Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z gminy Tarnów    -   29/11/2008
Spotkanie na sesji
Wojciech Kozak – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Andrzej Sztorc – Przewodniczący Sejmiku byli gośćmi XXIX Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w czwartek, 19 listopada. Spotkanie zdominowały problemy „wodne” – sprawy melioracji, regulacji koryta Dunajca w Zbylitowskiej Górze, rzeki Radlanki w Radlnej oraz dróg transportu rolnego zniszczonych w wyniku powodzi – to najczęściej poruszane przez radnych kwestie, łączone z kierowanymi pod adresem Marszałka Wojciecha Kozaka i Przewodniczącego Andrzeja Sztorca prośbami o wsparcie finansowe proponowanych rozwiązań.

Ogloszenie

Głos w tych sprawach zabierali: Józef Jamróg, Mieczysław Nytko, Piotr Rybski i Janusz Tadel. W odpowiedzi na liczne zapytania i prośby radnych w tej kwestii, Wojciech Kozak zaproponował zorganizowanie jeszcze w tym roku roboczego spotkania aby problemy mogły być rozwiązywane w sposób konstruktywny. Przewodniczący Andrzej Sztorc podkreślał, że tym czasie należy dokonać stosownego rozeznania poszczególnych przypadków i sprawdzić w czyich kompetencjach się one znajdują, aby na tym spotkaniu obecni byli przedstawiciele wszystkich kompetentnych służb. Zobowiązał się do tego wójt Grzegorz Kozioł.
Na spotkaniu poruszano również wiele innych istotnych dla gminy spraw. Nie zabrakło słów podziękowania wójta Grzegorza Kozioła oraz radnego Romana Szarego za wsparcie ze środków PFRON remontów ośrodków zdrowia w Koszycach Wielkich i Woli Rzędzińskiej. -Dziękuję za docenienie tej pracy, która nie jest niczym innym, jak obowiązkiem i powinnością społeczną – replikował Marszałek Wojciech Kozak i – nawiązując do specyficznego, „wyspowego” położenia Gminy Tarnów – żartobliwie dodawał: -Gmina Tarnów jest jak Wenecja, trudno nie mieć do niej sentymentu. Podkreślał również dobrą współpracę z samorządem Gminy Tarnów oraz zwracał uwagę na aktywność wójta. W odpowiedzi wójt Grzegorz Kozioł poinformował przedstawicieli wojewódzkiego samorządu, że również w przyszłym roku gminny samorząd będzie aplikował o środki z PRFON oraz – po jego uruchomieniu – z PROW. -Mamy przygotowany taki piękny wniosek na rewitalizację kościoła w Zawadzie i na budowę centrum wsi w tej miejscowości i nie ukrywam, że w tym względzie liczymy na pomoc Pana Marszałka i Pana Przewodniczącego – dodawał.

Wojciech Kozak i Andrzej Sztorc jednym głosem zwracali uwagę na inicjatywę radnych wojewódzkich PSL, aby – poza wszelkimi konkursami i programami – w najbliższych dwóch latach zabezpieczyć w budżecie Województwa Małopolskiego po pół miliona złotych rocznie dla każdej gminy z przeznaczeniem na drogi gminne. -Z pewnością przed nami są lata chude, ale myślę, że jako samorząd Województwa Małopolskiego możemy powinniśmy to zrobić, bo w budżetach wielu gminy milion złotych to kwota niebagatelna – podkreślał Wojciech Kozak, zaś Andrzej Sztorc dodawał, że w porównaniu do ubiegłego roku budżet województwa będzie większy o około trzysta milionów złotych. Obaj przedstawiciele wojewódzkiego samorządu zgodnie podkreślali też, że w przyszłym roku w budżecie wojewódzkim zostanie zapisana kwota na modernizację remiz OSP i zwracali uwagę, że należy po te pieniądze sięgnąć. Spotkanie zakończyła informacja na temat PROW.
Bezpośrednio po spotkaniu z Radą Gminy Marszałek Wojciech Kozak udał się wraz z wójtem Grzegorzem Koziołem oraz zastępcą wójta Sławomirem Wojtasikiem do Woli Rzędzińskiej, gdzie obejrzał zmodernizowany m. in. dzięki środkom z PFRON ośrodek zdrowia oraz zapoznał się ze stanem prac przy budowie basenu szkolno-rehabilitacyjnego.
PP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl