To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Idzie zima - pamiętaj o zmianie opon letnich!    -   24/11/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Obyło się bez fajerwerków – spośród nadsyłanych przez cały tydzień z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie informacji, uwagę zwracają przede wszystkim kradzieże prądu. Złodzieje zauważyli też nadejście zimy – w Tarnowcu nieznany sprawca ukradł z prywatnej posesji cztery sztuki opon zimowych. Ciekawe, czy połakomiłby się na opony letnie, gdyby właściciel pojazdu zdążył je zamienić.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ujawnili nielegalny pobór prądu w jednym z domów przy ul. Gruntowej w Tarnowie. Proceder ten uprawiał 62-letni tarnowianin. Na chwile obecną wysokość strat na szkodę zakładu energetycznego nie jest znana. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Podobny proceder ujawnili w Tarnowie przy ul. Brodzińskiego dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum. Zatrzymany do wykonania czynności został 52-letni właściciel mieszkania. Trwa oszacowywanie strat.
W nocy w Ostruszy nieznani sprawcy włamali się do zaparkowanego w rejonie jednej z posesji samochodu ciężarowego Scania, z którego zabrali CB radio. Na tym nie poprzestali jednak i zbiornika z paliwem ukradli także 100 litrów oleju napędowego. Suma strat na szkodę mieszkańca miejscowości wyniosła 700 złotych.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali 23–letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 1200 zł i odtwarzacza DVD o wartości 400 zł z jednego z mieszkań przy ul. Powstańców Warszawy w Tarnowie.
Z niezamkniętego magazynku na terenie prywatnej posesji w Tarnowcu na ul. Tarnowskiej nieznany ukradł 4 sztuki opon zimowych o wartości 320 złotych na szkodę właściciela.

Zniszczenie mienia
Na parkingu przy ul. Bitwy pod Monte Cassino w Tarnowie dokonano uszkodzenia samochodu marki VW Jetta poprzez porysowanie ostrym przedmiotem karoserii samochodu. Właściciel wycenił straty na kwotę 3200 zł.

Za kółkiem
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali w tejże miejscowości 22-letniego rowerzystę. Badanie na alkomacie wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Czyn ten stanowi przestępstwo z art. 178a § 2 kk za które grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.
Do wypadku drogowego doszło w Charzewicach. Kierujący samochodem marki Fiat 125 p, 77-letni mieszkaniec Jurkowa jadąc z Roztoki w kierunku Jurkowa na śliskiej, oblodzonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwka samochody: VW Touran, którym poruszał się 44-letni mieszkaniec Krakowa, a następnie w Forda Escorta którego prowadził 44-letni mieszkaniec Wójtowa. Kierowcę Fiata i jego pasażerkę 74-letnią mieszkankę Jurkowa przewieziono do tarnowskiego szpitala. Mężczyzna doznał krwiaka mózgu oraz ogólnych potłuczeń.

Różne
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili w mieszkaniu przy ul. Bernardyńskiej w Tarnowie nielegalny obrót napojami alkoholowymi przez 47-letnią mieszkankę miasta. Policjanci zabezpieczyli 4 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu zatrzymano 4 mężczyzn dokonujących zakupu alkoholu. Trzej są mieszkańcami Tarnowa czwarty – Nowej Jastrząbki.
Jak już informowaliśmy w osobnej wiadomości, w związku z nadejściem jesiennych chłodów i zbliżającą się porą zimową tarnowska Policja wzorem lat ubiegłych prowadzić będzie akcję na rzecz pomocy osobom bezdomnym, samotnym i bezradnym. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że właśnie jesień i zima to okres, w ciągu roku stwarzający największe zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Ze statystyk wynika, że najwięcej zgonów samotnych i bezdomnych odnotowuje się z powodu nadmiernego wychłodzenia organizmu właśnie wtedy. Chcąc wyeliminować lub zminimalizować ich liczbę tarnowscy policjanci podczas pełnienia służby, patrolować będą miejsca gromadzenia się bezdomnych zwłaszcza dworce i przystanki komunikacyjne, opuszczone budynki, ciągi kanalizacyjne i węzły ciepłownicze. Policja informować będzie osoby bezdomne i potrzebujące, o miejscach których mogą uzyskać doraźną pomoc. Mundurowi zwrócą również uwagę na osoby nietrzeźwe, przebywające na wolnym powietrzu. Komunikat tarnowska Policja kończy apelem: ”Pamiętajmy jednak, że bezdomny czy żebrzący to nie rzadko człowiek na zakręcie życiowym, który nie ma ciepłego kąta i odzieży, często głodny i zmarznięty. Żyjąc w ubóstwie jest bardziej niż inni narażony na nieprzychylność aury. Widząc więc taka osobę na ulicy, szczególnie teraz gdy jest zimno, nie odwracajmy obojętnie wzroku. Pomóżmy jej osobiście lub zawiadommy Policję. Wydaje się że wysiłek z naszej strony niewielki, a uratować możemy coś najcenniejszego - ludzkie życie. Warto o tym pomyśleć szczególnie teraz u progu zimy.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:23:34
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html