Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Projekt Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego    -   24/11/2008
Przywróćmy Pamięć
We wrześniu bieżącego roku rozpoczęła się czwarta edycja programu edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć", stworzonego i koordynowanego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Głównym celem programu jest integracja społeczności lokalnych wokół wielokulturowego dziedzictwa oraz zainteresowanie młodych ludzi przeszłością swojego regionu, a tym samym zwrócenie uwagi na zabytki kultury żydowskiej oraz na konieczność otoczenia ich opieką. W ramach programu Fundacja od października do grudnia 2008 r. przeprowadzi w całej Polsce 16 szkoleń regionalnych dla około 300 uczniów z 60 szkół i ośrodków kultury biorących udział w programie.

Ogloszenie
>

Jedno z takich szkoleń odbędzie się we wtorek 25 listopada b.r. w Tarnowie, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego. W warsztatach weźmie udział 25 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie oraz z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ryglicach i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wspólne szkolenie dla młodzieży z różnych miejscowości jest elementem budowania tożsamości w oparciu o lokalne dziedzictwo. Ma ono również znaczenie dla integracji sąsiadujących ze sobą szkół realizujących projekty w ramach tego samego programu. Podczas warsztatów uczniowie przyswoją sobie metody realizacji projektów, promocji i współpracy z mediami, zapoznają się ze specyfiką programu „Przywróćmy Pamięć" i związaną z nim tematyką kultury żydowskiej.
Więcej o programie „Przywróćmy Pamięć" oraz działaniach młodzieży można przeczytać na stronie internetowej www.pamiec.fodz.pl
Program „Przywróćmy Pamięć" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz wspierany przez Bank BPH; honorowy patronat nad programem sprawują Kuratorzy Oświaty wszystkich województw.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947