To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wykład dr Pawła Juśko podczas sesji naukowej o rzezi na Kresach (film)    -   23/11/2008
Zagłada. Ludobójstwo... (cz.5)
Prezentujemy piątą część zapisu video z sesji naukowej "Zagłada. Ludobójstwo na polskich Kresach 1939-45", która odbyła się w Tarnowie 21 października z inicjatywy trzech stowarzyszeń: Teatru Nie Teraz, Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni i tarnowskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej a także redakcji naszego portalu przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie. Tym razem prezentujemy wykład dr Pawła Juśko, tarnowskiego historyka i nauczyciela, autora regionalnych opracowań historycznych, pracownika Muzeum Okręgowego w Tarnowie, członka zarządu Okręgu ŚZŻ AK. Przygotował on bardzo wymowny w swej treści referat pod tytułem „Ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu i Galicji Wschodniej w opinii historiografii polskiej i ukraińskiej oraz na łamach współczesnych podręczników do nauczania historii. Zarys problematyki”. Wkrótce zaprezentujemy ostatni materiał video z „sesji naukowej w 5 aktach antraktami” – wystąpienie księdza Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego.

Ogloszenie

Autorem prezentowanej filmowej relacji jest firma Studio Hi- Fi-Video Zbigniew Rybski. Zapraszamy do obejrzenia piątej części filmu (22 minuty):

Pobierz wtyczkę Flash Player

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:59:21
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html