał ich uszkodzenia. Przyczyną brawury był stan kierującego, który jak wykazało badanie miał 2,4 promila alkoholu we krwi. Ustalono także, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Samochód przekazano właścicielowi, kierujący zaś trafił za kratki.
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali do kontroli drogowej Wał Rudzie kierowcę Fiata 126 p. W trakcie kontroli dokumentów okazał się, że 35-letni kierujący mieszkaniec Borzęcina nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został również poddany badaniu na trzeźwość. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 1,4 promila alkoholu.

Różne
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na trasie K4 w miejscowości Pogórska Wola samochód VW Golf. W trakcie kontroli w samochodzie policjanci ujawnili 519 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kierującym i właścicielem samochodu był 23–letni mieszkaniec województwa lubelskiego.
W nocy w Tuchowie na ul. Mickiewicza wandale uszkodzili trzy tablice reklamowe jednego ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD, narażając właściciela na 1000 złotych strat.
Na ul. Szujskiego w Tarnowie 21-letnia mieszkanka miasta i jej matka opiekowały się 6-miesięcznym chłopcem będąc w stanie nietrzeźwości. Matka dziecka miała ponad 1,7 promila alkoholu, babcia natomiast blisko 1,3 promila. Obie zostały zatrzymane. Dziecko przekazano pod opiekę domu dziecka. Chłopcu nic się nie stało, ale matka odpowie za narażenie syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:02:55
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html